Student PW podniebnym wicemistrzem Polski

Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Lotników działającego przy wydziale, Piotr Kujawa, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Zawody odbyły się w dniach 16-26 sierpnia w Lesznie. Na FB Koła Naukowego Lotników przeczytać można: Pogoda przez praktycznie całe zawody dopisała. Udało się rozegrać 7 konkurencji w bardzo różnorodnych warunkach, co owocowało wieloma nowymi doświadczeniami dla uczestników.

Piotr Kujawa w szybowcu/fot. FB Koło Naukowe Lotników

Piotr Kujawa nie był jedynym reprezentantem naszej Uczelni. W zawodach wzięła udział również Dominika Domańska, członkini KNL oraz studentka na Wydziale Geodezji i Kartografii, która podczas swojego debiutującego startu w konkursie, zajęła 10. miejsce.

- Ponad 40 godzin w powietrzu i prawie 2000 przelecianych kilometrów, udany debiut, a także tytuł Wicemistrza Polski dla reprezentanta KNL, to owoce tych długich i udanych zawodów o najwyższej w Polsce randze - podsumowują studenci.

Źródło: BPI PW