Prof. Zdobysław Flisowski laureatem "IEC 1906 Award"

Nagrodę przyznaje Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna za wybitny wkład w działalność normalizacyjną na międzynarodowej arenie. Jednym z jej tegorocznych laureatów jest prof. Zdobysław Flisowski, wykładowca Politechniki Warszawskiej.

Wynalazcy w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska była współorganizatorem oraz gospodarzem siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentowało się ponad 120 wystawców.

III Seminarium Naukowo-Przemysłowe

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej 4 października odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom odnawialnych źródeł energii i napędów.

PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja roku akademickiego

Politechnika Warszawska we wtorek 1 października zainaugurowała uroczyście rok akademicki 2013/2014. Naukę po kilkumiesięcznej przerwie rozpoczęło ponad 34 tys. studentów.

Konkurs dla studentek kierunków ICT rozstrzygnięty

Spośród sześciu laureatek konkursu „Staż w branży ICT dla studentek” dwie studiują na Politechnice Warszawskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 września w Warszawie.

Porozumienie ze Stowarzyszeniem Płockich Naftowców

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zawarła porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Płockich Naftowców. Do jego uroczystego podpisania doszło 27 września 2013 r.

Logo BPW

Prezentacja projektu logotypu Biuletynu Politechniki Warszawskiej.

E-MRS Fall Meeting 2013

EMRS Fall Meeting 2013

Politechnika Warszawska była gospodarzem międzynarodowej konferencji E-MRS Fall Meeting 2013, która odbyła się w dniach 16-20 września. Podczas tej naukowej imprezy po raz kolejny wręczono nagrodę im. Jana Czochralskiego.

Wizyta chińskiej delegacji w PW

Delegacja z Chin

Politechnika Warszawska gościła delegację przedstawicieli chińskich szkół wyższych oraz stowarzyszeń edukacyjnych.

Projekty strategiczne koordynowane przez BRPS

Politechnika Warszawska

Przedstawiamy kluczowe projekty naukowe i inwestycyjne koordynowane przez Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych Politechniki Warszawskiej.

Międzynarodowa konferencja nt. chemii analitycznej

EuroAnalysis

Pod koniec sierpnia w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Euroanalysis 2013. Po raz drugi w swojej ponad trzydziestoletniej historii ten międzynarodowy kongres odbył się w Polsce.

Polsko-tajwańskie seminarium z dziedziny inżynierii materiałowej

Seminarium polsko-tajwańskie

Politechnika Warszawska gościła 12 września uczestników drugiego seminarium naukowego organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z tajwańską Radą ds. Badań Naukowych.

Edukacyjna konferencja „Pokazać-Przekazać”

Jak zainteresować uczniów nauką i jakich zmian należy dokonać w edukacji? Między innymi na takie pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Pokazać-Przekazać”, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w dniach 23-24 sierpnia.

Pomnik prof. Wojciecha Świętosławskiego odsłonięty w Kijowie

W centrum Kijowa 30 sierpnia odsłonięte zostało popiersie profesora Wojciecha Świętosławskiego, wybitnego polskiego chemika i fizyka. Pomnik uczonego stanął w kampusie Politechniki Kijowskiej (KPI).