W ramach obchodów 100-lecia Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oglądać możemy wystawę pt. Album polski. Impresje, której autorem jest dr inż. arch. Piotr Grodecki z Zakładu Architektury Współczesnej, Wnętrz i Form Przemysłowych.
Obok uroczystości centralnych, poszczególne Wydziały PW zaplanowały wydarzenia uświetniające jubileusz. Równolegle, Wydział Architektury, Wydział Chemiczny oraz Inżynierii Lądowej będą świętować jubileusz 100-lecia swojego istnienia.
Wśród wydarzeń towarzyszących jubileuszowi Uczelni znalazła się również wystawa „100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej” opracowana przez Bibliotekę Główną PW. Ekspozycja została otwarta w dniu koncertu dedykowanego twórczości Edwarda Stachury.
Dnia 19 lutego 2015 r. w Dużej Auli Gmachu Głównego PW odbył się koncert „Wszystko jest poezja” zorganizowany w ramach obchodów jubileuszy Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego. Przed koncertem Prezydent RP wręczył medal „Zasłużony dla polszczyzny”.
W ramach jubileuszu naszej Uczelni Politechnika Warszawska Filia w Płocku organizuje szereg wydarzeń, które uświetnią kalendarz obchodów. W programie m.in. koncerty, konferencje, piknik, bal i wiele innych atrakcji.
Z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji naszej Uczelni Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW wyszedł z inicjatywą wydania okolicznościowej pracy zbiorowej ze wspomnieniami absolwentów. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.
Ostatni dzień stycznia 2015 r. przyniósł nam ze sobą prawdziwie staropolską hulankę. W Dużej Auli zobaczyliśmy bowiem „Kulig - Polskie Zapusty” czyli karnawałową zabawę szlachty polskiej z końca XIX wieku w wykonaniu ZPiT PW i jego Wychowanków.
Roman Nowicki, absolwent naszej Uczelni, zwraca się z prośbą do Czytelników Biuletynu PW o nadsyłanie wspomnień, anegdot i rysunków związanych z życiem Politechniki Warszawskiej.
Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Samorząd Studentów PW zapraszają na LXXXII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli "Kulig - Polskie Zapusty" czyli karnawałowa zabawa szlachty polskiej z końca XIX wieku, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PW oraz grupy Wychowanków Zespołu.
29 stycznia 2015 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu złote i srebrne monety o nominałach 200 zł i 10 zł wyemitowane z okazji 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.
Centrum Informatyzacji PW w ramach programu 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej prowadzi od kilku miesięcy akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów PW. Pomysł zdobył uznanie wśród Internetowej Społeczności Encyklopedii Wikipedia.
Uniwersytet Otwarty UW zaprasza na mikołajkowe wydarzenie połączone z czytaniem wierszy przez profesorów Uniwersytetu Warszawskiego. W programie m.in. świąteczny repertuar Chóru UW i wizyta św. Mikołaja.
81. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli zorganizowany został w ramach polsko-belgijskiej wymiany artystycznych doświadczeń i stanowił kolejną odsłonę kulturalnej współpracy obu krajów.
Muzeum Politechniki Warszawskiej, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i Towarzystwo Polsko-Brazylijskie zapraszają na wystawę planszową „Stanisław Skarżyński. Historyczny lot przez Atlantyk 1933”, przygotowanej z okazji 80 rocznicy lotu.
19 listopada 2014 r. otwarto wystawę prac twórców związanych z Wydziałem Architektury naszej Uczelni. Tematem przewodnim wernisażu była Warszawa.
200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego uświetniło LXXIX koncert cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. To już ostatnie w tym roku wykonanie dzieł kompozytora w ramach cyklu Bach 200 UW.
Oddział Zbiorów Specjalnych Biblioteki Głównej PW przygotował wystawę złożoną z dwóch plansz o niezwykłej kobiecie, absolwentce Politechniki Warszawskiej, ppłk. Grażynie Lipińskiej.
Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej Biblioteka Główna PW przygotowała wystawę „Dawno temu na PW… zagadka fotograficzna ze starego albumu”. Osoby, które są w stanie odgadnąć, kim są bohaterzy zdjęć, proszone są o zgłoszenie do organizatorów.
3 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XV edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Prestiżowe wyróżnienie odebrał Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.
Dom Spotkań z Historią przygotował na listopad bogaty program wydarzeń, m.in.: wystawy, pokazy filmowe, debaty, spotkania, promocje książek i warsztaty historyczno-plastyczne. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.