Dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, jak co roku odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Spotkanie tradycyjnie organizowane jest przez Instytut Pojazdów PW.
Wizerunek Gmachu Głównego PW znalazł uznanie fotografów już na początku XX wieku. Na pocztówkach Politechnika Warszawska wędrowała w świat, by później powrócić do macierzy w kolekcji dr. inż. Sylwestra Gładysia z Wydziału Transportu.
Teatr Politechniki Warszawskiej zdobył główną nagrodę jury IV Festiwalu Teatrów Studenckich START. Grand Prix otrzymał spektakl „Lamentacje”, który został uznany za najlepszy wśród ośmiu konkursowych propozycji.
2 lutego 2017 r. powitaliśmy w murach Politechniki Warszawskiej Beijing MINI RMO Orchestra pod dyrekcją Meaestro Zhao Xiaolu. Młodzi muzycy wykonali utwory ze wschodu i z zachodu.
Zajęcia dydaktyczne przeznaczone dla osób, które kończą lub zakończyły swoją aktywność zawodową. Miejsce spotkań - wymiany myśli, szukania inspiracji, zawierania nowych znajomości. Przestrzeń dla rozwoju intelektualnego, sprawnościowego i społecznego.
Prof. Stanisława Sandecka-Nowicka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i pierwsza kobieta w USA, która została profesorem w tej dziedzinie, w wieku 104 lat została nagrodzona medalem Gloria Artis.
W 2016 roku Wydział Elektryczny PW obchodził kolejny okrągły jubileusz. 95 lat temu rozpoczął niezależną, instytucjonalną działalność, jako jedna z najstarszych jednostek dydaktycznych i naukowych Politechniki Warszawskiej.
Pracuję, studiuję „w” czy „na” Politechnice Warszawskiej? Jestem profesorem „w”, a może jednak „na politechnice”? Którą z form najczęściej słyszymy na naszych uczelnianych korytarzach? Która jest poprawna?
29 grudnia 2016 r. zmarł w Bostonie Wacław Zalewski, doktor honoris causa Politechniki Warszawskiej, inżynier budowlany i konstruktor takich budynków jak katowicki „Spodek”, czy nieistniejący już warszawski „Supersam”.
11 lutego 2017 r. w Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 planowane jest zorganizowanie Balu Karnawałowego. Chętni do uczestnictwie w imprezie proszeni są o zadeklarowanie swojej obecności. Zgłoszenia są wciąż przyjmowane!
Gmach Główny Politechniki jest miejscem gdzie nadzwyczaj często spotyka się nauka z kulturą. Jednym z przejawów tych spotkań są m.in. organizowane cyklicznie wystawy malarstwa i rysunku. Zobaczmy to jeszcze raz.
Związki Politechniki Warszawskiej z Chinami obejmują nie tylko bieżącą współpracę, ale także sięgają wielu lat wstecz. W 1938 roku tytuł doktora nauk technicznych otrzymał dr Fu-Shen Fang. Oryginał dyplomu przekazano właśnie naszej Uczelni.
Wystawa akwareli i rysunku dr. inż. arch. Adama Suflińskiego pt. „Czas Przeszły 1985-1989” to niezwykły zapis architektury, przyrody, miast i miejscowości Syrii i Iraku. Wernisaż wystawy odbył się 21 grudnia 2016 r., po zakończeniu ostatniego w tym roku posiedzenia Senatu PW.
Jak pachną Święta? W powietrzu unosi się woń korzennych przypraw - goździka, cynamonu, anyżu. Słodka nuta wanilii, lekki, cytrusowy aromat pomarańczy i odprężająca, żywiczna świerczyna.
Prezentacja unikatowych urządzeń oraz przybliżenie dziejów Wydziału Fizyki to główne cele, które przyświecały zorganizowaniu wystawy „Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej”. Wernisaż wystawy odbył się 15 grudnia 2016 r. w Muzeum PW.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej rok 2016 uznało rokiem prof. Władysława Latka. Kim był ów elektryk?
W dniach 6-8 grudnia 2016 r. delegacja Politechniki Warszawskiej na czele z prof. Stanisławem Wincenciakiem, Prorektorem ds. Rozwoju PW uczestniczyła w obchodach 200-lecia Politechniki we Lwowie.
Taneczno-muzycznym widowiskiem „Goście Jubileuszu ZPiT PW” zakończono obchody 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca PW. Wydarzenie odbyło się 9 grudnia 2016 r. przy udziale władz zaprzyjaźnionych uczelni warszawskich.
Radio Aktywne z okazji swoich dwunastych urodzin zaprasza na świętowanie wydarzenia w Klubie Mechanik. W programie koncerty takich artystów jak: Max Bravura, Ryby, Hollow Quartet. Poniżej przybliżamy sylwetki artystów i ich muzycznych formacji.
16 listopada 2016 roku odbył się wernisaż wystawy „Kuźnie Elit. 200 Lat Polskich Korporacji Akademickich” przedstawiającej historię, tradycję i współczesność polskiego ruchu akademickiego.