Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2014

20 listopada 2014 r. odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu kadencji 2012/2016. Spotkanie otworzyli: prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Konwentu PW.

Zgodnie z Regulaminem Konwentu Politechniki Warszawskiej, głównym zadaniem Konwentu jest wsparcie i promocja Uczelni.

Do kompetencji Konwentu należy w szczególności:

• wyrażanie opinii o kierunkach działania Uczelni;
  • wspieranie Politechniki Warszawskiej w działalności na rzecz rozwoju;
  • wyrażanie opinii o działalności dydaktycznej i badawczej Politechniki Warszawskiej;
  • wyrażanie opinii w sprawach dotyczących współpracy Politechniki Warszawskiej z gospodarką.

Tegoroczne posiedzenie podejmowało strategiczne kwestie w zakresie wizerunku i rozwoju Uczelni w kontekście jubileuszowych obchodów, planów inwestycyjnych, badawczych i edukacyjnych.

Prezentacje Konwentu 2014

• Program Obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich;
  • Wieloletni Program Inwestycyjny Politechniki Warszawskiej do roku 2026, prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju;
  • Plany badawcze w Politechnice Warszawskiej, prof. Rajmund Bacewicz,  Prorektor ds. Nauki;
  • Plany edukacyjne w Politechnice Warszawskiej, prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów.

Każdy z zaprezentowanych tematów poddany był szczegółowej dyskusji z członkami Konwentu.

Podobny materiał:
Posiedzenie Konwentu Politechniki Warszawskiej 2013