Studenci Doktoranci Absolwenci

Politechnika Warszawska na drugim miejscu w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2017

Absolwenci studiów drugiego stopnia Politechniki Warszawskiej zarabiają średnio 7113 zł – najwięcej spośród absolwentów uczelni technicznych w Polsce. Wyższymi zarobkami (8228 zł) mogą pochwalić się tylko absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Grant Rektora dla Koła Naukowego CMYK

W 2017 r. Koło Naukowe CMYK pozyskało Grant Rektora na przygotowanie projektów etykiet samoprzylepnych związanych z kierunkiem studiów Papiernictwo i Poligrafia na Wydziale Inżynierii Produkcji PW oraz kołem naukowym CMYK.

Inżynierki 4.0

Do 27 lutego 2018 roku przyjmowane są zgłoszenia w programie „Inżynierki 4.0”. Celem warsztatów organizowanych przez firmę Siemens jest zwiększenie kompetencji cyfrowych studentek uczelni technicznych w obszarze nowych technologii.

SQUAD na półmetku w Porto

W dniach 29 stycznia - 2 lutego 2018 roku studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej biorący udział w projekcie SQUAD, uczestniczyli w tygodniowych warsztatach, które odbyły się w Porto Design Factory Politechniki w Porto.

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych

Przewodniczącą Rady Kół Naukowych w 2018 roku będzie Aleksandra Martynowicz. Dawid Kornacki został Wiceprzewodniczącym RKN ds. Puli na Projekty Naukowe, a Urszula Dancewicz będzie pełniła rolę Wiceprzewodniczącej ds. Ogólnych.

INTERSTUDENT 2018 - najlepsi zagraniczni studenci

29. stycznia br. poznaliśmy laureatów konkursu INTERSTUDENT 2018. W tegorocznej edycji jury wybierało spośród blisko 100 zgłoszeń z 30 uczelni. Patronatem honorowym wydarzenie objął prof. Jan Szmidt, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Badania społeczne dla Wydziału MiNI na potrzeby akredytacji

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW na potrzeby Wydziału MiNI Politechniki Warszawskiej przeprowadził badania społeczne dotyczące jakości kształcenia oraz kompetencji absolwentów wydziału. Zrealizowano je na potrzeby akredytacji PKA oraz KAUT.

Nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

13 stycznia 2018 roku wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Nowym przewodniczącym SSPW został Konrad Krawczyk.

XX Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018

W Dużej Auli Politechniki Warszawskiej wręczono dyplomy przedstawicielom najlepszych liceów i techników w Polsce, wyłonionych w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

1. innoSHARE'18 on the road: Meetup Warsaw

Rada Doktorantów Wydziału Zarządzania PW, Katedra Przedsiębiorczości i Innowacyjności WZ PW, Fundacja Polska Innowacyjna oraz StartupHUB Poland zorganizowały 1. innoSHARE'18 on the road: Meetup Warsaw.

Poniedziałek za czwartek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 4 stycznia 2018 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w poniedziałek. 

Seminarium Naukowe „Nauka z pasją”

W dniu 7 grudnia 2017 roku już po raz piąty odbyło się  w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku Seminarium Naukowe „Nauka z pasją” zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. 

Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali P&G European IT Hackathon

25 listopada 2017 roku zakończył się europejski maraton dla pasjonatów branży IT. Impreza odbywała się jednocześnie w dziewięciu miejscach w Europie. Warszawską edycję wygrali studenci Politechniki Warszawskiej.

Uroczyste wręczenie dyplomów w PW Filii w Płocku

W PW Filii w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW, na kierunkach: Budownictwo, Inżynieria środowiska, Mechanika i budowa maszyn oraz Technologia chemiczna, oraz w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na kierunku Ekonomia.

Politechnika Warszawska wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

Za nami dziesiąta edycja konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce - PRODOK. Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce, ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Tydzień Nauki i Biznesu

W dniach 20-24 listopada 2017 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej miała miejsce pierwsza edycja „Tygodnia Nauki i Biznesu”. Projekt koordynowany jest przez Wydziałową Radę Samorządu WZ PW we współpracy z kierownictwem i pracownikami wydziału.

Gala Złotej Kredy 2017

W kolejnym dniu obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 18 listopada 2017 roku, poznaliśmy nauczycieli wyróżnionych przez studentów. Nazwiska ogłoszono na uroczystej Gali Złotej Kredy, która odbyła się w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Laureaci Złotej Księgi Politechniki Warszawskiej 2017

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2017 roku, podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej.

GISday 2017

GISday jest cyklicznym światowym popularnonaukowym wydarzeniem promującym geografię oraz systemy informacji przestrzennej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie GIS w ratownictwie, gospodarce i infrastrukturze.

Inauguracja Mazowieckiej Platformy Kół Naukowych

W dniu 24 października 2017 roku rozpoczął się cykl comiesięcznych seminariów Mazowieckiej Platformy Kół Naukowych. Pomysł zgłosił Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.