Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o przyznaniu środków finansowych 156 badaczom w ramach Programu im. Bekkera. W gronie wyróżnionych znalazło się 11 osób związanych z Politechniką Warszawską.

Prof. Bohdan Macukow, który stoi na czele Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych, został również przewodniczącym Label Committee w European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE). Funkcję będzie sprawował do końca 2020 r.

Siedmioro naukowców z Politechniki Warszawskiej zostało nagrodzonych w dziewiątej edycji konkursu programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Inicjatywa ma na celu poszerzenie ich kompetencji w samodzielnym planowaniu prac badawczych.

Dr Maciej Kawecki na liście „50 najbardziej wpływowych prawników”

Dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji oraz adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, znalazł się na liście „50 najbardziej wpływowych prawników” opracowanej przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”.

Udany występ w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach

Reprezentacja PW zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie wśród uczelni technicznych w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach. Zawody odbyły się w dniach 18-20 stycznia 2019 r. w Chorzowie.

Reprezentacja PW zwyciężyła w V Mistrzostwach Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej

Reprezentacja PW stanęła na najwyższym stopniu podium podczas V Mistrzostw Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Halowej. Zawody odbyły się w dniach 23-25 listopada 2018 r. we Wrocławiu.

Zawsze sześciokątne i symetryczne, ale nigdy takie same…

Płatki śniegu - bo o nich mowa - są nie tylko unikatowymi dziełami sztuki, których autorką jest Matka Natura, lecz także fizycznymi obiektami laboratoryjnych badań naukowych.

Mazowiecki Memoriał koszykówki im. Leszka Arenta i Bohdana Przywarskiego

2 grudnia br. odbył się Mazowiecki Memoriał koszykówki im. Leszka Arenta i Bohdana Przywarskiego.

Turniej o Puchar Prorektora PW Filii w Płocku

W dniu 6 grudnia br. w hali sportowej Politechniki Warszawskiej w Płocku odbył się po raz kolejny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Średnich o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Mistrzowie Pucharu Świata w Trójboju Siłowym na Senacie PW

W dniu 21 listopada 2018 r. posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej odwiedzili medaliści III Akademickiego Pucharu Świata w Trójboju Siłowym. Reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS PW zdobyli złoty medal w klasyfikacji drużynowej pod opieką trenerów: Grzegorza Nocka oraz Andrzeja Stolarskiego.

55. Varsoviada

W dniach 10-11 listopada br. odbyły się 55. Igrzyska Studentów Pierwszego Roku, czyli „Varsoviada”. Na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wojskowej Akademii Technicznej zmierzyli się młodzi ludzie, którzy w tym roku po raz pierwszy podjęli studia.

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Tradycyjnie już jednym z punktów programu obchodów Święta Politechniki Warszawskiej był Bieg o Puchar Rektora. W trzynastej edycji tej sportowej imprezy uczestnicy na dystansie 2,2 kilometra walczyli o zwycięstwo w kategoriach: studentki, studenci, VIP-y kobiety oraz VIP-y mężczyźni.

Wojtek Bógdał kolejny raz Mistrzem Świata

Inż. Wojciech Bógdał, student kierunku Mechanika i budowa maszyn Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zdobył kolejny raz tytuł Mistrza Świata podczas Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w Egipcie.

IWIS 2018

Trzy medale otrzymały technologie zaprezentowane na stanowisku Politechniki Warszawskiej podczas międzynarodowej wystawy wynalazków IWIS 2018 International Warsaw Inwenstion Show. Wystawę zorganizowano w Politechnice Warszawskiej.

Studentka WZ PW mistrzynią Polski w curlingu

Aneta Lipińska, studentka Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zdobyła złoty medal mistrzostw Polski mikstów w curlingu. Teraz, poprzez portal crowdfundingowy, zbiera fundusze na wyjazd reprezentacji na mistrzostwa świata w Kanadzie.

Rozwój kariery naukowca - od doktora do doświadczonego naukowca

Od młodych doktorów oczekuje się publikacji w renomowanych wydawnictwach i czasopismach naukowych, najlepiej rangi światowej, skutecznego pozyskiwania środków na badania, umocnienia swojej pozycji w krajowym, a jeszcze lepiej w międzynarodowym obiegu naukowym.

Politechnika Warszawska w europejskim flagowym projekcie grafenowym

Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Fizyki, jako jedyna polska uczelnia dołączyła do flagowego projektu Unii Europejskiej - Projektu Grafenowego - realizowanego w ramach programu „Nowe Technologie i Technologie Przyszłości” (FET).

Student PW podniebnym wicemistrzem Polski

Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Lotników działającego przy wydziale, Piotr Kujawa, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Pierwsze złoto dla Polski na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych

Student Politechniki Warszawskiej Krzysztof Wasilewski wraz ze studentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Aleksandrem Kossakowskim zdobyli pierwszy złoty medal dla Polski na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w biegu na 1500 m.

Nominacja Central European Startup Awards dla dr Agnieszki Skali

Dr Agnieszka Skala, adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej znalazła się w finale konkursu Central European Startup Awards, który typuje najbardziej inspirujące postaci ekosystemu przedsiębiorczości startupowej w naszym regionie geograficznym. Zachęcamy do głosowania!