Studenci Doktoranci Absolwenci

Politechnika Warszawska najbardziej prodoktorancką uczelnią w Polsce

19 listopada 2015 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się Gala konkursu Prodok, którego celem jest wyłonienie uczelni wyższych, zapewniających najlepsze warunki studiowania dla doktorantów oraz promujących dobre praktyki na studiach doktoranckich.

Dni Absolwentów Politechniki Warszawskiej

Dni 16 i 17 listopada w Politechnice Warszawskiej nawiązywały do tradycji poprzez pryzmat osób oraz ich osiągnięć. Podczas gali „Złotej Księgi” uhonorowano wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne.

Wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2015

Wybory Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej zorganizowano już po raz dziesiąty. Jubileuszowa edycja konkursu zbiegła się z obchodami 100-lecia Odnowienia Tradycji PW. Poznajmy zatem laureatów konkursu.

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej o sobie na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW

Rok 2015 podsumowuje wiele działań, które kształtują tożsamość Uczelni. W tekście przygotowanym przez SSPW znajdziemy punkt widzenia studentów na wybrane aspekty życia Politechniki Warszawskiej.

Środa za piątek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 13 listopada 2015 r. (piątek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w środę.

Wystawcy Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2015 z szansą na nagrodę ProJuvenes

Nasza Uczelnia otrzymała aż 10 nominacji w 4 kategoriach nagrody ProJuvenes 2015 przyznawanej przez Parlament Studentów RP. Wśród nich są m.in. zrealizowane projekty studentów Kół Naukowych.

Jesienna Akcja Rekrutacyjna IAESTE

Chcielibyście poznać ludzi z całego świata i nawiązywać kontakty z największymi firmami? Pragniecie podszkolić swój angielski i zwiedzić inne kraje? A może chcecie się sprawdzić przy pracy nad wieloma projektami?

100 inteligentnych rozwiązań w 48 godzin podczas AGHacks

W dniach 23-25 października br. w Starej Zajezdni, w Krakowie 500 programistów oraz grafików z całego świata przystąpi do pracy nad własnymi projektami. W trakcie AGHacks, największego studenckiego hackathonu w Europie, powstanie ponad 100 pomysłów inteligentnie zmieniających rzeczywistość.

ESN PW wita zagranicznych studentów

W dniu 2 października br. Mała Aula PW gościła w swoich murach nowoprzybyłych studentów z różnych zakątków naszego globu. Spotkanie zostało zorganizowane i poprowadzone przez Erasmus Student Network PW (ESN PW).

Niemiecka przygoda studentów „Geoidy”

W dniach od 14 do 23 września 2015 r. grupa członków Stowarzyszenia Studentów „Geoida” z Wydziału Geodezji i Kartografii PW dzięki otrzymanemu stypendium Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej odwiedziła najważniejsze geodezyjne placówki Niemiec. Poniżej przedstawiamy relację stypendystów.

Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautyczna

Studenckie Koło Astronautyczne oraz Polish Space Professionals Association zapraszają na pierwszą edycję Akademii PSPA i SKA. Wydarzenie podejmuje zarówno profesjonalne zagadnienia inżynierii satelitarnej, jak również promuje osiągnięcia i aktualne projekty SKA.

Prezentacja rakiety H1 Studenckiego Koła Astronautycznego

Rakietę zaprojektowali i zbudowali członkowie Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego, które działa w Politechnice Warszawskiej od 1996 roku. Prezentacja poprzedza start rakiety H1 zaplanowany na 3 października br.

Stypendia MNiSW dla młodych naukowców z PW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej.

WUT Racing powraca z bardzo dobrym wynikiem

Studenci Politechniki Warszawskiej z WUT Racing zajęli w międzynarodowych zawodach Formula SAE we Włoszech najwyższą pozycję spośród wszystkich polskich zespołów. Był to drugi start w Formule Student nowego bolidu WUT 2.

Powrót WUT Solar Boat z zawodów w Monako

Studencki zespół WUT Solar Boat Team z PW i SGH pomimo wielu przeciwności wziął udział w Mistrzostwach Świata Łodzi Solarnych Solar 1 Monte Carlo Cup. Studenci 10 lipca wrócili z Monako i  już myślą o budowie kolejnej łodzi oraz zwycięstwie w przyszłorocznych zawodach.

Erasmus Student Network z Politechniki Warszawskiej najlepszą sekcją w Polsce

Podczas ogólnopolskiego zjazdu sekcji Erasmus Student Network - National Platform rozdane zostały nagrody za całoroczną działalność sekcji i jej członków z całej Polski. Sekcja ESN PW odebrała nagrody główne w aż trzech kategoriach.

Nieszczęśliwy wypadek i niezłomna wola walki ekipy WUT Solar Boat

W trakcie przygotowań do startu w mistrzostwach łodzi solarnych, łódź studentów Politechniki Warszawskiej doszczętnie spłonęła. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Studenci nie zamierzają jednak wycofać się ze współzawodnictwa w Monako i od kilkunastu godzin przygotowują zastępczą łódkę.

WUT Solar Boat z szansami na sukces w Monako

Skonstruowana przez studentów Politechniki Warszawskiej innowacyjna łódź solarna weźmie udział w ogólnoświatowych mistrzostwach Solar1 Monte Carlo Cup, które odbędą się w dniach 9-11 lipca w Monako. Autorzy projektu są przekonani, że ich łódź ma szansę powalczyć o najwyższe trofea.

Studenci Politechniki Warszawskiej laureatami 5. edycji Akademii Danfoss

Znamy już zwycięzców 5. edycji Akademii Danfoss. Komisja rekrutacyjna składająca się z reprezentantów wszystkich instytucji patronackich oraz członków kierownictwa Danfoss Poland wybrała trójkę najlepszych studentów z województwa mazowieckiego i pomorskiego.

Laureaci Konkursu o Nagrodę ABB o współpracy nauki z biznesem i badaniach „na wczoraj”

W 12. edycji Konkursu o Nagrodę ABB nagrodę główną otrzymał Łukasz Pawliszak z Wydziału Fizyki PW. Wyróżnienia przypadły w udziale Politechnice Warszawskiej i Gdańskiej. W poniższym wywiadzie laureaci opowiadają o swoich dotychczasowych doświadczeniach.