Konkursy

Wyniki V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

15 marca 2021 r. odbył się finał V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, organizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji PW. Spośród uczestników wyłoniono jedną laureatkę oraz wyróżniono 16 najlepszych finalistów.

Konkurs o Nagrodę Jamesa Dysona dla młodych inżynierów

Po raz pierwszy studenci i absolwenci kierunków inżynierskich na polskich uczelniach mogą wystartować w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona. Projekty wynalazków i nowatorskie konstrukcje, które rozwiązują praktyczne problemy z życia codziennego, można zgłaszać do 30 czerwca br.

Studencki Nobel 2021

Do 31 marca 2021 r. można zgłaszać się do konkursu „Studencki Nobel 2021”, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach naukowych, artystycznych i społecznych.

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich do udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy.

Projekty z udziałem naukowców z PW z grantami M-ERA.NET 2

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu organizowanego przez sieć M-ERA.NET 2, finansującą badania z obszaru nauk o materiałach oraz inżynierii materiałowej. Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie, jeden jest koordynowany przez Politechnikę Warszawską, w drugim zespół PW uczestniczy jako partner w konsorcjum.

Nabór do II edycji programu „Mistrzowie dydaktyki”

Centrum Współpracy Międzynarodowej PW uruchomiło kolejny nabór do programu „Mistrzowie dydaktyki”, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry akademickiej w zakresie stosowania innowacyjnych metod dydaktycznych.  

Druga edycja programu Best Paper

Do końca maja br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu Best Paper. Prace muszą być opublikowane w 2020 r. przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej.

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza”

„Budowa Centralnego Laboratorium Badawczego Instytutu Inżynierii Mechanicznej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku” została nominowana w plebiscycie Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” jako najważniejsze wydarzenie roku 2020 w kategorii „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”. W kategorii „Kultura” nominowane zostały trzy książki autorstwa dr. inż. Piotra Gryszpanowicza - wykładowcy PW Filii w Płocku.

Wyniki Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych

11 lutego 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami 24. edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.

Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2021

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Do 26 marca br. trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu.

European BEST Engineering Competition Warsaw 2021

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w konkursie inżynierskim EBEC Poland.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską dotyczącą radiokomunikacji lub technik multimedialnych

Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych zaprasza do udziału w 19. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę doktorską dotyczącą zagadnień radiokomunikacji bądź technik multimedialnych.

Konkurs Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego ogłosił konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny Inżynieria Materiałowa za rok 2020.

Zagłosuj w plebiscycie „Złoty Inżynier 2020”

Do 20 lutego 2021 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2020”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną.

Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021

Do 20 stycznia 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.  

Nabór wniosków w pierwszym konkursie INFOSTRATEG

60 milionów złotych przeznaczono na dofinansowanie projektów z zakresu sztucznej inteligencji w pierwszym konkursie programu INFOSTRATEG, realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nabór wniosków prowadzony będzie do 26 lutego br.

Konkurs na projekt „24-godzinnego Zegara Słonecznego”

Fundacja TworzyMY Kraków zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie architektonicznym na projekt „24-godzinnego Zegara Słonecznego”. Termin nadsyłania prac upływa 14 marca 2021 r.

Wyniki Quizu o PW

17 grudnia 2020 r., po trzech etapach rywalizacji i wielkim finale, poznaliśmy osoby, które najwięcej wiedzą o naszej Uczelni. Najlepszym w Quizie o PW okazał się Michał Kucki - student, pracownik Działu ds. Studiów i wieloletni działacz SSPW. Drugie miejsce zajął Michał Kołodziej, a trzecie - Karol Śpila.

Konkurs dla Młodych Architektów

Do 2 lutego 2021 r. można zgłaszać prace do ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Architektów, organizowane przez firmę Builder Corp. Konkurs przeznaczony jest dla studentów oraz młodych absolwentów architektury.

Quiz o PW - Wielki Finał

W czwartek 17 grudnia br. poznamy zwycięzcę pierwszej edycji wyjątkowego konkursu, w którym sprawdzamy, jak dobrze społeczność Politechniki Warszawskiej zna swoją uczelnię. Finał odbędzie się na żywo i będzie transmitowany na profilach uczelni na Facebooku i YouTubie.