Konferencja o zarządzaniu wiedzą

Na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej 15 listopada odbyła się Ogólnopolska Konferencja pt. „Zarządzanie wiedzą w tworzeniu przewagi konkurencyjnej”.

PIT zainaugurował działalność

Politechnika Warszawska wraz z pięcioma innymi uczelniami technicznymi oraz dwoma instytutami zainaugurowała działalność konsorcjum pod nazwą Polski Instytut Technologii (PIT).

Uroczyste posiedzenie Senatu PW

Dzień Politechniki Warszawskiej został zainaugurowany przez uroczyste posiedzenie Senatu naszej uczelni.  Podczas niego wręczono liczne odznaczenia oraz nagrody.

Święto Politechniki Warszawskiej 2013

Najstarsza i największa uczelnia techniczna w Polsce obchodziła w dniach 14-17 listopada swoje święto. Zostało ono ustanowione w 90. rocznicę „aktu otwarcia Politechniki”. Od tego czasu uczelnia funkcjonuje pod nazwą Politechniki Warszawskiej.

Młodzi dla techniki 2013

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów i Młodych Naukowców.

Program Święta Politechniki Warszawskiej

Poniżej przedstawiamy harmonogram obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, które odbywa się w dniach 14-16 listopada.

Edukacyjna konferencja „Pokazać-Przekazać”

Jak zainteresować uczniów nauką i jakich zmian należy dokonać w edukacji? Między innymi na takie pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Pokazać-Przekazać”, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w dniach 23-24 sierpnia.

Polsko-tajwańskie seminarium z dziedziny inżynierii materiałowej

Seminarium polsko-tajwańskie

Politechnika Warszawska gościła 12 września uczestników drugiego seminarium naukowego organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z tajwańską Radą ds. Badań Naukowych.

Międzynarodowa konferencja nt. chemii analitycznej

EuroAnalysis

Pod koniec sierpnia w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Euroanalysis 2013. Po raz drugi w swojej ponad trzydziestoletniej historii ten międzynarodowy kongres odbył się w Polsce.

E-MRS Fall Meeting 2013

EMRS Fall Meeting 2013

Politechnika Warszawska była gospodarzem międzynarodowej konferencji E-MRS Fall Meeting 2013, która odbyła się w dniach 16-20 września. Podczas tej naukowej imprezy po raz kolejny wręczono nagrodę im. Jana Czochralskiego.

III Seminarium Naukowo-Przemysłowe

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej 4 października odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom odnawialnych źródeł energii i napędów.

Astronomiczna konferencja w PW

Politechnika Warszawska oraz Centrum Nauki Kopernik byli gospodarzami międzynarodowej konferencji naukowej Communicating Astronomy with the Public 2013 (CAP 2013).

Wynalazcy w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska była współorganizatorem oraz gospodarzem siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentowało się ponad 120 wystawców.

Polsko-portugalska współpraca

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Rada Koordynująca Uczelni Technicznych w Portugalii (CCISP) były organizatorami Międzynarodowego Forum Akademickiego, które odbyło się w Politechnice Opolskiej.

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Politechnika Warszawska będzie współpracować z meksykańskim Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi.

UDT partnerem Politechniki Warszawskiej

Urząd Dozoru Technicznego podpisał porozumienie z Politechniką Warszawską w zakresie współpracy w obszarze naukowym, badawczym i edukacyjnym, dotyczącym tematyki bezpieczeństwa technicznego.

Podpisano trójstronne porozumienie

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie o współpracy ze spółką General Electric Company Polska (GECP) oraz Instytutem Lotnictwa.

Wizyta delegacji z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie

W połowie października Politechnika Warszawska gościła delegację z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie (TUB).

Metodyka oceny ryzyka

Wydział Zarządzania PW uczestniczy w projekcie badawczym analizy ryzyka w zarządzaniu kryzysowym Państwa.