Projekty i osiągnięcia

Dziekan Wydziału Zarządzania PW powołany do Rady Nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne

Minister Finansów prof. Teresa Czerwińska powołała Dziekana Wydziału Zarządzania dr. hab. inż. Janusza Zawiła-Niedźwieckiego, prof. PW, w skład Rady Nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne. Spółka realizuje specjalne zadania z zakresu informatyzacji resortu.

Nowy Prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Podczas obrad XVII Krajowego Zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na Prezesa PIIB został wybrany prof. dr hab. inż. Zbigniew Franciszek Kledyński. Funkcję tę będzie pełnił przez V kadencję funkcjonowania samorządu zawodowego inżynierów budownictwa przypadającą na lata 2018-2022.

Prawo i narzędzia informatyczne - wyniki raportu

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zrealizował badanie pt. „Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania narzędzi informatycznych w usługach prawnych”.

Puchar Politechniki Warszawskiej 2017/2018 dla Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych

W roku akademickim 2017/2018 Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW oraz Samorząd Studentów PW byli organizatorami zawodów sportowych pod nazwą Puchar Politechniki Warszawskiej. Dziekan Wydziału SiMR trofeum odebrał podczas czerwcowego posiedzenia Senatu.

Szansa na polskie spécialité de la maison

Miałem szczęście, gdy zaczynałem realizować pracę magisterską, pojawił się zupełnie nowy temat - chemicznych źródeł prądu opartych o tworzywa sztuczne. Byłem pierwszą osobą w Polsce, która się tym zajęła - mówi prof. Władysław Wieczorek, Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Dziekan Wydziału Transportu PW nagrodzona

Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, otrzymała tytuł Kobiety Roku w Infrastrukturze i Transporcie podczas Gali „Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie”, która odbyła się 6 czerwca 2018 roku.

Politechnika Warszawska na podium AMP w jeździectwie

Zawodnicy z Politechniki Warszawskiej zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie. W klasyfikacji według typu uczelni zwyciężyła Politechnika Warszawska - najlepsza uczelnia techniczna.

Medale w aerobiku sportowym

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Dwa srebrne i trzy brązowe medale to bilans osiągnięć zawodników z Politechniki Warszawskiej.

Dr Dariusz Siudak pierwszym laureatem nagrody „Wykład im. Marka Siudaka”

17 maja br. w Sali Senatu PW odbyła się pierwsza w historii uroczystość wręczenia nagrody „Wykład im. Marka Siudaka”. Wyróżnienie to przypadło dr. Dariuszowi Siudakowi - adiunktowi na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej, a prywatnie synowi patrona.

Prof. Janusz Zieliński nominowany do nagrody „Płocczanin Roku 2017”

Do 17 czerwca br. trwa głosowanie w plebiscycie „Płocczanin Roku 2017”. Prof. Janusz Zieliński, prorektor płockiej filii Politechniki Warszawskiej został nominowany do tej nagrody. Wyniki zostaną opublikowane 22 czerwca br.

Elektroniczny asystent lekarza z Politechniki Warszawskiej

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Wydział Architektury PW zaprezentowały model pojazdu, który w przyszłości miałby pełnić rolę „asystenta” lekarza/pielęgniarki w szpitalu. „Arti” (od Artificial Intelligence) może posłużyć m.in. do wykonywania powtarzalnych czynności.

Naukowcy z PW wspierają kosmiczną misję

5 maja 2018 roku miał miejsce start NASA InSight - pierwszej misji mającej na celu zbadanie głębokiego wnętrza Marsa. Udział w przygotowaniu urządzenia, które pomoże zbadać czerwoną planetę mieli naukowcy z Politechniki Warszawskiej.

Piekielny Wyścig 2018

Piekielny Wyścig 2018/ fot. Mateusz Olender, KlubFocus.pl

Piekielny Wyścig to terenowy bieg z przeszkodami organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja miała miejsce 21 kwietnia na terenie Lasu Kabackiego.

Student Politechniki Warszawskiej najszybszy w kolarstwie górskim

Krzysztof Łukasik, student Politechniki Warszawskiej, wywalczył złoty medal w wyścigu głównym mężczyzn w kolarstwie górskim Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej mężczyzn PW uplasowała się na drugim miejscu.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej wywalczyli zawodnicy Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. Dawid Natorski obronił mistrzowski tytuł sprzed roku.

Złoty medal AMWiM w Piłce Nożnej

Piłkarze z Politechniki Warszawskiej zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej kolejce spotkań pokonując zespół ze Szkoły Głównej Handlowej 3:2.

Wojciech Bógdał znowu w mistrzowskiej formie

Wojciech Bógdał, student PW Filii w Płocku, po sześciu dniach rywalizacji zakończył Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii z tytułem mistrza świata. To już kolejny sukces Polaka.

VI turniej, a zarazem Finał Ligi Bowlingowej

Studenci płockich szkół wyższych walczyli o tytuł najlepszej drużyny oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju, rywalizując ze sobą podczas sześciu cyklicznie odbywających się turniejów.

Studentka Politechniki Warszawskiej szachową mistrzynią

Studentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej - Luiza Tomaszewska zajęła I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Szachach 2017/2018 w klasyfikacji kobiet.

Prof. Stanisław Wincenciak powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, został powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.