Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może mieć czasem niezwykłe znaczenie. Kartki z Politechniki Warszawskiej, wypełnione przez Rektora prof. Jana Szmidta, trafią do Powstańców związanych z Batalionem „Golski”.

Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do przyłączenia się do akcji BohaterON. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Powstanie Warszawskie było dramatycznym zrywem setek tysięcy warszawiaków. Walki nie ominęły także Politechniki Warszawskiej, żołnierzy jej broniących, nauczycieli akademickich i studentów. Terenu Politechniki ofiarnie bronił Batalion „Golski”, którego pomnik na terenie kampusu przypomina nam o tych strasznych wydarzeniach. Zachęcamy do udziału w akcji wysyłania pocztówek do Powstańców - pokażmy im, że o nich pamiętamy.

Na stronie akcji BohaterOn znajduje się lista Powstańców Warszawskich, do których można wysłać kartki. Pocztówki można pobrać bezpłatnie w wyznaczonych punktach. Wystarczy wypisać kartkę, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej. Kartki trafiają do organizatora akcji, który następnie dostarcza je do konkretnych osób. Istnieje także możliwość wysłania kartki online.

Więcej informacji na stronie akcji BohaterON

Źródło: BPI