Prace z cerkwi i licznych kościołów, w tym ewangelicko-augsburskiego w Warszawie, ukazujące przekrój witrażowej twórczości artysty prezentowane były podczas wystawy zorganizowanej 19 grudnia w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.
Muzeum Politechniki Warszawskiej uruchomiło na swojej nowej stronie internetowej wirtualny spacer, który umożliwia zapoznanie się z ekspozycją dostępną w krużgankach Gmachu Głównego uczelni. Tematyka zwiedzania związana jest z dziejami Politechniki, jej symbolami i dokonaniami naukowców.
Tytuł doktora honoris causa to wyjątkowe wyróżnienie na każdej uczelni, zawsze z uroczystą oprawą w czasie posiedzenia Senatu. Na Politechnice Warszawskiej przyznawane jest od 1924 roku, kiedy uhonorowano trzy osoby, obecnie mamy 72 laureatów. Za każdym razem tytuł potwierdzony jest wyjątkowym dyplomem, długo przygotowywanym przez kaletnika, łacinnika i architekta.
Za nami pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. W kategorii film pełnometrażowy wygrał film Geniusze w reżyserii Thora Kleina. Wśród filmów krótkometrażowych zwyciężyła Sztuka naskalna w reżyserii Karoliny Juszczyk.
W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2022 roku, podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi PW. Otrzymują je absolwenci Politechniki Warszawskiej za wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne.
6 grudnia z okazji 15. urodzin The Engineers Band - Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej zapraszamy wszystkich miłośników muzyki rozrywkowej i tanecznej do warszawskiego klubu muzycznego Stodoła.
Serdecznie zapraszamy na Festiwal Filmów Naukowych, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2022 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Gościem specjalnym Festiwalu będzie reżyser Krzysztof Zanussi. Po spotkaniu z reżyserem projekcja filmu "Liczba doskonała".
22 października 2022 roku w Politechnice Warszawskiej wybrzmiał wyjątkowy koncert wieńczący dwadzieścia lat cyklu Wielkiej Muzyki w Małej Auli. Po raz czwarty na jednej scenie spotkały się wszystkie zespoły artystyczne uczelni: Teatr, Chór, Zespół Pieśni i Tańca oraz Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej.
Dr inż. Marek Sutkowski z Wydziały Elektroniki i Technik Informacyjnych PW został jednym z laureatów konkursu mikrofotografii optycznej Nikon's Small World Photomicrography Competition.
Przypominamy o osobach, które pożegnaliśmy w roku akademickim 2021/2022, członków naszej społeczności, którzy pozostają w naszej pamięci.
Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej rozpoczęła nowy sezon. W planach seria występów z autorskimi aranżacjami i własnym programem artystycznym.
Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band ogłasza nabór do zespołu. Poszukiwani są instrumentaliści obsady symfonicznej oraz członkowie sekcji rytmicznej.
W ramach trwającego Festiwalu Nauki Wydział Geodezji i Kartografii PW prezentuje wystawę Niemieckie obozy działające na ziemiach polski w latach 1939-1945 – zdjęcia i materiały z badań.
Po raz kolejny Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej odwiedził słoneczną Turcję. Od 28 do 31 lipca br. gościł na Międzynarodowym Festiwalu Horon w mieście Trabzon.
W Muzeum Politechniki Warszawskiej zobaczyć można doświadczalny nadajnik radiowy. Prawie 100 lat temu urządzenie służyło Radiu Poznańskiemu, potem trafiło na Wydział Elektryczny PW. Dzięki niemu prezydent stolicy Stefan Starzyński komunikował się z mieszkańcami.
Zapraszamy do udziału w Festiwalu Filmów Naukowych - pierwszym konkursowym przeglądzie filmowym Politechniki Warszawskiej. Dorośli i młodzież w wieku 16-40 lat mogą zgłaszać swoje prace do 24 października br.
123 lata temu, 8 września 1899 roku, uroczyście wmurowano kamień narożny w fundamencie budynku, popularnie zwany kamieniem węgielnym, pod budowę Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.
Reprezentanci Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW oraz Samorządu Studentów uczcili pamięć naszych studentów poległych podczas obrony niepodległości Polski w latach 1918-1920.
W Muzeum Politechniki Warszawskiej zobaczyć można wiele interesujących obiektów świadczących o rozwoju polskiej myśli technicznej. Jednym z nich jest mikrokomputer, który jako pierwszy w Polsce wykorzystywał mikroprocesor Intel 8085.
Tradycyjnie 31 lipca, w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, uczciliśmy pamięć bohaterów składając wieńce i zapalając znicze pod pomnikiem Batalionu „Golski” na terenie Kampusu Centralnego.