Zaproszenia

Konferencja Nano PL 2014

W dniach 15-17 października 2014 r. Wydział Inżynierii Materiałowej PW będzie jednym ze współorganizatorów konferencji realizowanej w ramach II Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowoczesnych Technologii INNO - Tech Expo.

V Ogólnopolskie Europeistyczne Warsztaty Metodologiczne dla Doktorantów i Habilitantów

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w warsztatach metodologicznych, które odbędą się w dniach 16-17 września 2014 r.

FedCSIS – międzynarodowe święto profesjonalnej informatyki

W dniach 8-10 września 2014 r. w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa dedykowana informatyce technicznej i ekonomicznej FedCSIS.

VIII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2014

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy RP i Politechnika Warszawska zapraszają na ósmą edycję Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2014.

Konferencja Nauka.Infrastruktura.Biznes

Przedsięwzięcie ma na celu zacieśnianie relacji pomiędzy środowiskiem naukowym i biznesowym. Organizatorem konferencji jest Politechnika Warszawska realizująca projekt CEZAMAT we współpracy z NCBR.  

Seminaria w roku akademickim 2014/2015

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej organizują w roku akademickim 2014/2015 cykl seminariów pod wspólnym tytułem „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”.

Seminarium GIK i PAN

Wydział Geodezji i Kartografii PW we współpracy z Komitetem Geodezji PAN organizuje w dniach 25-27 września 2014 r. seminarium „Realizacja Osnów Geodezyjnych a Problemy Geodynamiki”.

Startup Grind Warsaw w Politechnice Warszawskiej

Już po raz trzeci w tym roku Startup Grind Warsaw poprowadzi inspirujące rozmowy o biznesie. Przedstawiony zostanie m.in. startup studentów z Politechniki Warszawskiej. Tematyka - energetyczna.

Warsztaty i debata Krajowej Izby Gospodarczej

„Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie”. Powyższe zagadnienie będzie tematem spotkania, które odbędzie się 30 lipca 2014 r.

Lipcowe warsztaty w salonie BayLab

Nadeszła pora wakacyjnych urlopów, a w salonie popularnonaukowym BayLab cały czas dużo się dzieje. Kolejne warsztaty, pełne doświadczeń oraz interaktywnych pomocy, już niebawem.

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie z zawodnikiem PW

W dniach od 2 do 5 lipca 2014 r. odbędą się X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. W składzie polskiej reprezentacji znalazł się Kacper Sierakowski z Politechniki Warszawskiej.

II Konferencja Naukowa GIK

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym zaprasza do uczestnictwa w II Konferencji Naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania gospodarowania przestrzenią  szanse i zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju”, która organizowana jest w Małej Auli Gmachu Głównego PW w dniach 24–25 czerwca 2014 r.

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014

MDTDI 2014 stanowią interesującą mieszankę kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Dwa dni poszukiwania inspiracji mają szansę przyczynić się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy twórcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów.

Targi Nauki i Kooperacji

W dniach 26-27 czerwca 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz przedstawicielami świata nauki prowadzącymi innowacyjną działalność.

Seminarium z cyklu „Akademia Internacjonalizacji PW”

Wykład „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?” wygłosi szwedzki naukowiec Dr. Göran Melin z Technopolis Group Sweden. Seminarium skierowane jest do kadry kierowniczej.

Seminarium CEZAMAT - Tranzystory mikrofalowe

CEZAMAT

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zapraszają na ostatnie już w tym roku akademickim seminarium w ramach projektu CEZAMAT. Gościem wydarzenia będzie prof. Anna Piotrowska z Instytutu Technologii Elektronowej.

Konferencja Europolis. Inteligentne miasta przyszłości

13 czerwca o godzinie 11:00, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca zagadnień związanych z zarządzaniem miastem w oparciu o inteligentne rozwiązania.

18. Piknik Naukowy na Stadionie Narodowym

18. Piknik Naukowy

Moc atrakcji i niespodzianek zagości dnia 31 maja 2014 r. na Stadionie Narodowym w ramach kolejnej edycji odbywającego się tam Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Dzień Dziecka w Politechnice Warszawskiej

Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Warszawskiej, przy współudziale Działu Socjalnego Uczelni, organizuje imprezę z okazji Dnia Dziecka. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.

Czy Inżynierowie zagrają w europejskich pucharach?

Afisz meczu

Po dwóch zwycięstwach nad Cerrad Czarnymi Radom Inżynierowie stoją przed szansą zajęcia 5. miejsca w lidze. Zadecydują o tym starcia z Indykpol AZS Olsztyn.