Studenci Doktoranci Absolwenci

Warsztaty urbanistyczne KNGP PW

W dniach  22-24 maja 2015 r. odbyły się Ogólnopolskie Studenckie Warsztaty Urbanistyczne ,,Jasne granice - czytelne ulice”, zorganizowane przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej. Na czym polegały?

Juwenalia PW Filii w Płocku

W dniach od 20 do 23 maja 2015 r. odbyły się Juwenalia Płockie 2015, zorganizowane, m.in. przez Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Tradycyjnie, impreza rozpoczęła się od „MYTA” oraz przekazania studentom kluczy do miasta.

Piątek za poniedziałek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 1 czerwca (poniedziałek) 2015 r.  zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Studenci PW budują bolid z nanokrystalicznej stali

Druk 3D, struktury kompozytowe czy nanomateriały to technologie, które posłużą studentom z zespołu WUT Racing Politechniki Warszawskiej do budowy ich kolejnego bolidu. Wystartują nim w konkursie Formula Student najpierw na Węgrzech, a później we Włoszech.

Biuro Karier nagrodzone za skuteczność

12 maja 2015 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się Gala Universum Awards Poland 2015. Biuro Karier Politechniki Warszawskiej otrzymało wyróżnienie za najbardziej efektywne działania promocyjne wśród studentów.

Półmetek Akademii Danfoss ze studentami PW

12 maja w Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej odbył się półfinał piątej edycji Akademii Danfoss, podczas którego studenci zaprezentowali swoje pomysły na rozwiązanie zadanego studium przypadku. Sześciu kandydatów zmierzy się teraz z zadaniem finałowym.

Zainspiruj się! Spotkanie z prof. Natalią Golnik

W dniu 27 kwietnia 2015 odbyło się pierwsze spotkanie Miss Profesor organizowane przez Radę Doktorantów Politechniki Warszawskiej w ramach akcji „Dziewczyny do Nauki”. Bohaterem spotkania była prof. dr hab. Natalia Golnik, Dziekan Wydziału Mechatroniki.

Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2015

W piątek 15 maja 2015 r. startuje impreza, na którą co roku czekają wszyscy studenci. Juwenalia Politechniki Warszawskiej potrwają dwa dni i obfitować będą w liczne wydarzenia, w tym koncerty na Stadionie Syrenki.

Piątek za wtorek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 12 maja 2015 r. (wtorek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Spotkanie z Pracodawcą AECOM

7 maja  2015 roku w Politechnice Warszawskiej odbędzie się „Spotkanie z Pracodawcą AECOM”, podczas którego przedstawiciele firmy przybliżą profil  jej działalności oraz przedstawią oferty pracy dla studentów poszukujących zatrudnienia.

Zaprogramowane na Politechnikę!

23 kwietnia 2015 roku odbył się kolejny Dzień Otwarty w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki". Kilkaset dziewczyn odwiedziło tego dnia Politechnikę Warszawską.

Światowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w ICT

23 kwietnia br. w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja poświęcona kobietom w branży nowoczesnych technologii, organizowana z okazji Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w ICT.

Studenci Politechniki Warszawskiej powalczą o złoto. Samolotami bezzałogowymi

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE, pierwsza w historii zawodów drużyna, która w 2013 roku zdobyła złote medale we wszystkich klasach SAE Aero Design West w Kalifornii, szykuje się do kolejnego startu w tych prestiżowych, międzynarodowych zawodach.

Misja PW-Launcher 1 powraca ze stratosfery

Dnia 18 kwietnia br. z terenu Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego w Czechowicach-Dziedzicach wypuszczony został balon o masie nieprzekraczającej 5,8 kg. Wydarzenie zorganizowała Sekcja Balonowa Studenckiego Koła Astronautycznego PW.

Zestawienie grantów i stypendiów 2015

Centrum Informacji dla Naukowców Euraxess przedstawia aktualne oferty grantów i stypendiów dla naukowców. W niniejszym materiale załączamy zestawienie powyższych propozycji według terminów składania wniosków. 

Dekada Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej

21 marca 2015 odbyły się obchody 10-lecia Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej, która formalnie rozpoczęła swoją działalność wraz z wejściem w życie Ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku - Prawo o Szkolnictwie Wyższym.

Staż dla studentek w branży ICT – trzecia edycja

Już po raz trzeci studentki kierunków ścisłych i technicznych zaproszone są do uczestnictwa w konkursie o staż w najlepszych firmach sektora ICT (Information and Communication Technologies). Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Dziewczyny w nowych technologiach

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) jako pierwsza organizacja międzynarodowa zwrócił uwagę na fakt, że sektor nowoczesnych technologii rozwija się niezwykle dynamicznie, lecz stereotypowo, przy zdecydowanej przewadze mężczyzn. Co z kobietami?

5. edycja Akademii Danfoss. Zgłoszenia już tylko do 8 kwietnia

8 kwietnia br. upływa termin wysyłania zgłoszeń do programu stypendialnego Akademia Danfoss. To już ostatni moment na wysłanie CV i listu motywacyjnego do firmy Danfoss Poland. Akcja objęta jest patronatem naszej Uczelni.

1000 km na litrze paliwa - studenci PW budują superekonomiczny pojazd

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) PW chce pobić swój dotychczasowy rekord Polski. Budowany przez nich pojazd ma przejechać 1000 km przy minimalnym zużyciu paliwa. Środki na jego budowę będą zbierać m.in. w ramach crowfundingu.