Startup Grind Warsaw w Politechnice Warszawskiej

Już po raz trzeci w tym roku Startup Grind Warsaw poprowadzi inspirujące rozmowy o biznesie. Przedstawiony zostanie m.in. startup studentów z Politechniki Warszawskiej. Tematyka - energetyczna.

Startup Grind Warsaw pokazuje fantastycznych założycieli startup-ów, doświadczonych przedsiębiorców, godnych zaufania inwestorów i nakreślających obraz rynku ekspertów.

Edycja poświęcona tematyce energii, stworzy okazję do rozmowy i wymiany poglądów m.in. ze studentem Politechniki Warszawskiej – Karolem Bieleckim, który znalazł interesujące zastosowanie w branży dla dronów z kamerami termowizyjnymi i systemem monitorowania. Bielecki z kolegami jest założycielem startup-u Trójfazowego, który przy zainteresowaniu dużych graczy na rynku może rozwinąć skrzydła i rozwiązać wiele aktualnych problemów. Student opowie o tym, jakie czekają go wyzwania przy ofertowaniu innowacyjnych rozwiązań.

Chwilę później o współpracy ze startup-ami i naukowcami opowie przedstawiciel  świata korporacji - Arkadiusz Świerczewski. Przez 8 lat inwestor w funduszu Warsaw Equity Holding, od kwietnia tego roku odpowiadający za strategię innowacji w PKN ORLEN S.A. – największym koncernie paliwowym w tej części Europy. Uczestnicy spotkania wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy tak duża organizacja potrzebuje startup-ów, czy może to one bardziej jej potrzebują?

Głośno o potrzebie innowacji w energetyce mówi Unia Europejska. Alternatywne źródła energii, zwiększanie efektywności konwencjonalnych źródeł energii, inteligentne zarządzanie to tematy, w których rozwiązania wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. Co ma zrobić naukowiec, czy startup, który ma pomysł, a może nawet prototyp, a nie ma zaplecza biznesowego ani finansowego, żeby przekuć go na komercyjne rozwiązanie? Ten problem zostanie podjęty w rozmowie  z Markiem Marcem, który rozwija w Polsce KIC InnoEnergy inwestujące w energetyczne projekty. Wcześniej jako broker innowacji na Politechnice Gdańskiej budował relacje pomiędzy nauką i biznesem. Obecnie będąc już „po drugiej stronie lustra” pomaga młodym innowatorom zmieniać Europę na lepszą.

Organizatorzy Startup Grind Warsaw pragną nakreślić realia w jakich się znajdujemy i wskazać pewne ograniczenia prawne i ekonomiczne w temacie startup-owych innowacji. Pomóc w tym ma główny ekonomista PKN ORLEN Adam Czyżewski, który podzieli się z uczestnikami spotkania makroekonomicznym spojrzeniem na polski rynek energetyczny.

Wiele energetycznych projektów badawczych wspieranych jest również przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O tym nad czym pracują doktorzy i profesorowie, z kim znajdują wspólny język przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań dla energetycznego biznesu opowie zastępca dyrektora NCBR – Leszek Grabarczyk.

Po wywiadach przeplatanych rozmowami z uczestnikami na widowni, będzie czas na networking. Jeśli zatem jesteś naukowcem, studentem albo startup-em i chcesz porozmawiać z prelegentami albo zaproszonymi gośćmi zajmującymi się profesjonalnie tematem inwestycji i energii w Polsce - masz ku temu dobrą okazję.

Kiedy i gdzie?

31.07.2014 o godzinie 18:00.

Aula Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej przy ul. Wołoskiej 141.

Więcej o Startup Grind Warsaw przeczytać można TUTAJ
Rejestracja TUTAJ

AGENDA

17:30    Networking i przekąski
18:00    Wywiad przy kominku ze Startupem: Karol Bielecki
18:30    Wywiad przy kominku z Przedsiębiorcą: Arkadiusz Świerczewski
19:00    Przerwa
19:10    Wywiad przy kominku z Inwestorem: Marek Marzec
19:40    Wywiad przy kominku z Expertem: Adam Czyżewski
20:10    Wywiad przy kominku z Expertem: Leszek Grabarczyk
20:40    Networking i przekąski

Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Źródło: materiały prasowe organizatora