Studenci Politechniki Warszawskiej laureatami 5. edycji Akademii Danfoss

Znamy już zwycięzców 5. edycji Akademii Danfoss. Komisja rekrutacyjna składająca się z reprezentantów wszystkich instytucji patronackich oraz członków kierownictwa Danfoss Poland wybrała trójkę najlepszych studentów z województwa mazowieckiego i pomorskiego.

W województwie mazowieckim 5 000 zł stypendium, gwarantowane płatne praktyki w firmie Danfoss Poland i roczną opiekę mentorską otrzymują: Olga Ciechańska, studentka Politechniki Warszawskiej, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Piotr Łukasik, student Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Zarządzanie w transporcie i logistyce oraz Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. W województwie pomorskim zwyciężczynią została Olga Górna, studentka Politechniki Gdańskiej, wydział Mechanika i Budowa Maszyn.

Wyboru finalistów dokonano na podstawie multimedialnego CV, w którym kandydaci prezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia. W podjęciu tej decyzji pomógł też plan mentoringu, przedstawiający pomysły uczestników na swój dalszy rozwój pod okiem ekspertów Danfoss. Komisja analizowała także wyniki prezentacji case study z etapu półfinałowego oraz profile kandydatów opracowane przez specjalistów HR z Danfoss na podstawie dokumentów i spotkań przeprowadzonych  we wcześniejszych etapach programu.

„W każdej edycji programu Akademii Danfoss szukamy najlepszych studentów, którzy poza świetnymi wynikami w nauce i angażowaniu się w dodatkowe aktywności akademickie będą potrafili odnaleźć się w życiu międzynarodowej firmy, dopasować się do panujących standardów i kultury organizacyjnej, a zarazem wnieść świeżość i zarazić innych swoimi pomysłami” - powiedział Łukasz Chrzanowski, Dyrektor Operacyjny w Danfoss Poland, członek komisji rekrutacyjnej Akademii Danfoss.

Wybór nie był prosty, ponieważ kandydaci wykazali się dużą kreatywnością i zupełnie nowym spojrzeniem na rozwiązania realnych problemów, z którymi firma Danfoss styka się na co dzień w swojej działalności.

„Podjęliśmy jednak decyzję i jestem głęboko przekonany, że tegoroczni zwycięzcy wniosą wiele dobrego do naszej firmy, a zarazem przygoda z Danfoss okaże się dla nich najlepszym startem w życie zawodowe i być może przekształci się w długoterminową współpracę” - dodaje Łukasz Chrzanowski.

Teraz przed finalistami kolejne wyzwanie - rozpoczęcie praktyk. Od lipca br. laureaci zaczną zdobywać swoje pierwsze doświadczenia zawodowe w Danfoss Poland - Olga Ciechańska będzie wspierała dział Technologii Produkcji, Piotr Łukasik dział Jakości, natomiast Olga Górna dział Inżynieryjny.

Poza laureatami praktyki w firmie rozpoczną także finaliści, którzy w ramach nagrody zostali zakwalifikowani do Programu Praktyk Letnich prowadzonego w Danfoss Poland Sp. z o.o.

Szczegóły dotyczące Akademii Danfoss można znaleźć na oficjalnej stronie programu www.danfoss.pl/akademia oraz facebook.com/DanfossAkademia, w Biurach Karier Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

Akademia Danfoss jest objęta honorowym patronatem Ambasady Królestwa Danii, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, a także patronatem medialnym Radia Kampus, Radia Bogoria oraz portali: MojeStypendium.pl, Praca.pl, dlaStudenta.pl oraz StudentNews.pl.

Powiązany materiał:
Półmetek Akademii Danfoss ze studentami PW

Źródło: Danfoss
Zdjęcie: BPW