Odpowiedzialna uczelnia

Nauka i sesja egzaminacyjna w trybie zdalnym

20 stycznia 2022 r. Rektor PW wydał decyzję w sprawie realizacji zajęć dydaktycznych oraz weryfikacji osiągnięć efektów uczenia się w trybie zdalnym w okresie od 24 stycznia do 22 lutego 2022 r.

Szczepienia przeciw COVID-19 na PW - aktualne dane

Ponad 80 proc. pracowników naukowych, doktorantów i studentów PW jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Dane opublikował Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB).

Studenci PW w Płocku zbudowali domek dla WOŚP

Studenci PW Filii w Płocku, z pomocą pracowników uczelni, zbudowali drewniany domek, który został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie go można wylicytować na aukcji internetowej.

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych odwiedził Święty Mikołaj z… jednorożcem

Ciekawostki o pojazdach szynowych, rysowanie świątecznych pociągów czy wieszanie bombek na choince - to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci podczas spotkania mikołajkowego na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Spotkania z doradcami zawodowymi dla nauczycieli akademickich

Biuro Karier PW zaprasza nauczycieli akademickich na indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi i coachami dotyczące rozwoju zawodowego, komunikacji interpersonalnej oraz budowy dobrostanu osobistego.  

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, ponownie mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer. Szczepienia odbędą się 10 grudnia 2021 r.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Rektor Politechniki Warszawskiej wydał decyzję o realizacji zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Kiermasz Świąteczny PW za nami!

2 i 3 grudnia 2021 r. na placu przed Gmachem Głównym zapanowała świąteczna atmosfera. Zapewnił ją niecodzienny wystrój i tłumnie odwiedzający kiermasz na Placu Politechniki.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, ponownie mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer. Szczepienia odbędą się 3 i 4 grudnia 2021 r.

Więcej bezpłatnych zajęć sportowych dla pracowników PW

Oferta bezpłatnych zajęć sportowych dla pracowników PW została rozbudowana o tai chi oraz piłkę nożną.

Szlachetna Paczka w PW

Każdy z nas choć na chwilę może wcielić się w rolę św. Mikołaja i pomóc potrzebującym. Zapraszamy do wspierania „Szlachetnej Paczki”. Akcja trwa do 10 grudnia 2021 r.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer, które odbędą się 26 i 27 listopada 2021 r.

Świąteczny kiermasz Politechniki Warszawskiej

Rękodzieło, świąteczne wypieki oraz autorską biżuterię można znaleźć było na stoiskach Kiermaszu Świątecznego PW. Wszyscy odwiedzający w tych dniach Plac Politechniki mogli przekazać datek na stypendia dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Funkcjonowanie PW w czasie pandemii

Funkcjonowanie uczelni w okresie epidemii COVID-19 określa zarządzenie Rektora Politechniki Warszawskiej nr 110 /2021 z 18 listopada 2021 roku. Zarządzenie obowiązuje od 19 listopada 2021 roku.

  

Powstało Centrum Projektowania Uniwersalnego

Do głównych zadań Centrum należy udział w kształtowaniu polityki dostępności na Uczelni i poza nią, prowadzenie innowacyjnych, interdyscyplinarnych badań i przygotowywanie ekspertyz, szkolenia, edukacja oraz budowanie świadomości.

Stypendium pod choinkę 2021

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji „Stypendium pod choinkę”. W ramach akcji nagradzani są zaangażowani, aktywnie promujący Politechnikę Warszawskiej i budujących jej wizerunek studenci i doktoranci. 

Komputery z PW trafiły do uczniów warszawskiej szkoły

Politechnika Warszawska wspiera warszawskich uczniów, trafiły do nich kolejne sprzęty z uczelni. Tym razem otrzymała je młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I.

Bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników PW

Aktywne poranki z jogą, na basenie lub na zajęciach „zdrowe ciało”? A może aktywne popołudnie na koszykówce lub siatkówce? Wszyscy pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w zajęciach w 100 proc. dofinansowanych przez uczelnię.

Tablety z PW dla warszawskich uczniów

W ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą Politechnika Warszawska przekazała sprzęt komputerowy Szkole Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej.

„Wiem, że wspólnymi siłami podołamy temu wyzwaniu” - rozmowa z Kanclerzem PW

Już za kilka miesięcy czeka nas duża zmiana - rozpocznie się wdrażanie systemu EZD. O tym, jak ten proces wygląda z perspektywy osoby zarządzającej administracją i w jaki sposób wspierani są pracownicy mówi dr inż. Krzysztof Dziedzic, Kanclerz PW.