Kultura i Tradycja

Architektura - najstarsza sztuka i nauka

Obrazy, rysunki, notatki i szkice autorstwa Zespołu Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wejdą w skład wystawy "Architektura - najstarsza sztuka i nauka", która zostanie otwarta w Gmachu Głównym PW.

Barwy polskiej flagi narodowej

Jakie są barwy polskiej flagi narodowej? Przed 11 listopada, Narodowym Dniem Niepodległości, eksperci z Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej wyjaśniają, jak się mierzy barwy.

Wielka Muzyka w Małej Auli: Filmowe Inspiracje

24 października 2017 r. ruszył kolejny sezon koncertów z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Tematem XCVII koncertu były „Filmowe Inspiracje”. Wystąpiła Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band".

Dąb Wolności u progu Święta Politechniki Warszawskiej 2017

W 2014 roku, po uroczystym posiedzeniu Senatu PW z okazji obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, na terenie kampusu centralnego posadzono Dąb Wolności.  

Uroczystość odsłonięcia tablic upamiętniających profesorów Piątkowskiego i Makowskiego

Jednym z punktów obchodów Święta Politechniki w 2017 roku było odsłonięcie tablic upamiętniających prof. Felicjana Piątkowskiego, założyciela i pierwszego dyrektora Instytutu Poligrafii oraz prof. Andrzeja Makowskiego, współorganizatora studiów poligraficznych na Wydziale GiK Politechniki Warszawskiej.

Wspomnienie zmarłych pracowników akademickich PW

W latach 2016-2017 pożegnaliśmy kolejne osoby, które swoim życiem i dokonaniami wpisały się w dorobek Politechniki Warszawskiej.

Obchody Dnia Wszystkich Świętych w roku 2017

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, uczcimy pamięć zmarłych profesorów Politechniki Warszawskiej, składając na ich grobach wiązanki kwiatów. Centralne obchody z udziałem władz Uczelni odbyły się w piątek 27 października 2017 roku.

25 lat Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej

13 października 2017 roku odbyły się obchody 25-lecia Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W programie znalazły się m.in. konferencja pt. „Koniec transformacji? Przyszłość wolnego rynku w Polsce i na świecie”, a także Inauguracja i Graduacja programu Executive MBA.

70-lecie ZNP w Politechnice Warszawskiej

Związek Nauczycielstwa Polskiego obchodził 70-lecie działalności w Politechnice Warszawskiej. 17 października 2017 r., w Małej Auli Politechniki Warszawskiej zorganizowano uroczyste zebranie, podczas którego uhonorowano najbardziej zasłużonych członków organizacji.

Roztańczeni inżynierowie znad Wisły

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej właśnie trafił na… znaczki pocztowe! O drodze z Warszawy przez USA, Kanadę, Ukrainę, Azory i Rumunię do Łowicza - opowiadają kierownik zespołu Janusz Chojecki i instruktor tańca Klara Wojciechowska.

Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może mieć czasem niezwykłe znaczenie. Kartki z Politechniki Warszawskiej, wypełnione przez Rektora prof. Jana Szmidta, trafią do Powstańców związanych z Batalionem „Golski”.

Politechnika upamiętniła 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 31 lipca 2017 r. przedstawiciele Uczelni uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających żołnierzy, nauczycieli akademickich i studentów broniących Politechniki w czasie Powstania Warszawskiego.

Masovia w Hiszpanii

Na początku lipca członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku udali się do Hiszpanii, aby na International Music and Folk-Dance Festival „Moonlight in Barcelona” promować polski folklor.

Tabliczki z kodami QR na obchodach 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Światowy Związek Żołnierzy AK i Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego od 2015 roku realizują projekt upamiętnienia Armii Krajowej i jej żołnierzy z wykorzystaniem tabliczek z kodami QR. W tym roku tabliczki zostaną umieszczone także na terenie Politechniki Warszawskiej.

Historia Zakładu Mechaniki i Technik Uzbrojenia PW

Powojenne dzieje jednostki przybliża dr inż. Cyprian Suchocki z Wydziału Inżynierii Produkcji w opracowaniu pt. Historia Zakładu Mechaniki i Technik Uzbrojenia PW w latach 1946-2017.

XI Piknik Wydziałowy IChiP PW

Ponad 1000 osób bawiło się w sobotę 10 czerwca na XI Pikniku Wydziałowym IChiP. Impreza rozpoczęła się od uroczystego wręczenia dyplomów ukończenia studiów inżynierskich i magisterskich.

Flamenco Puro - 98. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Za nami ostatni w tym roku akademickim koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Tym razem chłodne mury Politechniki Warszawskiej rozgrzały ogniste rytmy Flamenco.

Nowy album dr. inż. arch. Michała Suffczyńskiego

Premiera albumu „Sztuka Akwareli/The Art of Watercolour” dr. inż. arch. Michała Suffczyńskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej stała się inspiracją do zorganizowania wieczoru wspomnień o twórczości Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana i Leopolda Staffa.

Wernisaż wystawy „Nauka w dawnych księgach”

Starodruki i stare księgi o tematyce naukowej podziwiać można w nowej ekspozycji Muzeum Politechniki Warszawskiej. Wernisaż wystawy „Nauka w dawnych księgach” odbył się 12 maja 2017 roku.

Wielcy Bogowie w Małej Auli

Dziewięćdziesiąty siódmy koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli wybrzmiał w murach Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbyło się 11 maja 2017 roku. Tematem wieczoru byli "Bogowie".