Zaproszenia

Zapraszamy na MiNI Akademię Matematyki

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na nowe zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki. Już na 15 października zaplanowano pierwszy wykład pt. Paradoksy kryptografii.

TRIZ Future - wykład otwarty

Logo konferencji TRIZ

Wydział Elektroniki i Technologii Informacyjnych zaprasza na konferencję TRIZ Future 2022, która odbędzie się w dniach 27-29 września br. 

VI Dzień Popularyzacji Matematyki

Plakat VI Dnia Popularyzacji Matematyki

15 września br. zapraszamy uczniów szkół średnich oraz starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz pasjonatów matematyki na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas VI Dnia Popularyzacji Matematyki będzie można przekonać się jak bardzo jest ona użyteczna i fascynująca. 

Koncert: Brzmienie słów. Koncert o miłości

Politechnika Warszawska i Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie zapraszają na koncert Kameralnego Chóru Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się w pałacu Bielińskich w sali balowej.

Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022

Grafika sympozjum dotyczącego problemów inżynierii środowiska

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zaprasza do udziału w XXXIX Międzynarodowym Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022. 

Dzień Dziecka na SiMR PW

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.

Cykl seminariów: Społeczna odpowiedzialność nauki

Plakat cyklu seminariów Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Zapraszamy na cykl seminariów organizowanych przez CZIiTT PW: Społeczna odpowiedzialność nauki - jak rozwiązywać problemy społeczne Warszawy i Mazowsza?”. 

Konferencja Mentoringowa

25 maja br. zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym spotkaniu studentów i absolwentów z przedstawicielami świata kultury, biznesu i nauki. Konferencja przybliży wartość relacji mentoringowej oraz umożliwi dyskusję nad kierunkami jej rozwoju. Wydarzenie będzie transmitowane on-line.

Sympozjum naukowe: Mieczysław Wolfke 1922-2022

27 maja br. zachęcamy do udziału w naukowym sympozjum przygotowanym w ramach obchodów Roku Mieczysława Wolfkego. Na wysłuchanie historii o wyjątkowych osiągnięciach naukowca oraz ich wpływie na dzisiejsze prace badawcze zapraszamy do audytorium Fizyki PW.

Światowy Dzień Inżyniera 2022

Światowy Dzień Inżyniera to obchodzone 4 marca święto twórców techniki, którzy zmieniają oblicze świata i decydują o postępie technologicznym. Tegoroczne wydarzenie odbędzie siępod hasłem „Zbudujmy lepszą inżynierię przyszłości”.

Zaproszenie na seminarium Naukowcy PW kontra COVID-19

Jakie są rezultaty badań finansowanych w ramach konkursu IDUB against COVID-19? O swoich projektach naukowcy z PW opowiedzą 7 marca 2022 r., w godz. 14.00-16.30. Uczelniane seminarium odbędzie się online na platformie MS Teams.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji

Studenci kierunków geodezyjnych z najlepszych polskich uczelni spotkają się w dniach 28-29 kwietnia 2022 r. podczas Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji. Gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii PW „GEOIDA”.

XV Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Zachęcamy do udziału w XV Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Zawody, organizowane przez Samorząd Studentów PW, odbędą się 27 listopada 2021 r. na terenie Stadionu Syrenka oraz Pola Mokotowskiego. Start zaplanowano o godz. 10.00.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PW

Politechnika Warszawska po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbywa się od 8 do 14 listopada 2021 r. pod hasłem „Biznes jutra”.

Myślenie kwantowe jako fundament poznania świata

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na otwarte spotkanie z cyklu OPEN TIME OF CAS - Rozmowy i Rozumowania pt. „Myślenie kwantowe jako fundament poznania świata”. 

„Masterclass z NASA” - rozmowy o przyszłości człowieka, ekonomii i wszechświata

Światowi eksperci z NASA, uniwersytetów Harvarda czy Oksfordzkiego wezmą udział w debacie online „Masterclass z NASA”, która odbędzie się 21 października 2021 r. Temat przewodni: „Przyszłość człowieka, ekonomii i wszechświata”. Dla studentów, absolwentów i pracowników PW dostępna jest bezpłatna rejestracja na wydarzenie.

O dobrych praktykach w nauczaniu zdalnym w PW - webinarium cz. 2

Kolejne rozwiązania w obszarze zdalnego nauczania w Politechnice Warszawskiej, które najbardziej spodobały się studentom, zostaną zaprezentowane podczas drugiego webinarium 7 czerwca 2021 r., w godz. 14.00-16.00. Organizatorami spotkania są Samorząd Studentów PW i Ośrodek Kształcenia na Odległość PW.

Sesja naukowa poświęcona śp. prof. Natalii Golnik

Dziekan Wydziału Mechatroniki PW i Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Biomedyczna zapraszają 24 czerwca 2021 r. o godz. 13.00 na uroczystą sesję naukową poświęconą śp. prof. dr hab. Natalii Golnik.

Sesje naukowo-techniczne z okazji 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii

W czerwcu br. z okazji 100-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii odbędą się dwie sesje naukowo-techniczne, podczas których przedstawione zostaną dokonania naukowe, badawcze i eksperckie jednostek organizacyjnych i zespołów projektowych.