Juwenalia PW Filii w Płocku

W dniach od 20 do 23 maja 2015 r. odbyły się Juwenalia Płockie 2015, zorganizowane, m.in. przez Samorządy Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Tradycyjnie, impreza rozpoczęła się od „MYTA” oraz przekazania studentom kluczy do miasta.

Wśród wielu atrakcji, najważniejszym wydarzeniem był sobotnie koncerty na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, na którym wystąpiły zespoły: „Vataha”, tegoroczni zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki „Katorga 2015” - „Skafander”, „Majestic” - finalista programu "Must Be The Music", „Mrozu” oraz płocka kapela „Farben Lehre”, która ”bisowała” aż 7 razy. Specjalny koncert z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej ufundowany przez Rektora Politechniki Warszawskiej zagrał legendarny zespół „DŻEM”. Publiczność usłyszała największe przeboje, m.in. „Wehikuł czasu”, „Sen o Wiktorii”, „W życiu piękne są tylko chwile” czy „Whisky”. Kilkutysięczny tłum bawił się do późnych godzin nocnych. Sobotni koncert przyciągnął pod Politechnikę nie tylko studentów i młodych mieszkańców Płocka, ale również osoby starsze.

Występ zespołu Dżem/fot. PW Filia w Płocku

Poprzedniego dnia, czyli w piątek, Rada Mieszkańców DS „Wcześniak” przygotowała pod akademikiem dla studentów atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Niezwykle spektakularną konkurencją były już tradycyjne ślizgi na torze ułożonym z polewanej wodą folii. Po studenckich zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek, któremu towarzyszyły występy kapel rockowych na zorganizowanym z okazji „Wcześniakonaliów”, festiwalu „Rock in Wcześniak”. Podczas koncertu wystąpiły zespoły: „Czarna Pantera”, „Bridgetown Band”, „Klub Zdesperowanych Romantyków” oraz „EnClose” - laureat programu "The Voice of Poland".

Źródło: PW Filia w Płocku