Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Sukces Koła Naukowego Robotyki BIONIK

Sukces Koła Naukowego Robotyki BIONIK

Członkowie Naukowego Koła Robotyki BIONIK działającego na WEiTI Michał Kowalewski i Michał Dębski zajęli 1. miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion, które odbyły się 23 kwietnia 2016 w Rzeszowie.

Organizatorem wydarzenia było Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO działające w Katedrze Informatyki i Automatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, która słynie między innymi z kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego.

Członkowie Koła Naukowego Robotyki BIONIK/źródło: WEiTI PW

Rywalizacja robotów odbywała się w kilku różnych konkurencjach. W każdej z nich robot musiał spełniać określone regulaminem wymogi m.in. całkowitej autonomii czy zakazu kontaktu z zawodnikiem podczas walk i przejazdów na czas. Nie mógł być również w jakikolwiek sposób zdalnie sterowany. Wszystkie roboty stanowiły konstrukcje własne - projektowane i budowane przez zawodników.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Zawodów Robotów ROBO~motion.

W zawodach udział biorą studenci, którzy rozwijają swoje umiejętności w kołach naukowych przy uczelniach. Niemałą grupę stanowią również uczestnicy ze szkół średnich oraz osoby już po studiach.

Źródło: WEiTI PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry