Memorandum Wydziału Transportu PW i University of Toronto

W dniu 4 grudnia 2014 roku podpisano w Kanadzie „Memorandum of  Understanding”. Sygnatariuszami porozumienia zostali: The Faculty of Applied Science and Engineering Univeristy of Toronto i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Ze strony Wydziału Politechniki Warszawskiej umowę podpisała prof. Marianna Jacyna Prodziekan ds. Nauki. The Faculty of Applied Science and Engineering University of Toronto reprezentował prof. Markus Bussmann, Prodziekan Uczelni.

W wydarzeniu udział wzięli: Katarzyna Kacperczyk, Wiceminister Spraw Zagranicznych; Marcin Bosacki, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Kanadzie; Bartłomiej Bodio, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej; dr Marek Litwin, Prezes ITS Polska, prof. Mirosław Siergiejczyk, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Podpisanie „Memorandum of  Understanding” między Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej a The Faculty of Applied Science and Engineering Univeristy of Toronto

Podpisanie „Memorandum of Understanding” między Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej a The Faculty of Applied Science and Engineering Univeristy of Toronto

Profesor Marianna Jacyna podkreśliła duże znaczenie podpisanego Memorandum nie tylko dla Wydziału Transportu, ale również dla Politechniki Warszawskiej jako Uczelni. Podpisana umowa stanowi bowiem istotny krok w kierunku poszerzania współpracy międzynarodowej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej w obszarze badań naukowych oraz kształtowania procesu dydaktycznego.

Realizacja umowy będzie możliwa poprzez bliską współpracę pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych realizujących wspólne badania naukowe oraz  wymianę studencką. Taki model współpracy zapewni wzrost jakości badań naukowych oraz procesu kształcenia zarówno dla Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej jak również The Faculty of Applied Science and Engineering University of Toronto w Kanadzie.

Równolegle podczas wizyty w Toronto (2-7 grudnia 2014 roku) zorganizowano 2014 Intelligent Transportation Systems Research Day przy wspólnym udziale obu Uczelni.

Źródło; Wydział Transportu PW