Odpowiedzialna uczelnia

Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki

Open Access Week to wydarzenie globalne. W dniach 20-26 października 2014 r. przypadła jego ósma edycja. Temat przewodni „Generation Open” nawiązywał do zaangażowania studentów z całego świata w propagowanie otwartości w Internecie.

Sesje z coachem i doradcą zawodowym - II edycja

Studenci oraz doktoranci Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej zaproszeni są do wzięcia udział w dwóch jednogodzinnych sesjach z coachem i/lub w jednej dwugodzinnej sesji z doradcą zawodowym.

Warsztaty z kompetencji miękkich - II edycja

Jednodniowe zajęcia skierowane są do studentów i doktorantów z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Warunkiem uczestnictwa jest również posiadanie statusu studenta lub doktoranta PW.

IV Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Rady Zakładowej ZNP

Na mocy ustaleń IV Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej Rady Zakładowej ZNP w wyborach Prezesa ZNP w Politechnice Warszawskiej najwięcej głosów uzyskał Zdzisław Gałkowski, pełniący tę funkcję także w poprzednich dwóch kadencjach.

Kurs Polskiego Języka Migowego

Z myślą o pracownikach dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych Politechnika Warszawska organizuje kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A2. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Czas na PW Junior

PW Junior, podobnie jak jej starszy odpowiednik rozpoczyna nowy rok akademicki 2014/2015. O bieżących planach i założeniach na przyszłość opowiada mgr inż. Paweł Leszek, Kierownik PW Junior.

Festiwal Nauki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na kolejne już warsztaty familijne z cyklu „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych!

Specjalnie o siatkówce z AZS PW

W dniach 27-30 sierpnia 2014 r. odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. AZS Politechnika Warszawska jest partnerem tego wydarzenia.

Krew zawsze potrzebna

W okresie letnim zapotrzebowanie na krew wzrasta. I choć nasza Uczelnia podczas roku akademickiego czynnie uczestniczy w akcjach oddawania krwi, w okresie wakacyjnym wszyscy chętni przyjmowani będą w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75.

Wakacyjna wizyta Młodych Odkrywców w Politechnice Warszawskiej

W ramach II Wyprawy Młodych Odkrywców grupa dzieci i młodzież z Ukrainy oraz Nowosądecczyzny 16 lipca br. odwiedziła Politechnikę Warszawską. Uczniowie spotkali się z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich.

Mobbing czy dyscyplina? Definicja potrzebna na co dzień

Pojęcie mobbingu w czasach „drapieżnego kapitalizmu” zrobiło niewątpliwie zawrotną karierę. Jak rozpoznać pierwsze oznaki nadmiernej presji? Kto powinien iść do sądu, a kto do psychologa?

Lipcowe warsztaty w salonie BayLab

Nadeszła pora wakacyjnych urlopów, a w salonie popularnonaukowym BayLab cały czas dużo się dzieje. Kolejne warsztaty, pełne doświadczeń oraz interaktywnych pomocy, już niebawem.

II Wyprawa Młodych Odkrywców

Politechnika Warszawska od lat wspiera inicjatywy, których celem jest wychowanie dzieci i młodzieży, niezależnie od tego z jakich wywodzą się środowisk. Dlatego też już w lipcu odbędą się kolonie dla gimnazjalistów z Nowosądecczyzny oraz dzieci pracowników Kijowskiego Instytutu Politechnicznego.

Podziękowania dla PW za wsparcie turnusów rehabilitacyjnych

Już po raz kolejny Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej wystosował podziękowania za wspieranie turnusów rehabilitacyjnych.

Wizyta na Litwie w ramach projektu objęcia patronatem polskich szkół

W dniach 4-8.06.2014 r. trzyosobowa delegacja przedstawicieli Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej wzięła udział w wizycie przygotowawczej obejmującej kwestie patronatu PW nad polskimi szkołami na Litwie.

Warsztatowy obóz letni

W dniach od 2 do 9 sierpnia 2014 odbędą się warsztaty dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów naszej Uczelni. Praca zespołowa oraz rozwiązywanie konfliktów stanowić będą motyw przewodni obozu.

Politechnika Warszawska została partnerem Programu ABC rozwoju

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt podpisał deklarację, w ramach której uczelnia przystępuje do Programu ABC Rozwoju. 

Czerwcowa akcja krwiodawstwa

Po raz kolejny studenci i kadra akademicka Politechniki Warszawskiej mają szansę oddać krew w ramach akcji organizowanej na terenie Uczelni. Akcja skierowana jest do osób pełnoletnich.

PREZENCIAKI nie tylko na Dzień Dziecka – akcja charytatywna

PREZENCIAKI

Potrzebna pomoc i dobre serce! Wesprzyjmy Dom Dziecka i Rodziny „Koło” w ramach akcji charytatywnej Komisji Socjalnej SSPW i IAESTE „PREZENCIAKI”.

Politechnika Warszawska obejmuje Patronatem placówki dydaktyczne

Politechnika Warszawska od lat docenia wkład placówek edukacyjnych w rozbudzanie naukowego entuzjazmu młodzieży. Wspierając szkoły w realizacji programu i wychowaniu młodych ludzi, obejmuje patronatem wybrane ośrodki dydaktyczne.