18 września 2020 r. na parkingu BIS II między Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych a Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej pojawi się Kino samochodowe PW. O godz. 19.00 rozpocznie się pokaz filmu „Zegar czarnoksiężnika”.
W sierpniu 2020 r. przypadała setna rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „cudu nad Wisłą” i uznawanej za jedną z najważniejszych bitew świata. Wojenna zawierucha wpłynęła na działalność Politechniki Warszawskiej.
31 lipca 2020 r. przedstawiciele Uczelni uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej studentów, nauczycieli akademickich i żołnierzy broniących Politechniki w czasie Powstania Warszawskiego.
Siedemdziesiąta szósta rocznica Powstania Warszawskiego przynosi wspomnienia dni pełnych patriotycznych uniesień, walki i heroicznych czynów. W wielu z nich uczestniczyła Politechnika Warszawska, prowadząc aktywną obronę swojego Kampusu.
Od października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej obowiązuje nowy statut, regulujący funkcjonowanie Uczelni przez najbliższe lata. Jak wyglądały pierwsze tego typu dokumenty, pochodzące z początku XX wieku?
28 kwietnia 2020 r. setne urodziny obchodził doc. dr inż. Czesław Kempa, wieloletni nauczyciel akademicki Politechniki Warszawskiej, uznany specjalista w dziedzinie betonowych konstrukcji hydrotechnicznych i technologii betonów hydrotechnicznych.
Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - 2 maja. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną flagę podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia.
Dzięki akcji „Nie izoluj się od kultury” Orkiestry Rozrywkowej PW „The Engineers Band” można było poczuć się jak na wydarzeniach organizowanych w ramach „Wielkiej Muzyki w Małej Auli”. W każdy poniedziałek, przez pięć tygodni, online transmitowane były koncerty z udziałem zespołu.
Z wielkim żalem przekazujemy informację, że 17 marca 2020 r. zmarła prof. dr hab. Natalia Golnik, Dziekan Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.
2 marca 2020 r. w Politechnice Warszawskiej odbył się siódmy Salon Sportowy Klubu Absolwenta Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW. Tematem spotkania było stulecie działalności Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
3 marca 2020 r. w siedzibie Muzeum Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 22 odbył się wernisaż wystawy „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy”.
Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza 3 marca 2020 r. o godz. 13.00 do swojej siedziby przy ul. Nowowiejskiej 22 na wernisaż wystawy „Prezydent Ignacy Mościcki i jego czasy”.
2 marca 2020 r. o godz. 18.00 w Politechnice Warszawskiej odbędzie się siódmy Salon Sportowy Klubu Absolwenta Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW. Tematem spotkania będzie stulecie działalności Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Chór Camerata Varsovia oraz Chór Żydowski CLIL wystąpiły 21 stycznia 2020 r. w Politechnice Warszawskiej podczas Koncertu Noworocznego „Muzyka Świata”. Było to jednocześnie 115. wydarzenie artystyczne w ramach cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”.
„Walka o zachodnie granice Rzeczypospolitej 1918-1921” była tematem kolejnego Salonu Historycznego, organizowanego przez SAiP PW oraz Biura Rektora. Spotkanie odbyło się 20 stycznia 2020 r. w Politechnice Warszawskiej.
Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają 21 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 na 115. koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”. Podczas Koncertu Noworocznego „Muzyka Świata” w Małej Auli Gmachu Głównego PW wystąpią chóry Camerata Varsovia oraz Chór Żydowski CLIL z zespołem instrumentalnym.
20 stycznia 2020 r. odbędzie się kolejna edycja Salonu Historycznego SAiP PW oraz Biura Rektora. Tematem spotkania, które rozpocznie się o godz. 18.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, będzie „Walka o zachodnie granice Rzeczypospolitej 1918-1921”.
Po raz trzeci w historii „Wielkiej Muzyki w Małej Auli” spotkały się wszystkie zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej. 17 grudnia 2019 r. wystąpiły podczas koncertu pt. „Ja nic nowego nie tworzę” w hołdzie Stanisławowi Moniuszce.
Na 25 stycznia 2020 r. w Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 planowane jest zorganizowanie uroczystego Balu Karnawałowego. Chętni do uczestnictwa w imprezie proszeni są o zadeklarowanie swojej obecności. Zgłoszenia są wciąż przyjmowane!
Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów PW oraz Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim „Soli Deo” zapraszają na Wigilię Ogólnouczelnianą, która odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.30 w Małej Auli PW.