Zaproszenia

CEZAMAT zaprasza na seminarium

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) zaprasza na seminarium „Magnetyczne układy warstwowe o modyfikowanych w płaszczyźnie właściwościach magnetycznych i ich zastosowania”. Gościem spotkania będzie prof. Feliks Stobiecki.

Konferencje Politechniki Warszawskiej 2015

Blisko setka zaplanowanych wydarzeń, a w ich ramach szereg prezentacji i warsztatów. Poniżej przedstawiamy rozkład konferencji naukowych przygotowanych przez jednostki organizacyjne Politechniki Warszawskiej w 2015 r.

Odczyt prof. Marco Cantoniego

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt prof. Marco Cantoniego, który odbędzie się 22 stycznia 2015 r. w ramach Konwersatorium PW. Tematem wykładu będzie „Analytical Electron Microscopy in Materials Science”.

Mazury Drone Show 2015

W dniach 1-3 maja planowany jest pierwszy „Mazury Drone Show 2015”. Docelowo pokaz ma zostać wykreowany na największą w Polsce imprezę międzynarodową z udziałem bezzałogowych statków powietrznych.

CEZAMAT – szanse i wyzwania

Politechnika Warszawska oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii zapraszają na seminarium z udziałem prof. Thomasa Skotnickiego, światowej rangi specjalisty w zakresie przyrządów półprzewodnikowych oraz zaawansowanych technologii mikroelektronicznych.

Seminarium Rzeczników Talentów

Fundacja JWP oraz Partnerzy i Patroni projektu Rzecznicy Talentów już po raz drugi pragną zaprosić na seminarium pt. „Po co chronić znaki towarowe i wzory przemysłowe w przedsiębiorstwie?”. W programie m.in. naruszenia znaków towarowych i wzorów przemysłowych.

Technicznie najlepsze imprezy popularnonaukowe 2014/2015

Politechnika Warszawska na rok 2015 przygotowała zestaw niezwykle atrakcyjnych wydarzeń, z których część mieliśmy okazję poznać jesienią 2014 r. Ich kontynuację zapowiadamy już dzisiaj.

Spotkanie KRASP z przedstawicielami Niemiec i Ukrainy

15 grudnia 2014 r. w Warszawie odbędzie spotkanie przybliżające strategię trójstronnej współpracy akademickiej. Przedstawiciele uczelni z Niemiec i Ukrainy podpiszą umowę w zakresie rozwoju wzajemnych relacji.

Konferencja Festiwalu Naukowego E(x)plory

Fundacja Zaawansowanych Technologii zaprasza 15 grudnia do Biblioteki UW na konferencję I Ty możesz zostać Młodym Naukowcem!, której towarzyszy Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Mecz AZS PW - Transfer Bydgoszcz

4 grudnia w ursynowskiej Arenie siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej meczem z Transferem Bydgoszcz inaugurują rundę rewanżową fazy zasadniczej PlusLigi. Zespoły dzielą dwa miejsca w tabeli.

Wykład prof. Bartosza Andrzeja Grzybowskiego w ramach seminarium CEZAMAT-u

Kolejne seminarium CEZAMAT-u odbędzie się dnia 27 listopada 2014 r. Gościem spotkania będzie prof. Bartosz Andrzej Grzybowski, który wygłosi wykład nt. „Self-assembly, trapping and manipulation of nonmagnetic microobjects with magnetic fields".

Pierwsze seminarium w ramach projektu edukacyjnego Rzecznicy talentów

Fundacja JWP wraz partnerami oraz patronami II edycji projektu Rzecznicy Talentów zaprasza na pierwsze seminarium merytoryczne pt. Nie „patentuj” znaków towarowych! Własność przemysłowa od A do Z.

Multimedia - technology, design, management w Politechnice Warszawskiej

W dniach 29-30 października 2014 r. w Politechnice Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja Multimedia – technology, design, management in conjunction with 5th International IP Management Forum.

IX Kongres Obywatelski

Temat przewodni Kongresu „Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?” podejmie się odpowiedzi na pytanie, czy zmiana postaw, wzorców myślenia i zachowań Polaków jest w ogóle możliwa.

Seminarium Biblioteki Głównej PW w ramach Open Acces Week

Nawiązując do zagadnień Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, Biblioteka Główna PW zaprasza na seminarium Otwarta Nauka. W programie poruszone zostaną tematy związane m.in. z plagiatem.

Młodzi naukowcy w Politechnice Warszawskiej

„Zawód naukowiec” to nowa kampania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej inaugurację zaplanowano na 11 października 2014 r. w Politechnice Warszawskiej.

Rzecznicy Talentów II edycja

Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! i Politechnika Warszawska zapraszają na drugą edycję projektu Rzecznicy Talentów. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz wspieranie innowacyjności.

IBS PW na targach Warsaw Build 2014

W dniach 18-20 września w EXPO XXI w Warszawie odbywa się druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014. Udział w wydarzeniu bierze również Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Festiwal Nauki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na kolejne już warsztaty familijne z cyklu „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych!

IX Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie dotyczyć będzie przechowywania energii. Wśród podejmowanej tematyki znajdą się m.in: badania kompatybilności nowoczesnych elektrolitów, żelowe polimerowe elektrolity oraz tlenkowe przewodniki w ogniwach paliwowych.