Uczniowie polskiej szkoły na Litwie z wizytą w PW

Dzieci z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie przyjechały na wycieczkę do Polski. 8 czerwca 2016 roku grupa odwiedziła Politechnikę Warszawską, poznając jej włodarzy, historię i współczesność naszej Uczelni. 

W czasie pobytu w Warszawie uczniowie i ich opiekunowie spotkali się z reprezentantami naszej Uczelni i inicjatorami wycieczki: prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich i przedstawicielami Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” PW. 

Z Suderwy przyjechało do Polski 20 dzieci i 4 opiekunów. 8 czerwca 2016 grupa odwiedziła Politechnikę Warszawską. To była okazja do poznania naszej Uczelni. W Sali Senatu prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich opowiadał o historii Politechniki i o tym, jak funkcjonuje ona współcześnie. Odpowiadał też na pytania dzieci. Uczniowie z Suderwy chcieli m.in. wiedzieć, ilu studentów kształci się na naszej Uczelni i czy są wśród nich osoby spoza Polski. Stanisław Jezierski, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PW wyjaśnił z kolei, czym była „Solidarność”.  

Wizyta została sfinansowana z funduszu socjalnego Politechniki Warszawskiej.

Zobacz fotogalerię z wydarzenia>>>

Źródło: BPI PW
Na zdjęciu w zajawce Stanisław Jezierski, NSZZ „Solidarność” PW oraz prof. Stanisław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich PW/fot. BPI PW