Odpowiedzialna uczelnia

Akcja krwiodawstwa

W dniu 3 kwietnia br. studenci oraz pracownicy Politechniki Warszawskiej mogli oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa(RCKiK) w Warszawie. 

Zostań potencjalnym dawcą

W dniach 9-10 kwietnia w kampusie Politechniki Warszawskiej będzie prowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. 

Szkolenie dla kadry akademickiej

W Politechnice Warszawskiej organizowane jest szkolenie skierowane dla pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych z zakresu współpracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Dzień Dawcy Szpiku w Płocku

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku w dniach 9-10 kwietnia br. odbędzie się kolejny Dzień Dawcy Szpiku.

Semestr letni w PW Junior

Już 8 marca rozpoczynają się zajęcia PW Junior w semestrze letnim. 

Naukowe Czwartki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab to inicjatywa firmy Bayer w ramach programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad nim objęła Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Rekrutacja do programu organizacji Humanity in Action

Studenci oraz absolwenci z Polski i Ukrainy do 24 lutego br. mogą aplikować do interdyscyplinarnej akademii praw człowieka i aktywności obywatelskiej - Humanity in Action Fellowship Program. 

Wyczarujmy wózek dla Pauliny

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej dołącza do akcji charytatywnej "Wyczarujmy Wózek", organizowanej przez Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. 

Zimowy obóz warsztatowy

W dniach 16-22 lutego organizowany jest zimowy warsztatowy obóz dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Wózek inwalidzki pokonujący schody

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej trwają prace nad kolejnym prototypem mechatronicznego wózka inwalidzkiego, który będzie potrafił wjeżdżać po schodach.

PW wspiera dziecięce turnusy rehabilitacyjne

Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej przesłał na ręce prof. Jana Szmidta, Rektora PW podziękowania za wspieranie turnusów rehabilitacyjnych. 

Dzień Dawcy Szpiku

Politechnika Warszawska Filia w Płocku wspólnie z fundacją DKMS zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku. 

PW wspiera osoby niepełnosprawne

W ramach projektu pn. Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej uruchomiono nowe zadanie, wspierające niepełnosprawnych studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich PW. 

Powstało Centrum Wolontariatu na UW

Uniwersytet Warszawski 3 grudnia otworzył uroczyście Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (UCW).

Charytatywna zbiórka odzieży

Fundacja Motocykliści Dzieciom zaprasza do udziału w zbiórce odzieży dla dzieci z domów dziecka. 

Politechnika Warszawska przyjazna rodzicom

Fundacja MaMa przekazała Politechnice Warszawskiej przewijak, który został zainstalowany w specjalnie przygotowanym miejscu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Mama na uczelni”.

Pierwsza pomoc przy nagłym zatrzymaniu krążenia

W sieci opublikowany został interaktywny film edukacyjny, dotyczący prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przedstawiono w nim, jakie należy podjąć działania przy nagłym zatrzymaniu krążenia.

Działać wszędzie tam, gdzie jest to możliwe

Politechnika Warszawska

Zgodnie z przesłaniem wygłoszonym w czasie VII Kongresu Obywatelskiego przez prof. Annę Gizę-Poleszczuk polskie uczelnie pełnią misję społeczną.

Turnusy rehabilitacyjne dofinansowane przez PW

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Koło Przyjaciół Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej TPD zorganizowało trzy turnusy wakacyjne dla swoich podopiecznych. Inicjatywę wsparła finansowo również Politechnika Warszawska.

Spotkanie Rektora Politechniki Warszawskiej z dziećmi

W ramach pierwszej edycji Wyprawy Młodych Odkrywców dzieci z gminy Grybów zwiedziły Politechnikę Warszawską. W Gmachu Głównym przyjął ich Rektor PW, prof. Jan Szmidt.