Na Wydziale Fizyki PW zagościła wystawa prac dr. Jerzego Kosiuczenki pt. „Jazz i folklor”. Fotografie przedstawiające muzyków z różnych stron świata można oglądać od 12 do 27 czerwca br.
Dyskusję ilustrowaną fragmentami filmu poprowadzi brytyjski filmoznawca Ian Christie, podczas gdy reżyser opowiadać będzie o swoim kinowym debiucie. Spotkanie zaplanowano na 13 czerwca w Domu Spotkań z Historią.
15-lecie zespołu i Rubinowa Lutnia. To tylko niektóre z wyzwań, jakie podejmuje Dariusz Zimnicki, dyrygent Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej. Co go motywuje do nieustannego podnoszenia poprzeczki?
11 czerwca 2014 r. Dom Spotkań z Historią i Instytut Camõesa zapraszają na spotkanie z Alfredo Cunhą. Wystawa zatytułowana „Fotografowałem rewolucję” ukazuje wybuchu rewolucji w Lizbonie, w 1974 roku.
Znamy już zwycięzców konkursu na medal, który będzie promować wizerunek Uczelni podczas obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.
Na pamiątkę 25. rocznicy wyborów z dnia 4 czerwca 1989 r, Dom Spotkań z Historią organizuje festiwal „Wyłącz system”. Kulminacją święta będzie piknik.
Big beat na gorąco? Właśnie takie przyjęcie zgotowała Ani Rusowicz publiczność zgromadzona na LXXVII koncercie z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Wydarzenie utrzymane w stylistyce z lat 60. przyciągnęło tłumy.
Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją Fotografia dla Przyszłości zorganizował wernisaż niezwykłych zdjęć z cyklu Warszawa Poszukiwania 2014.
W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej tuż obok Ośrodka Informacji Naukowej Biblioteki Głównej, prezentowana jest wystawa fotograficzna Teresy Gumołowskiej pt. „Fantazje natury”. Zdjęcia wykonano podczas wielokrotnych wędrówek po Puszczy Białowieskiej.
W lipcu minie rok od przedwczesnej śmierci Profesora Władysława Marka Turskiego - pioniera informatyki i człowieka rozległych horyzontów. Naukowiec przez całe życie związany był z Uniwersytetem Warszawskim, głównie z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki.
W Muzeum Politechniki Warszawskiej, dnia 9 maja 2014 roku otwarta została wystawa poświęcona historii warszawskiego metra. Motywem przewodnim była warszawska kolej podziemna, której wielkim orędownikiem stał się Jan Podoski – profesor i doktor honoris causa Politechniki Warszawskiej.
Niezwykłe fotografie, klimatyczne kino, spotkania i dyskusje. Przeszłość widziana oczami teraźniejszości. Dla profesora, studenta i absolwenta.
Zabytkowy karabin samopowtarzalny wz. 38M konstrukcji inż. Józefa Maroszka, absolwenta Politechniki Warszawskiej wrócił do Polski.
W naszym cyklu przedstawiamy kolejne wydarzenie związane z działalnością Politechniki Warszawskiej w przeszłości. Tym razem przenosimy się o 97 lat wstecz.
W dzisiejszej "Kartce z kalendarza" opisujemy wydarzenie związane z Politechniką Warszawską sprzed 72 lat.
Poniżej przedstawiamy harmonogram obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej przewidziany na zakończenie jubileuszowego roku 2015.
Przedstawiamy wydarzenie związane z Politechniką Warszawską sprzed 52 lat.
The Engineers Band, Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej 22 lutego br. wystąpiła w Pałacu Ferstel w najstarszej dzielnicy Wiednia na XII Polskim Balu Wiosny (Polnischer Frühlinsgball).
Przybliżamy wydarzenie związane z Politechniką Warszawską, które miało miejsce 189 lat temu.
Dziś opisujemy wydarzenie dotyczące Politechniki Warszawskiej sprzed 74 lat.