Studenci Doktoranci Absolwenci

Studentka z PW laureatką konkursu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

Joanna Szymańska z Politechniki Warszawskiej została laureatką sesji posterowej w konkursie „Niewyczerpane złoża informacji - najlepsze prace dyplomowe z PGNiG”. Na podium stanęła obok studentek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dni otwarte w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców

W dniach 7-9 listopada 2016 r. przeprowadzono „Dni otwarte DRIMN CZIiTT”, które zorganizowano w Dziale Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Kobiecy Podwieczorek Technologiczny

24 listopada br. odbędzie się Kobiecy Podwieczorek Technologiczny, który tym razem zaplanowano w siedzibie firmy Procter & Gamble w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych oraz ścisłych.

Laureaci Złotej Księgi Politechniki Warszawskiej 2016

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej 16 listopada 2016 r. podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej.

Stypendia rządowe do Izraela

Ambasada Izraela w Polsce zachęca do wzięcia udziału w programie stypendialnym 2017/2018 dostępnym dla studentów, doktorantów i młodych naukowców z polskich uczelni.  

Piątek za czwartek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 10 listopada 2016 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Studenci Politechniki Warszawskiej przeprowadzili testy rakiet

Sekcja Rakietowa Studenckiego Koła Astronautycznego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zakończyła tegoroczne testy lotne swoich rakiet. Starty przeprowadzono 22 i 29 października br. na poligonie Wojska Polskiego pod Toruniem.

Projekty studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW docenione

W ramach programu MNiSW „Najlepsi z Najlepszych” cztery projekty z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa otrzymały dofinansowanie, które pozwoliło rozwinęło rozwinąć skrzydła młodym projektantom z PW.

European Engineering Team z udziałem studentów PW

Studenci Politechniki Warszawskiej reprezentujący Wydziały: Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Inżynierii Produkcji oraz Samochodów i Maszyn Roboczych wzięli udział w trzecim już spotkaniu roboczym projektu European Engineering Team.

Kosmiczne perspektywy studenckiego satelity PW-Sat2

Ponad trzyletnia praca studentów Politechniki Warszawskiej przyniosła rezultaty. Studencki satelita PW-Sat2 zostanie wyniesiony na orbitę na rakiecie Falcon 9 pod koniec 2017 roku z bazy Vandenberg w Stanach Zjednoczonych.

XIII Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2016

Trzynastą edycję Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2016 przeprowadzono przy udziale 80 wystawców, po raz pierwszy w rotacyjnej formule stoiska. Ciekawość zwiedzających nie miała granic.  

TuCan na start! Rakiety SKA PW ruszają w kosmos

Rakiety skonstruowane przez członków Sekcji Rakietowej Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej już wkrótce zostaną wystrzelone na poligonie artyleryjskim pod Toruniem. W 2017 r. studenci zorganizują zawody CanSatów.

ESN Welcome Meeting 2016

Dnia 4 października 2016 r. odbyło się spotkanie inaugurujące rok akademicki 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej skierowane do zagranicznych studentów, podejmujących naukę w murach naszej Uczelni.  

„Nazwij pojazd przyszłości” - konkurs Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na nazwę nowego projektu innowacyjnego pojazdu miejskiego. Bolid zastąpi poprzedni studencki pojazd - wielokrotnie nagradzanego PAKSa.

Konkursowa wygrana Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej zwyciężyło w Konkursie Studenckich Kół Naukowych organizowanym podczas XXII Ogólnopolskiej Konferencji Inżynierii Chemicznej i Procesowej w Spale.

Koła Naukowe w zeszycie Tomasza Detki

Pomysły, nowości i dużo zapału do pracy. Tomasz Detka, przewodniczący Rady Kół Naukowych, przybliża wakacyjne sukcesy i plany studentów zrzeszonych w Kołach Naukowych Politechniki Warszawskiej. 

Studenci Wydziału Architektury wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

Zespół JJPRS, który tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, znalazł się wśród laureatów międzynarodowego konkursu organizowanego przez stowarzyszenie promujące młodych architektów YAC.

Plac przy płockiej Filii Politechniki Warszawskiej zagospodarują… studenci

Skwerek studencki służyć ma przede wszystkim rekreacji, choć inicjatywa jego powstania wiąże się z 50-leciem Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, które przypada na zbliżający się, nowy rok akademicki.

WUT Solar Boat na zawodach Solar Boat Challenge w Monaco

Skonstruowana przez studentów Politechniki Warszawskiej łódź solarna wystartowała w mistrzostwach Solar Boat Challenge, które odbyły się w dniach 14 - 16 lipca br. w Monaco. Studenci z zespołu WUT Solar Boat po raz drugi zmierzyli się z drużynami z całego świata.

Młodzi naukowcy z WEiTI finalistami konkursów z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych

Młodzi naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW znaleźli się wśród finalistów i laureatów konkursów na najlepszą pracę doktorską oraz najlepszy referat, organizowanych przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.