Studenci Doktoranci Absolwenci

TuCan na start! Rakiety SKA PW ruszają w kosmos

Rakiety skonstruowane przez członków Sekcji Rakietowej Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej już wkrótce zostaną wystrzelone na poligonie artyleryjskim pod Toruniem. W 2017 r. studenci zorganizują zawody CanSatów.

ESN Welcome Meeting 2016

Dnia 4 października 2016 r. odbyło się spotkanie inaugurujące rok akademicki 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej skierowane do zagranicznych studentów, podejmujących naukę w murach naszej Uczelni.  

„Nazwij pojazd przyszłości” - konkurs Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na nazwę nowego projektu innowacyjnego pojazdu miejskiego. Bolid zastąpi poprzedni studencki pojazd - wielokrotnie nagradzanego PAKSa.

Konkursowa wygrana Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej zwyciężyło w Konkursie Studenckich Kół Naukowych organizowanym podczas XXII Ogólnopolskiej Konferencji Inżynierii Chemicznej i Procesowej w Spale.

Koła Naukowe w zeszycie Tomasza Detki

Pomysły, nowości i dużo zapału do pracy. Tomasz Detka, przewodniczący Rady Kół Naukowych, przybliża wakacyjne sukcesy i plany studentów zrzeszonych w Kołach Naukowych Politechniki Warszawskiej. 

Studenci Wydziału Architektury wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

Zespół JJPRS, który tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, znalazł się wśród laureatów międzynarodowego konkursu organizowanego przez stowarzyszenie promujące młodych architektów YAC.

Plac przy płockiej Filii Politechniki Warszawskiej zagospodarują… studenci

Skwerek studencki służyć ma przede wszystkim rekreacji, choć inicjatywa jego powstania wiąże się z 50-leciem Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, które przypada na zbliżający się, nowy rok akademicki.

WUT Solar Boat na zawodach Solar Boat Challenge w Monaco

Skonstruowana przez studentów Politechniki Warszawskiej łódź solarna wystartowała w mistrzostwach Solar Boat Challenge, które odbyły się w dniach 14 - 16 lipca br. w Monaco. Studenci z zespołu WUT Solar Boat po raz drugi zmierzyli się z drużynami z całego świata.

Młodzi naukowcy z WEiTI finalistami konkursów z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych

Młodzi naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW znaleźli się wśród finalistów i laureatów konkursów na najlepszą pracę doktorską oraz najlepszy referat, organizowanych przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

Studenci Zakładu Technologii Poligraficznych na warsztatach w Budapeszcie

Grupa studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia z Zakładu Technologii Poligraficznych PW, wraz z opiekunem dr inż. Joanną Izdebską-Podsiadły, uczestniczyła w tygodniowych warsztatach „Green Printing and Packaging” w Budapeszcie, w ramach programu Chip2+.

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Warszawskiej na Shell Eco-marathon

W lipcu członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów wystartowali w zawodach Shell Eco-marathon w Londynie. Do Polski wracają z drugim miejscem w Europie.

Nowa rakieta studentów PW. Pierwszy test w październiku

Członkowie Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA) przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW ukończyli właśnie prace projektowe nad rakietą, która ma umożliwić wystrzelenie ośmiu amatorskich minisatelitów, tzw. CanSatów, na wysokość kilku kilometrów.

Praca z sensem nagrodzona. Zespół LIB PW opowiada o swojej drodze do Luminatusa

Laboratorium Inżynierii Biomedycznej przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej pod kierownictwem prof. Tomasza Ciacha w czerwcu otrzymało nagrodę Luminatus. Co wiemy o zwycięskim zespole?

Czerwcowa uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

W dniu 27 czerwca 2016 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączona z wręczeniem Medalu PW dr. Januszowi Kapuście oraz uhonorowaniem laureatów Konkursu o Nagrodę Siemensa.

Dominik Kuźmicz z Wydziału Elektrycznego PW zwycięzcą językowego konkursu

Student Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce w konkursie językowym organizowanym przez National Geographic pt. Share Your Idea with the World. Record Your Pitch”.

Z Politechniki na europejskie tory

Studenci Politechniki Warszawskiej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa chcą po raz kolejny pobić rekord w niskim spalaniu podczas zawodów Shell Eco-marathon Europe w Londynie w lipcu 2016.

Piątek za środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 15 czerwca 2016 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów znowu na podium

Po intensywnym tygodniu Koło Naukowe SKAP z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW, opuszcza Francję z drugim wynikiem w klasie Urban Concept - gasoline. PAKS, zgodnie z oczekiwaniami, po raz kolejny uplasował się na podium zawodów.

MNiSW przybliża losy absolwentów szkół wyższych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdrożyło właśnie ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA). Podobne badania prowadzi również Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Juwenalia Płockie 2016

W dniach od 16 do 22 maja br. miały miejsce Juwenalia Płockie 2016, zorganizowane m.in. przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Na studentów czekały różnorodne atrakcje: turnieje, gry, imprezy klubowe, koncerty oraz kino pod chmurką.