Świąteczne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt składa Czytelnikom Biuletynu PW radosne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2015.

KRASP o inwestycjach UE i budżecie programu Horyzont 2020

KRASP wraz z konferencjami Rektorów z Francji, Niemiec, Anglii i Holandii oraz europejskimi instytucjami naukowymi wystosowała wspólne stanowisko do przewodniczącego Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, w sprawie proponowanych inwestycji UE i zmniejszenia budżetu programu Horyzont 2020.

Polsko-norweski program badawczy

Dnia 16 grudnia 2014 r. miało miejsce spotkanie przedstawicieli Politechniki Warszawskiej z ośmiosobową norweską delegacją rządową z Ministerstwa Edukacji i Badań, której przewodniczył podsekretarz stanu w tym Ministerstwie Espen Aasen.

Memorandum Wydziału Transportu PW i University of Toronto

W dniu 4 grudnia 2014 roku podpisano w Kanadzie „Memorandum of  Understanding”. Sygnatariuszami porozumienia zostali: The Faculty of Applied Science and Engineering Univeristy of Toronto i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

J.W. Construction Holding S.A. sponsorem AZS PW

AZS Politechnika Warszawska pozyskała dużego partnera. Stołeczny klub związał się umową z firmą J.W. Construction Holding S.A. Największy polski deweloper został tym samym sponsorem strategicznym drużyny siatkarzy.

CEZAMAT – podsumowanie trzeciego kwartału budowy

Minął III kwartał budowy jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczych w dziedzinie nanotechnologii i zaawansowanych materiałów CEZAMAT. Prace prowadzone są z nieznacznym wyprzedzeniem harmonogramu.

Wigilia ogólnouczelniana 2014

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej i Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo zapraszają wszystkich studentów i pracowników naszej Uczelni na Wieczór Wigilijny.

Podniebni Szpiedzy na Dniu Teledetekcji 2014

Wydział Geodezji i Kartografii wraz z Platformą Technik Kosmicznych Politechniki Warszawskiej i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w Dniu Teledetekcji 2014. Tematem przewodnim byli „Podniebni Szpiedzy”.

Politechnika Warszawska współpracuje z CERN

Wizyta delegacji Politechniki Warszawskiej w Europejskim Laboratorium Badań Jądrowych CERN pod Genewą stała się okazją do podpisania porozumienia o współpracy z naszą Uczelnią.

PW nadała tytuł Doktora Honoris Causa Rektorowi Narodowego Kijowskiego Uniwersytetu Technicznego

8 grudnia 2014 r., prof. Mikhail Zgurovski, Rektor Politechniki Kijowskiej, odebrał z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora PW, dyplom nadania tytułu Doktora Honoris Causa.

ORLEN Laboratorium nawiązuje współpracę z PW Filią w Płocku

W dniu 27 listopada 2014 roku zostało uroczyście podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a ORLEN Laboratorium Sp. z o.o.

Porozumienie Spółek Celowych przyjmuje nowych członków

Porozumienia Spółek Celowych poszerzyło swój skład o jedenaście nowych podmiotów. Tym samym liczy ono dwudziestu członków. Przedstawiciele wszystkich Spółek spotkali się z tej okazji w Klubie Absolwenta Politechniki Warszawskiej.

Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2

W dniach 29-30 listopada oraz 6-7 grudnia 2014 r. odbywał się Interaktywny Festiwal Robotów: Cyberiada 2. Patronat nad imprezą objął prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Innowacyjne formy kształcenia UT3

W dniu 20 listopada 2014 r. w Klubie Absolwenta PW odbyło się spotkanie zespołów z trzech uczelni: Politechniki Łódzkiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej w ramach porozumienia UT3 obejmującego innowacyjne formy kształcenia.

Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2014

20 listopada 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu kadencji 2012/2016. Spotkanie otworzyli: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Konwentu PW.

CWM PW odwiedza Targi Szkolnictwa Wyższego w Wietnamie

W dniach 15-16 listopada 2014 r. Pan Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej, wziął udział w Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego w Wietnamie.

THALES wspiera myśl techniczną Politechniki Warszawskiej

18 listopada 2014 r. w Gmachu Głównym PW odbyło się seminarium dedykowane współpracy naukowo-przemysłowej w obszarze obronności pomiędzy firmą THALES a wiodącymi polskimi ośrodkami naukowymi i przemysłowymi. Spotkanie otworzył prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

NANORA i PW rozmawiają o nanotechnologii

18 listopada 2014 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej Uczelni z delegacją konsorcjum NANORA (Nano Regions Alliance). Wymianie poglądów towarzyszyły prezentacje PW, CEZAMAT-u oraz GSI.

Seminarium jubileuszu 75. urodzin prof. Antoniego Dmowskiego

Dnia 18 listopada 2014 r. odbyło się jubileuszowe seminarium dedykowane 75. urodzinom profesora Antoniego Dmowskiego. Organizatorem spotkania był Wydział Elektryczny PW.

Senat PW przyjął założenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego

14 listopada 2014 r., w trakcie uroczystej sesji posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej, senatorowie przyjęli założenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Politechniki Warszawskiej na lata 2015-2026.