Na gości zimowej edycji International Festival of Warsaw, który odbył się 7 i 8 grudnia na Politechnice Warszawskiej czekało wiele atrakcji. Przez cały weekend uczestników świątecznie zaskakiwała nauka i kultura.
- Nie każdemu z nas dane jest być wirtuozem jazzowym, ale każdy z nas w jazzie może nabijać rytm i to jest w tej muzyce najcudowniejsze - można było usłyszeć podczas 113. koncertu „Wielka Muzyka w Małej Auli” pt. „Wokół Stodoły 1956-2019”, który 26 listopada 2019 r. odbył się w Politechnice Warszawskiej.
120 obcokrajowców reprezentujących 24 kraje i przygotowujących się do rozpoczęcia studiów na polskich uczelniach wyższych uczestniczyło 21 listopada br. w „International Day”. Wydarzenie po raz drugi zorganizował Ośrodek Języka Angielskiego wraz z Ośrodkiem Języka Polskiego SJO PW.
W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2019 roku, podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej. Jednym z laureatów został Jacek Gmoch, znany polski piłkarz, trener, komentator i działacz sportowy.
Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej Biblioteka Główna PW przygotowała wystawę „Ekolibrarium” dedykowaną promocji ekologicznego stylu życia. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Wolnego Dostępu biblioteki w Gmachu Głównym.
14 listopada 2019 r. w Muzeum Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy „Korporantów wojenne drogi”. Podczas wydarzenia wręczono członkom korporacji akademickich odznaczenia.
Thomas A. Edison, Guglielmo Marconi, Aleksander G. Bell, Nikola Tesla, a od 14 listopada 2019 r. i Jan Czochralski ma swój „Milestone”. To najwyższe odznaczenie przyznawane przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników. Pamiątkowa tablica została odsłonięta w Politechnice Warszawskiej.
14 listopada br. w Politechnice Warszawskiej odbędą się uroczystości związane z odsłonięciem tablicy „IEEE Milestone” honorującej epokowe odkrycie dokonane przez Profesora Jana Czochralskiego. Dotychczas w Polsce tylko raz przyznano to prestiżowe wyróżnienie za zasługi dla rozwoju ludzkości.
W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej w Muzeum PW prezentowana będzie wystawa „Korporantów wojenne drogi” ukazująca wojenne losy członków elitarnych organizacji studenckich, za które uważane są korporacje akademickie. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 listopada 2019 r.
Prace architekta Karola Żarskiego prezentowane są w Galerii Biura Rektora Sali 123. Wernisaż wystawy pt. „Twórczość Karola Żarskiego” odbył się 23 października 2019 r.
W latach 2018-2019 pożegnaliśmy kolejne osoby, które swoim życiem i dokonaniami wpisały się w dorobek Politechniki Warszawskiej.
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, uczcimy pamięć zmarłych profesorów Politechniki Warszawskiej, składając na ich grobach wiązanki kwiatów. Centralne obchody z udziałem władz Uczelni odbędą się w środę 30 października 2019 r.
17 października 2019 r. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie rozpoczynające IX edycję Programu Przygotowawczego Foundation Year 2019/2020, prowadzonego przez Studium Języków Obcych PW.
W wieku 95 lat zmarł wnuk twórcy języka esperanto - Ludwik Krzysztof Zaleski-Zamenhof. Esperantysta, honorowy obywatel Białegostoku oraz absolwent Politechniki Warszawskiej, którą opuścił z tytułem inżyniera konstrukcji betonowych.
Dr hab. inż. Janusz Walo, prof. uczelni, Prorektor ds. Studenckich PW, został odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. W imieniu Prezydenta RP Medal wręczył Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór do kapeli. Przesłuchania odbędą się w dniach 8 i 11 października 2019 r. w Domu Studenckim Riviera.
Wywiad z prof. dr. hab. inż. arch. Konradem Kuczą-Kuczyńskim, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, nauczycielem akademickim, autorem m.in. architektury mieszkaniowej, użyteczności publicznej i sakralnej odznaczonym 46. Medalem Politechniki Warszawskiej.
23 września 2019 r. w PW we współpracy z Beijing Jiaotong University rozpoczyna działalność Instytut Konfucjusza. Główne zadania Instytutu to upowszechnianie kultury chińskiej i języka mandaryńskiego poprzez prowadzenie kursów edukacyjnych, warsztatów artystycznych oraz szkoleń biznesowych.
W parku im. Rydza-Śmigłego w Warszawie odsłonięto 2 sierpnia br. pomnik generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego ps. Motyl, żołnierza AK oraz powstańca warszawskiego. Autorem pomnika jest rzeźbiarz Marcin Nowicki, wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
28 lipca 2019 r. w wieku 89 lat zmarł prof. zw. dr hab. inż. Zbigniew Jan Grabowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 1985-1988.