Politechnika Warszawska rozpoczyna realizację projektu „Uczelnia Badawcza”

Podczas seminarium uczelnianego dotyczącego programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”, które odbyło się 4 grudnia 2019 r., wspólnota akademicka poznała szczegóły wniosku konkursowego Politechniki Warszawskiej, a także cele i zadania projektu „Uczelnia Badawcza”, który PW będzie realizowała przez najbliższe sześć lat.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z PW Filią w Płocku - relacja

22 listopada 2019 r. w PW Filii w Płocku odbyły się główne wydarzenia zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości: seminarium „Przedsiębiorczość - między teorią a praktyką" oraz Międzynarodowy Dzień Studenta.

Politechnika Warszawska w konsorcjum w programie Erasmus+ „Uniwersytety Europejskie”

Politechnika Warszawska podpisała 21 listopada 2019 r. w Mediolanie porozumienie o współpracy i wspólnym uczestnictwie w konkursie wniosków w programie Erasmus+ „Uniwersytety Europejskie”.

O internacjonalizacji polskiej nauki i szkolnictwa wyższego w dwulecie NAWA

26 listopada 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja „Internationability of Polish Science and Higher Education” organizowana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej z okazji drugiej rocznicy działalności instytucji.

Podsumowanie projektu „KNOCKY”

W dniach 25-29 listopada 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się sympozjum podsumowujące projekt „KNOCKY” dotyczący ograniczenia spalania stukowego w gazowych silnikach spalinowych dużej mocy.

50-lecie Instytutu Dróg i Mostów

Pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej, 18 listopada 2019 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia Instytutu Dróg i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej PW.

VIII Konferencja PACTT

13-15 listopada br. odbyła się VIII Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Porozumienia Spółek Celowych. PACTT stanowi dobrowolne, ogólnopolskie zrzeszenie przedstawicieli uczelnianych jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej.

Fundacja Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych świętowała 20-lecie

18 listopada 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych.

Poligraficzne Konfrontacje - fundusze europejskie dla drukarń

10 października 2019 r. w Warszawie odbyły się XLIII Poligraficzne Konfrontacje pt. „Fundusze europejskie dla drukarń - warsztaty praktyczne”. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej 2019

Uroczystym posiedzeniem Senatu PW 15 listopada 2019 r. rozpoczęły się obchody Dnia Politechniki Warszawskiej - święta, które, jak zaznaczył Rektor PW prof. Jan Szmidt, „w wyjątkowy sposób łączy naszą akademicką wspólnotę i podkreśla wartości głęboko zakorzenione w naszej historii”.

Politechnika Warszawska uczelnią badawczą

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie 10 laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyniki zostały ogłoszone 30 października 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich

17 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się pierwsza uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich.

Przewodniczący pierwszych Rad Naukowych Dyscyplin wybrani

Senat Politechniki Warszawskiej przyjął uchwały w sprawie wyboru Przewodniczących pierwszych Rad Naukowych Dyscyplin na kadencję do 30 września 2020 r.

Wizyta przedstawicieli China Scholarship Council w PW

18 października 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele China Scholarship Council (CSC) z Chin. Delegację przyjął prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej.

30 lat transformacji szkolnictwa wyższego w Polsce

W dniach 28-29 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja naukowa „Transformacja akademickiego szkolnictwa wyższego w Polsce w okresie 30-lecia: 1989-2019”, organizowana przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, we współpracy z PW i Fundacją Rektorów Polskich.

NICA Days 2019 - relacja z konferencji

W dniach 21-25 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „NICA Days 2019” dotycząca nowego kompleksu badawczego akcelaratora NICA (Nuclotron-based Ion Collider fAсility), realizowanego przez Zjednoczony Instytut Badań Jądrowych w Dubnej.

„Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” - wkrótce rozstrzygnięcie konkursu

Politechnika Warszawska znajduje się w gronie 20 najlepszych uczelni w kraju, zakwalifikowanych do finału konkursu w programie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Wyniki zostaną ogłoszone 30 października 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Międzynarodowa konferencja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym

Bezpieczeństwu w ruchu drogowym poświęcona była 32. Międzynarodowa Konferencja ICTCT, która odbyła się w dniach 24-25 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej. Jej współorganizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej PW.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2019 - relacja

W dniach 14-16 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się 13. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS. To największe w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie wydarzenie promujące osiągnięcia naukowe, wynalazki i innowacje.

Dzień z Horyzontem 2020

Prawie 230 osób wzięło udział w zorganizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej jesiennej edycji Dnia z Horyzontem 2020. Spotkanie odbyło się 8 października 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.