Konkursy

Open Science IV

Zdjęcie przedstawia fragment regału w Bibliotece Głównej PW oraz trzy osoby widoczne w tle

Pracownicy i doktoranci PW, których dorobek naukowy jest uwzględniany w ewaluacji działalności naukowej Uczelni, mogą składać wnioski w IV edycji programu Open Science, realizowanego w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

3. edycja konkursu Digital Ars

Grafika konkursowa Digital Ars

Powstaje coraz więcej dzieł, których źródłem inspiracji są kody i algorytmy. Szansę na ich zaprezentowanie daje Digital Ars, konkurs na sztukę tworzoną we współpracy z AI, którego trzecia edycja właśnie ruszyła. 

25 under 25

Grafika konkursu

Ruszyła piąta edycja konkursu 25 under 25 McKinsey & Company oraz Magazynu Forbes. W jej ramach co roku wyróżnianych jest 25 osób przed 25 rokiem życia. Aplikować oraz nominować kandydatów można do 15 stycznia 2023 r. 

YOUNG PW

Zdjęcie przedstawia mężczyznę piszącego przy biurku

Ruszyła I edycja konkursu „YOUNG PW” realizowanego w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”. Wnioski o finansowanie można składać do 31 stycznia 2023 r.

Najlepsi z najlepszych PW

Zdjęcie przedstawia fragment Gmachu Głównego PW

Zapraszamy do udziału w programie „Wsparcie rozwoju pracowników PW” i I edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych PW”. Inicjatywa została zorganizowana w ramach realizacji w Politechnice Warszawskiej programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Konkurs o Nagrodę ABB XX edycja - 2022/2023

grafika przestawiająca panele słoneczne na tle lasu

Centrum Technologiczne ABB zaprasza do udziału w osiemnastej edycji Konkursu o Nagrodę ABB, która obejmie obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim. Nagroda główna to 30 000 zł. Dodatkowo przyznane zostaną dwa wyróżnienia po 15 000 zł. 

Nagroda imienia Artura Rojszczaka w roku 2023

grafika Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz siedemnasty ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Promowanie humanistycznej postawy, szerokich horyzontów i umiejętności przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych to główne założenia konkursu.  

X edycja konkursu "Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki"

Znak graficzny konkursu

Ideą konkursu jest przedstawienie na łamach Dziennika Gazety Prawnej wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Trwa nabór do konkursu STRATEG PW

Zdjęcie przedstawia grupę młodych osób stojących na schodach

Do 20 grudnia 2022 r. można składać wnioski do pierwszego etapu konkursu STRATEG PW. 

Trzecia edycja programu Best Paper

Doktoranci pracują nad dokumnetem

W ramach programu Best Paper organizowany jest konkurs na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w czasopismach, w danym roku, przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków projektu Inicjatywa doskonałości – Uczelnia Badawcza, realizowanego na Politechnice Warszawskiej. 

VI edycja Konkursu Biotechnologicznego

Grafika Konkursu Biotechnologicznego

Zapraszamy do udziału w Konkursie Biotechnologicznym organizowanym przez Wydział Chemiczny PW. Laureaci będą mogli podjąć studia na kierunkach: biotechnologia, biogospodarka i ochrona środowiska bez konieczności przechodzenia procedury kwalifikacyjnej. 

Talenty Jutra

Grafika zachęcająca do udziału w programie „Talenty Jutra”

Szansa dla młodych badaczy i wynalazców, którzy nie ukończyli jeszcze 25 roku życia. Dzięki programowi „Talenty Jutra” mogą zdobyć 25 000 zł na realizację swojego projektu.

Exchange to the US Fundacji Kościuszkowskiej

Grafika programu Exchange to the US

Chcesz rozwijać się naukowo, artystycznie w Stanach Zjednoczonych w roku akademickim 2023-2024? Do 15 listopada można zgłaszać się do programu „Exchange to the US” Fundacji Kościuszkowskiej. Nie ma żadnych wymogów, jeśli chodzi o obszar zainteresowań - liczy się pasja i oryginalny pomysł badań.

EKOinnowatorzy 2022

Grafika konkursu

Trwa 4. edycja ogólnopolskiego konkursu wyłaniającego koła naukowe, studentów oraz doktorantów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym. W tym roku po raz pierwszy do udziału w konkursie zapraszani są doktoranci.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską - uczenie maszynowe i analiza danych

Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. 27 października 2022 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW uroczyście wręczono nagrody.

MOBILITY III PW - konkurs dla doktorantów

Zdjęcie trzech osób stojących przy barierce

Konkurs skierowany jest do doktorantów i uczestników szkół doktorskich do 40 roku życia, którzy do tej pory nie byli beneficjentami projektu NAWA PROM PW2. Nabór wniosków trwa do 6 listopada 2022 r.

Shesnnovation Academy - program startupowy dla studentek w STEM

Grafika programu Shesnnovation Academy

Do 15 listopada 2022 r. można aplikować do IV edycji Shesnnovation Academy - pierwszego w Polsce bezpłatnego programu startupowego dla kobiet w STEM (Science, Technology, Engineering Mathematics). 

Konkurs o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii

Trwa nabór wniosków do konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r.

Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Grafika konkursu przedstawiająca motywy związane z danymi

Rozpoczął się 27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Organizowany w odświeżonej formule, ale niezmiennie z myślą o wspieraniu rozwoju i osiągnieć studentów oraz młodych polskich naukowców. Hasło tegorocznej edycji to: „Dane dla środowiska”.

Konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie UOKiK

Grafika konkursu na najlepsze prace magisterskie UOKiK

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów. Pula nagród UOKiK wynosi 74 tys. zł. Prace można zgłaszać do końca listopada.