Kultura i Tradycja

Dni Języków w SJO PW

Zdjęcie uczestników „International Day”, organizowanego w Politechnice Warszawskiej w 2019 r.

Studium Języków Obcych PW zaprasza na Dni Języków. W ramach festiwalu kultury japońskiej Hanami 2022 już w najbliższą niedzielę 8 maja zobaczyć będzie można pokazy tańca tradycyjnego czy szermierki samurajskiej. To tylko początek atrakcji zaplanowanych z okazji 70-lecia studium.

Noc Muzeów na PW

Grafika promująca Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Przed nami kolejna Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej. Wieczorem, 14 maja zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać miejsca niedostępne na co dzień. W programie spacer po Gmachu Głównym z prof. Mirosławem Karpierzem, Prorektorem ds. Ogólnych, spacer pod świetlikiem, eksperymenty chemiczne, warsztaty i wykłady. 

Wystawa abstrakcyjnych mikrofotografii

Zdjęcie przedstawia wystawę abstrakcyjnych mikrofotografii

Mikrofotografie ciekłokrystalicznych form wykonane autorską techniką przez dr. inż. Marka Sutkowskiego można oglądać w foyer biblioteki WEiTI PW.

Korporacje akademickie - wystawa

W Muzeum PW (ul. Nowowiejska 22) prezentowana jest wystawa „Korporacje akademickie”. Fotografie, dokumenty, nakrycia głowy, bandy i publikacje oglądać można do 25 kwietnia 2022 r.

„Masovia” z Nagrodą Burmistrza Sierpca

Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zdobył Nagrodę Burmistrza Sierpca podczas VIII Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych.

„Dobry wieczór! My z Ukrainy”

Czołowi ukraińscy stand-uperzy i wokaliści łączą siły, by wesprzeć dzieci przebywające na terenach objętych wojną. 1 kwietnia o godz. 19.00 oraz 2 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 i 20.00 wystąpią w Centralnym Klubie Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” (ul. Stefana Batorego 10).

PW solidarna z Ukrainą - także muzycznie

Takiego koncertu w historii cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” jeszcze nie było. 22 marca 2022 r. Orkiestra Rozrywkowa PW „The Engineers Band” zagrała koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.

Na PW można oglądać wystawę o Marcu 1968

W Muzeum Politechniki Warszawskiej i online prezentujemy zdjęcia i dokumenty dotyczące wydarzeń z Marca 1968. Po raz pierwszy można zobaczyć plakaty i fragmenty czasopism sprzed 54 lat, odnalezione w czerwcu 2021 podczas prac remontowych w Gmachu Głównym PW.

Zespół Pieśni i Tańca PW kolęduje

Zespół Pieśni i Tańca PW wystąpił po raz pierwszy w nowym roku. 16 stycznia wykonał koncert kolęd pt. „Wigilia w Polskiej Tradycji” w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

„Naukowy testament” - relacja filmowa

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza do obejrzenia relacji filmowej z wystawy „Naukowy testament” przybliżającej postać prof. Stefana Hausbrandta, geodety i wykładowcy Politechniki Warszawskiej.

Otwarte wykłady Instytutu Konfucjusza

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady online dotyczące chińskiej kultury, a także techniki. Prowadzone będą w języku angielskim lub polskim.

PW Filia w Płocku i zespół „Mazowsze” razem na rzecz polskiej kultury

Popularyzacja pieśni i tańca ludowego, a także polskiej kultury narodowej - to główny obszar współpracy PW Filii w Płocku oraz Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. List intencyjny dotyczący wspólnych działań podpisany został 20 grudnia 2021 r.

Naukowy testament prof. Stefana Hausbrandta w Muzeum PW

Prace naukowe, dokumenty i fotografie przybliżające postać prof. Stefana Hausbrandta, geodety i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, można oglądać w Muzeum PW (ul. Nowowiejska 22). Wystawa dostępna będzie do 31 stycznia 2022 r.

Jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca PW

Za nami jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej i zaplanowane z tej okazji w sali widowiskowej  „Mazowsze” w Otrębusach dwa koncerty - „Młodzi 70-letni” oraz „Zawsze razem”.

Zmarł prof. Stanisław Pasynkiewicz, Rektor PW w latach 1973-1981

Z wielkim żalem przekazujemy informację, że 15 listopada 2021 r. zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Pasynkiewicz, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 1973-1981, ceniony nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń studentów.

Wspomnienie zmarłych pracowników akademickich PW 2020-2021

W latach 2020-2021 pożegnaliśmy kolejne osoby, które swoim życiem i dokonaniami wpisały się w dorobek Politechniki Warszawskiej.

Wystawa jubileuszowa Wydziału Elektrycznego

Z okazji jubileuszu 100-lecia Wydziału Elektrycznego w Muzeum PW w Gmachu Głównym prezentowana jest wystawa pt. „Electricitas omni tempore”. Ekspozycję można zwiedzać do końca października.  

Wystawa na 100-lecie Wydziału Geodezji i Kartografii

W bogatym programie obchodów 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii nie zabrakło wystawy pamiątek z okresu jego działalności. Eskpozycja została otwarta 30 września 2021 r. w Muzeum PW w Gmachu Głównym i jest dostępna do końca października.

Prof. Janusz Zieliński laureatem Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

Prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor PW ds. Filii w Płocku w latach 1999-2005 i 2012-2020, znalazł się w gronie laureatów XXII edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Statuetkę odebrał podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 września 2021 r. w Ciechanowie.

Zespół Pieśni i Tańca PW rekrutuje

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej zaprasza na przesłuchania, które odbędą się 7 i 14 października 2021 r. o godz. 18.00 w Domu Studenckim „Riviera”, pok. A222.