Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci

Studenci Doktoranci Absolwenci

Nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

13 stycznia 2018 roku wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Nowym przewodniczącym SSPW został Konrad Krawczyk.

XX Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018

W Dużej Auli Politechniki Warszawskiej wręczono dyplomy przedstawicielom najlepszych liceów i techników w Polsce, wyłonionych w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

1. innoSHARE'18 on the road: Meetup Warsaw

Rada Doktorantów Wydziału Zarządzania PW, Katedra Przedsiębiorczości i Innowacyjności WZ PW, Fundacja Polska Innowacyjna oraz StartupHUB Poland zorganizowały 1. innoSHARE'18 on the road: Meetup Warsaw.

Poniedziałek za czwartek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 4 stycznia 2018 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w poniedziałek. 

Seminarium Naukowe „Nauka z pasją”

W dniu 7 grudnia 2017 roku już po raz piąty odbyło się  w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku Seminarium Naukowe „Nauka z pasją” zorganizowane przez Studenckie Centrum Nauki. 

Studenci Politechniki Warszawskiej wygrali P&G European IT Hackathon

25 listopada 2017 roku zakończył się europejski maraton dla pasjonatów branży IT. Impreza odbywała się jednocześnie w dziewięciu miejscach w Europie. Warszawską edycję wygrali studenci Politechniki Warszawskiej.

Uroczyste wręczenie dyplomów w PW Filii w Płocku

W PW Filii w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW, na kierunkach: Budownictwo, Inżynieria środowiska, Mechanika i budowa maszyn oraz Technologia chemiczna, oraz w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych na kierunku Ekonomia.

Politechnika Warszawska wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

Za nami dziesiąta edycja konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce - PRODOK. Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce, ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Tydzień Nauki i Biznesu

W dniach 20-24 listopada 2017 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej miała miejsce pierwsza edycja „Tygodnia Nauki i Biznesu”. Projekt koordynowany jest przez Wydziałową Radę Samorządu WZ PW we współpracy z kierownictwem i pracownikami wydziału.

Gala Złotej Kredy 2017

W kolejnym dniu obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 18 listopada 2017 roku, poznaliśmy nauczycieli wyróżnionych przez studentów. Nazwiska ogłoszono na uroczystej Gali Złotej Kredy, która odbyła się w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Laureaci Złotej Księgi Politechniki Warszawskiej 2017

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, 15 listopada 2017 roku, podczas uroczystej gali wręczono dyplomy Złotej Księgi absolwentom Politechniki Warszawskiej.

GISday 2017

GISday jest cyklicznym światowym popularnonaukowym wydarzeniem promującym geografię oraz systemy informacji przestrzennej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie GIS w ratownictwie, gospodarce i infrastrukturze.

Inauguracja Mazowieckiej Platformy Kół Naukowych

W dniu 24 października 2017 roku rozpoczął się cykl comiesięcznych seminariów Mazowieckiej Platformy Kół Naukowych. Pomysł zgłosił Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Studenci Poligrafii z wizytą w Niemczech

W dniach 9-11 października 2017 r. studenci Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej odwiedzili fabrykę maszyn drukujących firmy Koenig&Bauer w miejscowości Radebeul.

Targi „KONIK” 2017

XIV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”, organizowane przez Radę Kół Naukowych, odbyły się w dniach 18-19 października 2017 roku. Wydarzenie otworzył Prorektor ds. Studenckich prof. Janusz Walo.

Akademia Liderek Biznesu poszukuje młodych, odważnych i podejmujących wyzwania kobiet!

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy, którego celem jest edukacja młodych kobiet, studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. Trwa nabór do nowego projektu.

W CZIiTT odbyło się studenckie spotkanie projektowe programu SQUAD

Designerzy z Porto, projektanci IT z Nowego Jorku oraz studenci biznesu z Warszawy spotkali się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na spotkaniu projektowym programu SQUAD.

XII Międzynarodowa Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców

W dniach 18-19 września br., w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW miała miejsce XII edycja Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców International PhD Students and Young Scientists Conference - Young Scientists Towards the Challenges of Modern Technology.

Absolwenci Politechniki Warszawskiej wygrali kosmiczne staże

Dwunastu laureatów II edycji programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” rozpocznie we wrześniu staże w najważniejszych w Polsce firmach specjalizujących się w technologiach kosmicznych. Siedmiu z nich to absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Dwoje absolwentów PW w gronie Innovators Under 35.

Dr inż. Marta Bojarska i Rafał Lipiński zostali laureatami polskiej edycji Innovators Under 35. Konkurs organizowany jest w kilkudziesięciu krajach przez „MIT Technology Review” - czasopismo Massachusetts Institute of Technology.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

7
Paź

Koncert XIX-wiecznych pieśni studenckich

20:00 - 22:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI