Odpowiedzialna uczelnia

Warsztatowy obóz letni

W dniach od 2 do 9 sierpnia 2014 odbędą się warsztaty dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów naszej Uczelni. Praca zespołowa oraz rozwiązywanie konfliktów stanowić będą motyw przewodni obozu.

Politechnika Warszawska została partnerem Programu ABC rozwoju

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt podpisał deklarację, w ramach której uczelnia przystępuje do Programu ABC Rozwoju. 

Czerwcowa akcja krwiodawstwa

Po raz kolejny studenci i kadra akademicka Politechniki Warszawskiej mają szansę oddać krew w ramach akcji organizowanej na terenie Uczelni. Akcja skierowana jest do osób pełnoletnich.

PREZENCIAKI nie tylko na Dzień Dziecka – akcja charytatywna

PREZENCIAKI

Potrzebna pomoc i dobre serce! Wesprzyjmy Dom Dziecka i Rodziny „Koło” w ramach akcji charytatywnej Komisji Socjalnej SSPW i IAESTE „PREZENCIAKI”.

Politechnika Warszawska obejmuje Patronatem placówki dydaktyczne

Politechnika Warszawska od lat docenia wkład placówek edukacyjnych w rozbudzanie naukowego entuzjazmu młodzieży. Wspierając szkoły w realizacji programu i wychowaniu młodych ludzi, obejmuje patronatem wybrane ośrodki dydaktyczne.

Zdobądź stypendium na staż – II edycja

Zdobądź stypendium na staż

Jesteś studentem studiów I lub II stopnia? W drugiej edycji konkursu "Zdobądź stypendium na staż" dokumenty można składać już tylko do najbliższego poniedziałku 12 maja 2014.  Więcej szczegółów poniżej.

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi - szkolenie

Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej

23 maja odbędzie się szkolenie skierowane do pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych, z zakresu współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Jego celem jest zwiększenie kompetencji kadry dydaktycznej uczelni w zakresie organizacji i realizacji procesu kształcenia niepełnosprawnych studentów.

Warsztaty z kompetencji miękkich

Studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej mogą wziąć udział w jednodniowych warsztatach z kompetencji miękkich. 

Kurs języka migowego

Pracownicy dydaktyczni i naukowo-dydaktyczni Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w kursie języka migowego (Polski Język Migowy). 

Maskotka Mini-Olimpiad Szybowcowych

W dniu 5 kwietnia br. na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej wręczono nagrody laureatom w konkursie na "Maskotkę Mini-Olimpiad Szybowcowych". 

Sesje z coachem

Studenci oraz doktoranci Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej mogą wziąć udział w dwóch jednogodzinnych sesjach z coachem. 

Akcja krwiodawstwa

W dniu 3 kwietnia br. studenci oraz pracownicy Politechniki Warszawskiej mogli oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa(RCKiK) w Warszawie. 

Zostań potencjalnym dawcą

W dniach 9-10 kwietnia w kampusie Politechniki Warszawskiej będzie prowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Szkolenie dla kadry akademickiej

W Politechnice Warszawskiej organizowane jest szkolenie skierowane dla pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych z zakresu współpracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Dzień Dawcy Szpiku w Płocku

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku w dniach 9-10 kwietnia br. odbędzie się kolejny Dzień Dawcy Szpiku.

Semestr letni w PW Junior

Już 8 marca rozpoczynają się zajęcia PW Junior w semestrze letnim. 

Naukowe Czwartki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab to inicjatywa firmy Bayer w ramach programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad nim objęła Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Rekrutacja do programu organizacji Humanity in Action

Studenci oraz absolwenci z Polski i Ukrainy do 24 lutego br. mogą aplikować do interdyscyplinarnej akademii praw człowieka i aktywności obywatelskiej - Humanity in Action Fellowship Program. 

Wyczarujmy wózek dla Pauliny

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej dołącza do akcji charytatywnej "Wyczarujmy Wózek", organizowanej przez Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. 

Zimowy obóz warsztatowy

W dniach 16-22 lutego organizowany jest zimowy warsztatowy obóz dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej.