Do 12 kwietnia 2019 r. Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na wystawę najciekawszych dyplomów.
20 marca 2019 r., po posiedzeniu Senatu Politechniki Warszawskiej, w Galerii Biura Rektora Sali 123 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Język Rysunku. Jan Szymański - Mistrz Kreski”.
4 marca 2019 r. w PW odbyła się kolejna edycja Salonu Historycznego SAiP PW oraz Biura Rektora. Jego główną częścią był wykład dr. Zbigniewa Dunin-Wilczyńskiego „Polacy w walce o niepodległość u boku Francji” oraz spotkanie z zaproszonymi Damami i Kawalerami Orderu Legii Honorowej.
Ponad 100 osób z 28 krajów wzięło udział w pierwszym „International Day”, który odbył się 28 lutego 2019 r. w Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie zorganizowały Ośrodek Języka Angielskiego i Ośrodek Języka Polskiego, będące częścią Studium Języków Obcych PW.
Muzeum PW zaprasza na wystawę „Blask Legii Honorowej w Politechnice Warszawskiej”, która prezentowana będzie do 31 maja 2019 r.
30 stycznia 2019 r. w Gmachu Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się otwarcie wystawy pt. „Projekt przebudowy Katedry Płockiej wg Stefana Szyllera”, połączone z wykładem ks. kan. Stefana Cegłowskiego, proboszcza parafii pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej w Płocku.
Podczas 108. koncertu z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” w Politechnice Warszawskiej wystąpił kabaret Szczęśliwa „60”. 28 stycznia 2019 r. grupa taneczno-wokalna zaprezentowała autorski spektakl „URodziny” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów.
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów akademickich chórów uczelni technicznych wybrzmiały 19 grudnia br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej z okazji Uroczystego Koncertu Wigilijnego.
18 grudnia 2018 r. w Gmachu Instytutu Techniki Cieplnej PW odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Profesorowi Dionizemu Smoleńskiemu. W spotkaniu uczestniczył Rektor PW, władze Wydziału oraz przedstawiciele społeczności akademickiej.
W południe 18 grudnia 2018 roku przy ulicy Lwowskiej 7 odbyła się ceremonia odsłonięcia tablicy upamiętniającej harcerza, żołnierza i studenta Politechniki Warszawskiej - Jana Rodowicza „Anodę”.
Płatki śniegu - bo o nich mowa - są nie tylko unikatowymi dziełami sztuki, których autorką jest Matka Natura, lecz także fizycznymi obiektami laboratoryjnych badań naukowych.
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej otrzymał wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. Puchary i wyróżnienia to nie jedyne sukcesu zespołu. Stale powiększające się grono osób zainteresowanych polskim folklorem oraz dziedzictwem narodowym, to niezaprzeczalny powód do dumy.
Po niemal 80 latach przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wrócił pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Uroczyste odsłonięcie popiersia z udziałem Tadeusza Deszkiewicza z Kancelarii Prezydenta RP miało miejsce 14 grudnia 2018 r.
Widowisko artystyczne, które obejrzeliśmy 15 grudnia 2018 r. w Dużej Auli naszej Uczelni obrazowało historyczny proces utraty i odzyskania niepodległości. Muzyczny spektakl przygotowały zespoły artystyczne Politechniki Warszawskiej.
Reprezentanci Politechniki Warszawskiej zdobyli nagrodę główną podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Dyrygent chóru - dr hab. Dariusz Zimnicki został wyróżniony nagrodą dla Najlepszego Dyrygenta Konkursu.
Jesienią 2013 roku dokonano pierwszych odsłon elektronicznego Biuletynu Politechniki Warszawskiej, który towarzyszy nam na co dzień już od pięciu lat. Tematy - jak codzienne życie uczelni - to kalejdoskop wydarzeń w pigułce i soczewce obiektywu. Jak to było?
Odtworzenie pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego nie byłoby możliwe bez wsparcia Darczyńców - zarówno firm, instytucji, jak i osób prywatnych. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Po raz pierwszy na warszawskim Torwarze Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego i Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości wybitnego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara.
21 listopada 2018 r. po raz kolejny Wielka Muzyka zawitała w Małej Auli. „Koncert polsko-belgijski z okazji Belgian Days 2018” był jednym z kulturalnych wydarzeń w bogatym programie obchodów Dni Belgijskich w Warszawie.
Z okazji setnej rocznicy powstania Legii Akademickiej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż. Wydarzenie miało związek z obchodzonym dnia 15 listopada Dniem Politechniki Warszawskiej, który przypadł w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.