Zaproszenia

AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon

AZS Politechnika Warszawska wraca do gry. Inżynierowie sezon 2015/2016 PlusLigi zainaugurują 30 października. W Arenie Ursynów podejmą wówczas Cuprum Lubin.

Multimedia i dydaktyka. Konferencja WEiTI PW

W dniach 16-17 listopada 2015 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW odbędzie się konferencja MTDM 2015 multiMedia: technology, design, management prezentująca interdyscyplinarny program nauczania realizowany przez międzyuczelniany zespół wykładowców.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

21 listopada 2015 r. odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest Warszawski Związek Brydża Sportowego i Politechnika Warszawska.

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski

Hasło tegorocznego Kongresu Obywatelskiego brzmi: „Polska jutra. Możemy być lepsi!”. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej dnia 7 listopada 2015 r. Do debaty zostali zaproszeni m.in. ludzie nauki.

Konferencja „Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki”

W dniach 19-20 listopada br. odbędzie się konferencja naukowa Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki. Wydarzenie organizowane przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych oraz Szkołę Biznesu PW stanowi część obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

V Warszawskie Dni Techniki

21 października br. rozpoczynają się V Warszawskie Dni Techniki Warszawa - Technika wczoraj, dziś, jutro. Politechnika Warszawska obok Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Dysputy pitagorejskie CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na nowy cykl spotkań w formie Dysput pitagorejskich, które zainspirować mają do dostrzegania nowych, ukrytych i zapomnianych aspektów rzeczywistości. Najbliższy temat: Nadzieje i zagrożenia świata wirtualnego już 20 października br. o godz. 16.15.

Otwartość dla współpracy. Tydzień Otwartej Nauki 2015

Zbliża się tegoroczny Tydzień Otwartej Nauki - Open Access Week. Jego 8 edycja obchodzona będzie na całym świecie w dniach 19-25 października. Polskie obchody objęła patronatem prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego . 

Przyjdź, kibicuj, pomagaj! III Mistrzostwa Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej

Hasło przewodnie tegorocznego turnieju Przyjdź, kibicuj, pomagaj! nawiązuje do akcji charytatywnej, która odbędzie się 24 października br. w Łodzi podczas III Mistrzostw Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej.

Erasmus Plus PW Filii w Płocku z wykładami prof. Biruty Sloki

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na dwa spotkania (28 i 29.09) w ramach programu Erasmus Plus. Wykłady w języku angielskim wygłosi prof. Biruta Sloka z University of Latvia.

Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym

12 września br. na warszawskiej Białołęce odbędzie się Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym. Na wydarzenie zaprasza NSZZ "Solidarność" Politechniki Warszawskiej.

II Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa: Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

W listopadzie 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowa konferencja prezentująca tematykę prac badawczych i przeglądowych Młodych Naukowców. Spotkania zaplanowano w trzech lokalizacjach: w Poznaniu (23.11), Wrocławiu (25.11) i Lublinie (27.11).

II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej

W imieniu organizatorów zapraszamy na II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej, które odbędą się w Łodzi 25 lipca 2015 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Warsaw Startup Game

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca br. na terenach okalających Stadion Narodowy w Warszawie odbędzie się Warsaw Startup Game - pierwsza edukacyjna gra miejska o charakterze ekonomicznym, odbywająca w przestrzeni stolicy.

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”.

Polish Scientific Networks - geneza i założenia konferencji

Jak wykorzystać potencjał polskich badaczy? Jak stworzyć sieci kontaktów między naukowcami Polakami? Około 200 młodych polskich uczonych z zagranicznych i krajowych uczelni podejmie się dyskusji na ten temat podczas konferencji Polish Scientific Networks w dniach 18-20 czerwca br.

Konferencja Polish Scientific Networks z wykładem PW

W piątek, 19 czerwca 2015 r. dr Daria Gołębiowska-Tataj z Politechniki Warszawskiej weźmie udział w międzynarodowej konferencji Polish Scientific Networks, na której wystąpi z wykładem plenarnym pt. „How Europe innovates: networking science, business and entrepreneurship”.

Konwersatorium CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na Konwersatorium pt.: From Tenured Professor to Silicon Valley Entrepreneur - How It Is Being Done in America. Odczyt wygłosi dr Joseph Monkowski (President and Chief Technical Officer, Pivotal Systems Corporation, Fremont, California).

Konwersatorium PW pt. „Every breath you take…"

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt prof. Tomasza Sosnowskiego w ramach Konwersatorium PW pt. „Every breath you take…" - zagadnienia techniczne podawania leków drogą wziewną.

Konferencja „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej 2008-2015” - podsumowanie

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w Konferencji podsumowującej projekt „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej 2008-2015”, która odbędzie się 21 maja 2015 roku o godz. 13.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW.