Zapraszamy na MiNI Akademię Matematyki

Zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki są bezpłatne, wymagane są jednak zapisy

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na nowe zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki. Już na 15 października zaplanowano pierwszy wykład pt. Paradoksy kryptografii.

Zajęcia w ramach MiNi Akademii to wykłady i warsztaty skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli i wszystkich pasjonatów matematyki. Zachęcają do studiowania na kierunkach ścisłych. 

Pierwszy wykład pt. Paradoksy kryptografii wygłosi prof. Konstanty Junosza-Szaniawski już 15 października o godz. 14.00. Po wykładzie, jak zwykle, odbędą się warsztaty w grupach. 

Na wykładzie zostanie zaprezentowanych kilka nie intuicyjnych faktów z kryptografii, ich znaczenie oraz matematyka, która za nimi stoi. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania:
Dlaczego algorytm kryptograficzny nie musi być tajny?
Jak można ustalić sekret publicznie?
Kiedy tajemnice, choć dobrze zaszyfrowaną, widać "gołym okiem"?
Jak przekonać bank do przelewu nie łamiąc jego szyfru?
Jak paradoks urodzin pomaga podrobić podpis elektroniczny?
Jak złamać klucz ?( najprościej na dwie części ;) - zachęca prof. Konstanty Junosza-Szaniawski.

 

Grafika MiNI Akademii Matematyki

Wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swojej matematycznej wiedzy zapraszamy na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja poprzez stronę akademia.mini.pw.edu.pl/pl/zajecia.

Więcej informacji, zapisy oraz materiały z poprzednich zajęć można znaleźć TUTAJ>>