Studenci Doktoranci Absolwenci

„Najlepsi z najlepszych” wydrukują robota na zawody w USA

Sekcja Robotics Studenckiego Koła Astronautycznego PW otrzymała dofinansowanie MNiSW w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych!” na realizację projektu robota mobilnego na zawody organizowane przez Marine Advanced Technology Education (MATE) Center we współpracy z NASA.

Promocje doktorskie, medale i odznaczenia. Marcowa uroczystość w Małej Auli PW

22 marca 2016 r. Politechnika Warszawska przywitała w swoim gronie nowych doktorów oraz wręczyła kolejne habilitacje. Podczas uroczystości dr hab. inż. Łukasz Albrecht odebrał Medal Młodego Uczonego.

Podwodny robot z MEiL PW z ciśnieniem na sukces

Studenckie Koło Naukowe Robotyki Podwodnej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW buduje podwodnego robota na zawody MATE 2016. Konstrukcja ma akrylowy kadłub, ramy wykonane z poliwęglanu, a elementy wzmacniające z polimeru ABS.

KARIEROpomocni, czyli Biuro Karier Politechniki Warszawskiej

Czym jest Biuro Karier? Jakie są jego główne zadania i jak je realizuje w praktyce? W poniższym artykule przedstawiamy krótką charakterystykę jednostki, której misją jest kompleksowe wsparcie studentów i absolwentów w kreowaniu kariery.

Artur Kopczyński otwiera kolejną dekadę Rady Doktorantów PW

W roku 2015 minęło 10 lat odkąd Rada Doktorantów funkcjonuje w obrębie Politechniki Warszawskiej. Kolejną dekadę Rada rozpoczęła z nowym przewodniczącym - Arturem Kopczyńskim.

Powitanie zagranicznych studentów

19 lutego 2016 r. ESN PW przy wsparciu International Students Office zorganizowało spotkanie powitalne dla nowoprzybyłych studentów międzynarodowych. Była to okazja do wzajemnego poznania się oraz uzyskania kluczowych informacji o Polsce.

Ankieta Panelu Badań Społecznych

Zakład Stosunków Międzygrupowych na Wydziale Psychologii UW zaprasza do uczestnictwa w Panelu Badań Społecznych. Celem projektu jest stworzenie bazy osób chętnych do wzięcia udziału w badaniach psychologicznych.

Przepis na VIP-a według Żanety Krześniak, przewodniczącej SSPW w kadencji 2015

„Jak to jest zrobione” to tytuł telewizyjnego programu, który - jak mówi Żaneta Krześniak studentka Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej - przybliża charakter dziedziny przez nią wybranej. A jak się zostaje VIP-em z WIP-u?

Wynalazki studentów i absolwentów PW nominowane do SOCZEWEK FOCUSA 2015

W kategorii „innowacje techniczne” swój głos można oddać m.in. na płynny pancerz kuloodporny, nad którym pracował zespół naukowców z Politechniki Warszawskiej oraz na portfel z włókna węglowego, który zaprojektowali absolwenci PW ze startupu Carbon Workshop.

Pracodawca dla Inżyniera

Stowarzyszenie Studentów BEST z Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w Inżynierskich Targach Pracy oraz w badaniu opinii studentów na temat obecnego rynku zatrudnienia. Do wygrania iPad lub GoPro.

Koło naukowe WUT Racing o swoich planach na 2016 r.

Koło naukowe WUT Racing Team Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa może pochwalić się licznymi osiągnięciami powstałymi na bazie autorskich projektów realizowanych przez zespół. Jakie są plany Koła na rok 2016?

Parlament Studentów PW wybrał nowego przewodniczącego

Parlament Studentów Politechniki Warszawskiej wybrał nowe Kolegium Senatorów PW na czele z nowym przewodniczącym Samorządu Studentów PW, którym został Adam Olesiński - student Wydziału Fizyki naszej Uczelni.

Artur Kopczyński przewodniczącym Rady Doktorantów PW na 2016 r.

14 stycznia  2016 r. Artur Kopczyński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych został nowym przewodniczącym Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej. Funkcję objął po dwuletniej kadencji Anny Gayer. 

Spotkanie z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości

Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW zaprasza na spotkanie z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Organizatorzy opowiedzą jak działa największa sieć wspierająca startupy w Polsce - AIP oraz pomogą przy początkach własnego biznesu. 

Wręczenie stypendiów im. inż. Mieczysława Króla

19 grudnia 2015 r. dziesięcioro najlepszych studentów odebrało stypendia ufundowane przez fundację Jan M. and Eugenia Krol Charitable Foundation. Dyplomy wręczył prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich.

Statuetka StRuNy dla Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW

KN Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW zdobyło pierwszą nagrodę w kategorii Konferencja Roku 2015 oraz wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe Roku 2015 w konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego - StRuNa.

Środa za poniedziałek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 21 grudnia 2015 r. (poniedziałek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w środę.

Nauka z pasją płockich studentów

3 grudnia 2015 roku w Studenckim Centrum Kół Naukowych PW Filii w Płocku odbyło się już po raz trzeci seminarium „Nauka z pasją”. Wielu gości, którzy przybyli do Studenckiego Centrum Nauki spoza Politechniki Warszawskiej, okazało się być jej absolwentami.

Wręczenie dyplomów PW Filii w Płocku

27 listopada 2015 r. miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów w PW Filii w Płocku na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej.

Nagrody dla absolwentów PW w konkursie Złoty Medal Chemii 2015

II nagrodę w konkursie otrzymał Artur Kasprzak z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Jedno z wyróżnień przyznano Maciejowi Białogłowskiemu reprezentującemu ten sam Wydział naszej Uczelni.