Kultura i Tradycja

Korporacje akademickie - wystawa

W Muzeum PW (ul. Nowowiejska 22) prezentowana jest wystawa „Korporacje akademickie”. Fotografie, dokumenty, nakrycia głowy, bandy i publikacje oglądać można do 25 kwietnia 2022 r.

„Masovia” z Nagrodą Burmistrza Sierpca

Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zdobył Nagrodę Burmistrza Sierpca podczas VIII Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych.

„Dobry wieczór! My z Ukrainy”

Czołowi ukraińscy stand-uperzy i wokaliści łączą siły, by wesprzeć dzieci przebywające na terenach objętych wojną. 1 kwietnia o godz. 19.00 oraz 2 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 i 20.00 wystąpią w Centralnym Klubie Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” (ul. Stefana Batorego 10).

PW solidarna z Ukrainą - także muzycznie

Takiego koncertu w historii cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” jeszcze nie było. 22 marca 2022 r. Orkiestra Rozrywkowa PW „The Engineers Band” zagrała koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.

Na PW można oglądać wystawę o Marcu 1968

W Muzeum Politechniki Warszawskiej i online prezentujemy zdjęcia i dokumenty dotyczące wydarzeń z Marca 1968. Po raz pierwszy można zobaczyć plakaty i fragmenty czasopism sprzed 54 lat, odnalezione w czerwcu 2021 podczas prac remontowych w Gmachu Głównym PW.

Zespół Pieśni i Tańca PW kolęduje

Zespół Pieśni i Tańca PW wystąpił po raz pierwszy w nowym roku. 16 stycznia wykonał koncert kolęd pt. „Wigilia w Polskiej Tradycji” w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

„Naukowy testament” - relacja filmowa

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza do obejrzenia relacji filmowej z wystawy „Naukowy testament” przybliżającej postać prof. Stefana Hausbrandta, geodety i wykładowcy Politechniki Warszawskiej.

Otwarte wykłady Instytutu Konfucjusza

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady online dotyczące chińskiej kultury, a także techniki. Prowadzone będą w języku angielskim lub polskim.

PW Filia w Płocku i zespół „Mazowsze” razem na rzecz polskiej kultury

Popularyzacja pieśni i tańca ludowego, a także polskiej kultury narodowej - to główny obszar współpracy PW Filii w Płocku oraz Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. List intencyjny dotyczący wspólnych działań podpisany został 20 grudnia 2021 r.

Naukowy testament prof. Stefana Hausbrandta w Muzeum PW

Prace naukowe, dokumenty i fotografie przybliżające postać prof. Stefana Hausbrandta, geodety i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, można oglądać w Muzeum PW (ul. Nowowiejska 22). Wystawa dostępna będzie do 31 stycznia 2022 r.

Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca PW

Za nami jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i zaplanowane z tej okazji w sali widowiskowej  „Mazowsze” w Otrębusach dwa koncerty - „Młodzi 70-letni” oraz „Zawsze razem”.

Zmarł prof. Stanisław Pasynkiewicz, Rektor PW w latach 1973-1981

Z wielkim żalem przekazujemy informację, że 15 listopada 2021 r. zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Pasynkiewicz, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 1973-1981, ceniony nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń studentów.

Wspomnienie zmarłych pracowników akademickich PW 2020-2021

W latach 2020-2021 pożegnaliśmy kolejne osoby, które swoim życiem i dokonaniami wpisały się w dorobek Politechniki Warszawskiej.

Wystawa jubileuszowa Wydziału Elektrycznego

Z okazji jubileuszu 100-lecia Wydziału Elektrycznego w Muzeum PW w Gmachu Głównym prezentowana jest wystawa pt. „Electricitas omni tempore”. Ekspozycję można zwiedzać do końca października.  

Wystawa na 100-lecie Wydziału Geodezji i Kartografii

W bogatym programie obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii nie zabrakło wystawy pamiątek z okresu jego działalności. Eskpozycja została otwarta 30 września 2021 r. w Muzeum PW w Gmachu Głównym i jest dostępna do końca października.

Prof. Janusz Zieliński laureatem Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

Prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor PW ds. Filii w Płocku w latach 1999-2005 i 2012-2020, znalazł się w gronie laureatów XXII edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Statuetkę odebrał podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 września 2021 r. w Ciechanowie.

Zespół Pieśni i Tańca PW rekrutuje

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na przesłuchania, które odbędą się 7 i 14 października 2021 r. o godz. 18.00 w Domu Studenckim „Riviera”, pok. A222.

Koncert Juwenaliowy w Płocku

Samorząd Studentów PW Filii w Płocku zaprasza na stacjonarny koncert, który odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 18.00 w płockim Amfiteatrze (ul. Rybaki 7).

 

Konkurs fotograficzny „Chińskie Impresje”

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Chińskie Impresje”, którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac. Zdjęcia można przesyłać do 31 października 2021 r.

101. rocznica Bitwy Warszawskiej

Uczczono pamięć studentów PW poległych podczas obrony niepodległości Polski w latach 1918-1920. Prorektor ds. Studenckich prof. Robert Zalewski, reprezentanci Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PW oraz Samorządu Studentów złożyli kwiaty pod pamiątkowymi tablicami znajdującymi się w Gmachu Głównym.