Studenci Doktoranci Absolwenci

10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci odnieśli pierwszy zagraniczny sukces. Pod końcem 2016 r. członkowie Koła świętowali jego dziesięciolecie.

Popularyzator Nauki dla Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”

Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” działające przy Wydziale Chemicznym PW otrzymało tytuł Popularyzatora Nauki 2016 w kategorii Zespoły. Wyniki 12. edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej gali w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Student PW laureatem Seeds for the Future

Inż. Łukasz Chorchos, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku telekomunikacja został laureatem III edycji konkursu Seeds for the Future. Nagrodą w konkursie był udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych w Chinach. 

Stypendia MNiSW za wybitne osiągnięcia przyznane. Wśród laureatów - studenci i doktoranci z PW

Aż 38 studentów i 3 doktorantów z Politechniki Warszawskiej otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017. 

Piątek za środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 21 grudnia 2016 roku (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Stanowisko MNiSW na temat sytuacji studentów z zagranicy w Polsce

Za Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamieszczamy komunikat dotyczący warunków studiowania i bezpieczeństwa zagranicznych studentów w Polsce.

Stypendia im. inż. Mieczysława Króla - edycja 2016

Dziesięcioro studentów z dziewięciu wydziałów Politechniki Warszawskiej dnia 7 grudnia 2016 r. odebrało stypendia, które corocznie przyznaje fundacja Jan M. and Eugenia Krol Charitable Foundation.

PRELUDIUM dla inż. Łukasza Chorchosa z WEiTI PW

Nie ma jeszcze tytułu magistra, ale na jego koncie są już znaczące naukowe sukcesy. Student WEiTI PW inż. Łukasz Chorchos został właśnie doceniony przez Narodowe Centrum Nauki, które przyznało mu grant PRELUDIUM.

Nowe władze Krajowej Reprezentacji Doktorantów wybrane

Mgr inż. Michał Gajda z Politechniki Warszawskiej już po raz trzeci został wybrany na stanowisko przewodniczącego Krajowej Reprezentacji Doktorantów. W Komisji Rewizyjnej KRD zasiądzie mgr inż. Artur Kopczyński, Przewodniczący Rady Doktorantów PW.

Uroczystość wręczenia dyplomów PW Filii w Płocku

25 listopada 2016 r. miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW. Na pięciu kierunkach studia ukończyło 523 absolwentów. 

Program UniStartApp w Politechnice Warszawskiej - geneza i realizacja

9 listopada  2016 r. w Politechnice Warszawskiej spotkali się przedstawiciele władz i studentów, aby podsumować działania realizowane w ramach programu budowy interdyscyplinarnych zespołów studenckich. Przyjrzyjmy się bliżej jego założeniom.

Studentka z PW laureatką konkursu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

Joanna Szymańska z Politechniki Warszawskiej została laureatką sesji posterowej w konkursie „Niewyczerpane złoża informacji - najlepsze prace dyplomowe z PGNiG”. Na podium stanęła obok studentek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dni otwarte w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców

W dniach 7-9 listopada 2016 r. przeprowadzono „Dni otwarte DRIMN CZIiTT”, które zorganizowano w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny

24 listopada br. odbędzie się Kobiecy Podwieczorek Technologiczny, który tym razem zaplanowano w siedzibie firmy Procter & Gamble w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych oraz ścisłych.

Laureaci Złotej Księgi Politechniki Warszawskiej 2016

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej 16 listopada 2016 r. podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej.

Stypendia rządowe do Izraela

Ambasada Izraela w Polsce zachęca do wzięcia udziału w programie stypendialnym 2017/2018 dostępnym dla studentów, doktorantów i młodych naukowców z polskich uczelni.  

Piątek za czwartek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 10 listopada 2016 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Studenci Politechniki Warszawskiej przeprowadzili testy rakiet

Sekcja Rakietowa Studenckiego Koła Astronautycznego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zakończyła tegoroczne testy lotne swoich rakiet. Starty przeprowadzono 22 i 29 października br. na poligonie Wojska Polskiego pod Toruniem.

Projekty studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW docenione

W ramach programu MNiSW „Najlepsi z Najlepszych” cztery projekty z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa otrzymały dofinansowanie, które pozwoliło rozwinęło rozwinąć skrzydła młodym projektantom z PW.

European Engineering Team z udziałem studentów PW

Studenci Politechniki Warszawskiej reprezentujący Wydziały: Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Inżynierii Produkcji oraz Samochodów i Maszyn Roboczych wzięli udział w trzecim już spotkaniu roboczym projektu European Engineering Team.