Młodzi naukowcy z WEiTI finalistami konkursów z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych

Młodzi naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW znaleźli się wśród finalistów i laureatów konkursów na najlepszą pracę doktorską oraz najlepszy referat, organizowanych przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

Finalistami 14. edycji ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych zostało dwóch studentów Wydziału Elektroniki: 

  • II nagrodę otrzymał dr inż. Michał Marks (Instytut Automatyki i Informatyki Stosowanej) za rozprawę System lokalizacji urządzeń tworzących bezprzewodowe sieci sensorów (promotor -  prof. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz)
  • Wyróżnienie otrzymał dr inż. Robert Markiewicz (Instytut Telekomunikacji) za rozprawę Znakowanie wodne sygnałów fonicznych w dziedzinie częstotliwości (promotor - prof. Przemysław Dymarski)

Również w Konkursie na najlepszy referat zaprezentowany przez młodego autora, studenci WEiTI zajęli czołowe miejsca:

  • I nagrodę otrzymał Grzegorz Bogdan za referat pt. Szerokopasmowy szyk antenowy z polaryzacją kołową
  • II nagrodę otrzymał Vitomir Djaja-Jośko za referat pt. Metoda bezprzewodowej synchronizacji węzłów i korekcji wyników pomiarów TDOA w ultraszerokopasmowym systemie lokalizacyjnym

Wyróżnienia otrzymali:

  • Piotr Włodarczyk za referat pt. Projekt anteny paskowej na pasmo sub-terahercowe przeznaczonej do realizacji technologii LTCC
  • Jakub Sobolewski za referat pt. Promiennik łatkowy na podłożu LTCC na pasmo 120 GHz

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Krajowej Konferencji Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT 2016 w Krakowie.

Źródło/zdjęcie: WEiTI PW