Odpowiedzialna uczelnia

35 lat NSZZ „Solidarność” PW

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Politechnice Warszawskiej wzięła udział w uroczystych obchodach XXXV rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w naszej Uczelni.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników PW

Politechnika Warszawska uruchamia kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie A1 (początkujący) dla pracowników Politechniki Warszawskiej. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie wypełnionych zgłoszeń do dnia 30 października 2015 r.

Projekt „Odkryj tajemnice PW”

Politechnika Warszawska w roku akademickim 2015/2016 realizuje nowy projekt zatytułowany „Odkryj tajemnice PW”. Koordynatorem akcji jest Biuro ds. Promocji i Informacji. Na projekt składają się wizyty dzieci i młodzieży w PW oraz wyjazdy do szkół.

Experimentum Simplex Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Popularyzatorzy nauki z polskich uczelni postanowili zainteresować uczniów doświadczeniami z chemii i fizyki. We współpracy z MNiSW nagrali krótkie materiały filmowe, które mogą okazać się bardziej inspirujące niż kolejne rozdziały z podręcznika.

Uniwersytet Dzieci zakończył rok akademicki 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej

Uniwersytet Dzieci rozwija zdolność uczenia się przez całe życie i kształtuje umiejętność krytycznego myślenia. Wspiera go Politechnika Warszawska.

Relacja z III Wyprawy Młodych Odkrywców

Młodzi Odkrywcy już po raz trzeci odwiedzili Politechnikę Warszawską, gdzie spotkali się m.in. z prof. Władysławem Wieczorkiem, Prorektorem ds. Studenckich. Tematyczne warsztaty oraz zwiedzanie stolicy to tylko niektóre z atrakcji realizowanych przez młodzież.

Pozdrowienia z turnusu rehabilitacyjnego od TPD

Politechnika Warszawska od kilku lat wspiera turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Podopieczni Uczelni również o nas pamiętają i przesyłają wakacyjne pozdrowienia. Dziękujemy!

Pokój dla rodzica z dzieckiem na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, wychodząc naprzeciw studiującym i pracującym rodzicom, utworzył w Gmachu Elektroniki Pokój dla rodzica z dzieckiem.

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”.

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu OTWARTE DRZWI

Już od dwunastu lat Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje Ogólnopolski Konkurs na najlepszą pracę magisterską i doktorską OTWARTE DRZWI, którego celem jest zachęcanie młodych naukowców do podejmowania w swych pracach problematyki niepełnosprawności.

Dary dla uchodźców, polskich rodzin z Donbasu

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej z inicjatywy Andrzeja Gierkowskiego, w marcu br. zorganizowało zbiórkę książek, podręczników, pomocy dydaktycznych i artykułów piśmiennych dla polskich uchodźców z Donbasu.

Bero już chodzi na czterech „łapach”

Studenckie Koło Naukowe Biomechaniki i Inżynierii Biomedycznej „Biomech” skupione przy Wydziale Inżynierii Produkcji PW za pomocą przymiaru krawieckiego oraz inżynierii odwrotnej postawiło psa na nogi. I to dosłownie.

Warsztaty dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW: Auto CAD, Excel, Access - rekrutacja bis

Niepełnosprawni studenci i doktoranci PW mają kolejną możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z AutoCAD-a, Excela i Accessa, które zaplanowano na terenie naszej Uczelni w ramach programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty dla niepełnosprawnych studentów i doktorantów PW: Auto CAD, Excel, Access

W ramach programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej niepełnosprawni studenci i doktoranci PW mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z AutoCAD-a, Excela i Accessa, które zaplanowano na terenie naszej Uczelni.

Pomóż ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. doszło do silnego trzęsienia ziemi w Nepalu. Politechnika Warszawska wspierając działania pomocowe, zachęca całą naszą społeczność, by włączyła się do prowadzonej akcji humanitarnej.

Wyłudzanie haseł za pomocą wiadomości e-mail

UWAGA! W ostatnich dniach Centrum Informatyzacji PW zaobserwowało próby wyłudzenia haseł do skrzynek pocztowych za pomocą fałszywych wiadomości e-mai, których nadawcą rzekomo jest Centrum Informatyczne PW.

Minuta ciszy dla ofiar zamachu w Garissa University College

27 kwietnia br. społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej weźmie udział w akcji organizowanej przez Radę Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (EUA), której celem jest uczczenie ofiar zamachu terrorystycznego, przeprowadzonego 02.04.2015 r. w Garissa University College (Kenia).

Profil działalności Podkomisji ds. Młodych Pracowników PW

Podkomisja ds. Młodych Pracowników Politechniki Warszawskiej funkcjonuje przy Senackiej Komisji ds. Kadr. Czym się zajmuje? Jakie podejmuje tematy? W poniższym materiale przybliżamy profil jej działalności.

Politechnika Warszawska odpowiedzialna społecznie

Według wyników monitoringu prowadzonego przez Fundację CentrumCSR.PL dotyczącego stosowania klauzul społecznych, Politechnika Warszawska jest jedną z tych nielicznych instytucji, które je stosują.

Znamy już pierwszych Rzeczników Zaufania oraz Społecznych Inspektorów Pracy w PW

Komisja Skrutacyjna na podstawie oddanych głosów i działając na podstawie Zarządzenia Rektora w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji przekazała nam wyniki wyborów na Rzecznika Zaufania oraz Społecznego Inspektora Pracy.