Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci / Politechnika Warszawska, ORLEN Projekt i ARP inaugurują program stażowy

Politechnika Warszawska, ORLEN Projekt i ARP inaugurują program stażowy

Studenci PW Filii w Płocku rozpoczną wkrótce staże w ramach programu „Zaprojektuj z nami swoją przyszłość”. Wspólna inicjatywa należącej do Grupy ORLEN spółki ORLEN Projekt oraz Agencji Rozwoju Przemysłu i PW Filii w Płocku umożliwi podniesienie kwalifikacji oraz zdobycie doświadczenia zawodowego.

Umowa dotycząca realizacji programu stażowego „Zaprojektuj z nami swoją przyszłość”,zawarta 11 października br. w Płocku, jest kolejnym krokiem w budowaniu silnych relacji biznesowo-naukowych pomiędzy największą firmą inżynierską w Płocku tj. ORLEN Projekt, najlepszą uczelnią techniczną w kraju, reprezentowaną przez Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej oraz kluczową dla rozwoju polskiego przemysłu spółką Skarbu Państwa, tj. Agencją Rozwoju Przemysłu.

Podpisanie trójstronnej umowy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a ORLEN Projekt i Agencją Rozwoju Przemysłu w Warszawie jest istotnym elementem współpracy i wpisuje się w porozumienie zawarte pomiędzy Politechniką Warszawską a Polskim Koncernem Naftowym ORLEN. Stanowi okazję dla studentów ostatnich semestrów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii na poznanie wielu praktycznych aspektów wyuczonego zawodu. To również kolejny bardzo ważny obszar działalności koncernu rozszerzający dotychczasowy zakres wieloletniej współpracy Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku z PKN ORLEN. Daje możliwość zacieśnienia komunikacji między kadrą uczelni a kadrą spółek - podkreślał prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński Prorektor ds. Filii w Płocku.

Przed studentami Politechniki Warszawskiej otwiera się niepowtarzalna możliwość aktywnego uczestnictwa w realnych projektach realizowanych dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego oraz zdobywania praktycznego doświadczenia jeszcze na etapie studiów. Dla spółki ORLEN Projekt natomiast jest to szansa na budowanie zaplecza wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, która w niedalekiej przyszłości będzie mogła płynnie dołączyć do spółki. Wierzę głęboko, że jest to początek wieloletniej i owocnej współpracy pomiędzy reprezentowanymi przez nas instytucjami, która przyczyni się do ich dalszego organicznego i stabilnego rozwoju oraz wzmocni zajmowane obecnie pozycje - powiedział Marcin Kasza, Prezes Zarządu ORLEN Projekt.

Wiążemy duże nadzieje z programem „Zaprojektuj z nami swoją przyszłość”. Po sukcesie, jakim okazała się tegoroczna edycja programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego”, jestem przekonany, że inwestowanie w młodych ludzi, którzy mogą zdobywać doświadczenie i realizować się w Polsce, jest właściwą drogą. Mam nadzieję, że możliwości jakie stwarzamy, sprawią, że zwiążą oni swoje plany z miejscem, w którym rozpoczynają staż i pozostaną tu na dłużej, co będzie niewątpliwie dużą korzyścią także dla przedsiębiorstwa - mówił Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Program skierowany jest do studentów Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Głównym celem stażu jest budowanie zaplecza kadrowego dla ORLEN Projekt i ARP poprzez wybór osób o wysokim potencjale i wspieranie ich w rozwoju zawodowym na początku kariery zawodowej, z możliwością oferowania wybranym stażystom stałej współpracy po zakończeniu stażu.

W ramach programu stażowego istnieje możliwość realizacji tematów prac dyplomowych zaproponowanych przez pracodawcę. Z tytułu odbywania stażu uczestnikowi przysługuje stypendium stażowe w wysokości 600 zł brutto.

Zakończenie programu planowane jest na czerwiec 2020 r.

Źródło i zdjęcia: Orlen Projekt, Politechnika Warszawska Filia w Płocku

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki