Odpowiedzialna uczelnia

II edycja warsztatów dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW

Studenci oraz doktoranci PW ze statusem osoby niepełnosprawnej zaproszeni są do wzięcia udziału w jednodniowych warsztatach z kompetencji miękkich. Termin zgłoszeń dla warsztatów "Stres i zarządzanie emocjami" został przedłużony do 3 grudnia.

Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Trzeciego Wieku Aktywny Senior

Fundacja Humanitas w Sosnowcu, w partnerstwie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, zaprasza działające w Polsce uniwersytety trzeciego wieku do bezpłatnego udziału w Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Aktywny Senior.

Sesje z coachem i doradcą zawodowym II

Studenci oraz doktoranci PW ze statusem osoby niepełnosprawnej po raz kolejny zaproszeni są do wzięcia udział w dwóch jednogodzinnych sesjach z coachem  i/lub w jednej dwugodzinnej sesji z doradcą zawodowym.

Oddaj krew z GEOIDĄ

Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej GEOIDA serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w honorowej zbiórce krwi.

Szkolenie dla kadry akademickiej - II edycja

Zakres tematyczny II edycji szkolenia obejmie zwiększenie kompetencji kadry dydaktycznej uczelni w zakresie organizacji i realizacji procesu kształcenia niepełnosprawnych studentów. Zaproszenie skierowane jest do pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych.

Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki

Open Access Week to wydarzenie globalne. W dniach 20-26 października 2014 r. przypadła jego ósma edycja. Temat przewodni „Generation Open” nawiązywał do zaangażowania studentów z całego świata w propagowanie otwartości w Internecie.

Sesje z coachem i doradcą zawodowym - II edycja

Studenci oraz doktoranci Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej zaproszeni są do wzięcia udział w dwóch jednogodzinnych sesjach z coachem i/lub w jednej dwugodzinnej sesji z doradcą zawodowym.

Warsztaty z kompetencji miękkich - II edycja

Jednodniowe zajęcia skierowane są do studentów i doktorantów z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Warunkiem uczestnictwa jest również posiadanie statusu studenta lub doktoranta PW.

IV Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Rady Zakładowej ZNP

Na mocy ustaleń IV Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej Rady Zakładowej ZNP w wyborach Prezesa ZNP w Politechnice Warszawskiej najwięcej głosów uzyskał Zdzisław Gałkowski, pełniący tę funkcję także w poprzednich dwóch kadencjach.

Kurs Polskiego Języka Migowego

Z myślą o pracownikach dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych Politechnika Warszawska organizuje kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A2. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Czas na PW Junior

PW Junior, podobnie jak jej starszy odpowiednik rozpoczyna nowy rok akademicki 2014/2015. O bieżących planach i założeniach na przyszłość opowiada mgr inż. Paweł Leszek, Kierownik PW Junior.

Festiwal Nauki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na kolejne już warsztaty familijne z cyklu „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych!

Specjalnie o siatkówce z AZS PW

W dniach 27-30 sierpnia 2014 r. odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. AZS Politechnika Warszawska jest partnerem tego wydarzenia.

Krew zawsze potrzebna

W okresie letnim zapotrzebowanie na krew wzrasta. I choć nasza Uczelnia podczas roku akademickiego czynnie uczestniczy w akcjach oddawania krwi, w okresie wakacyjnym wszyscy chętni przyjmowani będą w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75.

Wakacyjna wizyta Młodych Odkrywców w Politechnice Warszawskiej

W ramach II Wyprawy Młodych Odkrywców grupa dzieci i młodzież z Ukrainy oraz Nowosądecczyzny 16 lipca br. odwiedziła Politechnikę Warszawską. Uczniowie spotkali się z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich.

Mobbing czy dyscyplina? Definicja potrzebna na co dzień

Pojęcie mobbingu w czasach „drapieżnego kapitalizmu” zrobiło niewątpliwie zawrotną karierę. Jak rozpoznać pierwsze oznaki nadmiernej presji? Kto powinien iść do sądu, a kto do psychologa?

Lipcowe warsztaty w salonie BayLab

Nadeszła pora wakacyjnych urlopów, a w salonie popularnonaukowym BayLab cały czas dużo się dzieje. Kolejne warsztaty, pełne doświadczeń oraz interaktywnych pomocy, już niebawem.

II Wyprawa Młodych Odkrywców

Politechnika Warszawska od lat wspiera inicjatywy, których celem jest wychowanie dzieci i młodzieży, niezależnie od tego z jakich wywodzą się środowisk. Dlatego też już w lipcu odbędą się kolonie dla gimnazjalistów z Nowosądecczyzny oraz dzieci pracowników Kijowskiego Instytutu Politechnicznego.

Podziękowania dla PW za wsparcie turnusów rehabilitacyjnych

Już po raz kolejny Zarząd Koła Przyjaciół Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej wystosował podziękowania za wspieranie turnusów rehabilitacyjnych.

Wizyta na Litwie w ramach projektu objęcia patronatem polskich szkół

W dniach 4-8.06.2014 r. trzyosobowa delegacja przedstawicieli Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej wzięła udział w wizycie przygotowawczej obejmującej kwestie patronatu PW nad polskimi szkołami na Litwie.