Biuletyn PW / Konkursy

Konkursy

Trzy dyplomy obronione w PW w finale konkursu na najlepszą pracę o profilu mechanicznym

Trzy prace dyplomowe obronione w Politechnice Warszawskiej znalazły się w finale XIX Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”

Do 26 stycznia 2020 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2019”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną.

Modelowanie Rynku Energii - Konkurs o Nagrodę Prezesa Enea S.A.

Lubisz wyzwania? Potrafisz myśleć analitycznie i wykorzystać swoją wiedzę w praktyce? Enea zaprasza do udziału w IV edycji konkursu „Modelowanie Rynku Energii o Nagrodę Prezesa”. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2020 r.

Laureaci „Diamentowego Grantu”

Elitą polskiej nauki i elitą polskiego państwa określił laureatów programu „Diamentowy Grant” Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Wśród nagrodzonych naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Konkurs „Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki”

Dziennik Gazeta Prawna ogłosił VII edycję konkursu i cyklu redakcyjnego pod nazwą „Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki”. Zgłoszenia można przesyłać do 9 stycznia 2020 r.

Poszukiwani „Mistrzowie dydaktyki”

Do udziału w programie „Mistrzowie dydaktyki” zaprasza kadrę akademicką Politechniki Warszawskiej Centrum Współpracy Międzynarodowej PW. Projekt pokrywa koszty wizyt studyjnych w uczelniach zagranicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 grudnia br. 

Ogólnopolski Konkurs „Student - Wynalazca”

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zaprasza studentów, absolwentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej do udziału w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 stycznia 2020 r.

Wielkie Wyzwanie: Energia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do „Wielkiego Wyzwania”, konkursu na opracowanie kompaktowego urządzenia do zastosowań indywidualnych, zdolnego do przekształcania energii wiatru na energię elektryczną oraz do jej skutecznego magazynowania. Główna nagroda to milion złotych.

Naukowcy z PW w gronie wyróżnionych w konkursie „Innowator Mazowsza”

20 listopada 2019 r. w Warszawie Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodził kreatywnych naukowców i firmy. W gronie wyróżnionych w XI edycji konkursu „Innowator Mazowsza” znaleźli się przedstawiciele PW.  

Nagrody i wyróżnienia dla PW w konkursie StRuNa

Politechnika Warszawska otrzymała dwie nagrody i pięć wyróżnień w dziewiątej edycji konkursu StRuNa. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów naukowych zrealizowanych przez zespoły studentów i doktorantów, najlepszych kół naukowych oraz ich opiekunów.

PW wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

W dwunastej edycji konkursu na najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce - PRODOK Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce. Tegoroczna Gala została objęta patronatami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezesa PAN.

Plebiscyt Osobowości 25-lecia - trwa głosowanie

W głosowaniu realizowanym z okazji 25-lecia magazynu Architektura Murator można wybrać reprezentantów Wydziału Architektury oraz Wydziału Geodezji i Kartografii, a także absolwentów Politechniki Warszawskiej.

Rusza konkurs Popularyzator Nauki 2019

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Popularyzator Nauki dla osób, zespołów, mediów oraz instytucji popularyzujących naukę. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 grudnia br.

Konkurs na film promujący inżynierię materiałową

Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej PW ogłosił „Konkurs na film promujący inżynierię materiałową”. Propozycje można przesyłać do 24 kwietnia 2020 r.

Polsko-chiński konkurs Art & Design Competition 2020

Do 30 stycznia br. można zgłaszać prace do polsko-chińskiego konkursu Art & Design Competition 2020 „Mind & Senses in Art & Design”, organizowanego w ramach Chińsko-Polskiego Konsorcjum Uniwersyteckiego, którego gospodarzem w tym roku jest Politechnika Śląska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim.

Konkurs im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe o tematyce harcerskiej

Związek Harcerstwa Polskiego ogłosił VIII edycję Konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 lutego 2019 r.

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Rusza czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego w Politechnice Warszawskiej. Laureaci i wyróżnieni finaliści uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.

Młodzi Innowacyjni dla PGNiG

Departament Badań i Rozwoju Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaprasza do wzięcia udziału w V edycji konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG - MIP 2019, na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG.

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora

Kapituła Nagrody im. Profesora Aleksandra Gieysztora zaprasza do rekomendowania kandydatów do XXI edycji. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

Debiut naukowy 2019 - Zrównoważony rozwój

Do 30 listopada br. można zgłaszać prace w konkursie „Debiut naukowy 2019 - Zrównoważony rozwój” na innowacyjny artykuł naukowy. Inicjatywa umożliwia debiut w publikacji o profilu naukowym oraz wystąpienie podczas międzynarodowej konferencji naukowej.

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI