Wydarzenia

PW i ANWIL S.A. podejmują współpracę na rzecz innowacyjnych rozwiązań dla nauki i biznesu

Politechnika Warszawska i ANWIL S.A. 28 lutego 2020 r. podpisały porozumienie obejmujące współpracę w obszarze działalności badawczej, rozwojowej oraz innowacyjnych rozwiązań realizowanych przy udziale zespołów eksperckich Stron oraz studentów i pracowników.

ENHANCE - wspólny kampus europejski

Konsorcjum ENHANCE składające się z 7 uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Politechniki w Berlinie, RWTH w Aachen, Uniwersytetu Technicznego Chalmersa w Göteborgu, Norweskiego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego w Trondheim, Politechniki w Mediolanie i Politechniki w Walencji złożyło 26 lutego 2020 r. wniosek w programie Komisji Europejskiej „Uniwersytety europejskie”.

O nowych technologiach w sektorze wodno-ściekowym

W dniach 12-14 lutego 2020 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się konferencja dla młodych naukowców z cyklu Polish IWA Young Water Professionals Conference. Tematem przewodnim były nowe technologie w sektorze wodno-ściekowym.

Prof. Radosław Koszewski: Bez różnorodności nie ma nauki

O korzyściach ze współpracy nauki i biznesu, potrzebie różnorodności i motywacjach, którymi ludzie kierują się w życiu mówi prof. Radosław Koszewski z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW, członek pierwszej Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Porozumienie o współpracy z Towarzystwem Technicznym w Płocku

14 lutego 2020 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z Towarzystwem Technicznym w Płocku. Jego głównym celem jest doskonalenie działalności Politechniki i Towarzystwa oraz promocja nauki i badań.

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej - uczelni badawczej

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się 10 lutego br. z okazji uzyskania statusu uczelni badawczej w konkursie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. 

2. Forum Akademicko-Gospodarcze - relacja

6 lutego 2020 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się 2. Forum Akademicko-Gospodarcze, zatytułowane „Uczelnie i Przedsiębiorstwa na rzecz stabilnego rozwoju kraju”.

Inauguracja projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” w Politechnice Warszawskiej

10 lutego 2020 roku Politechnika Warszawska oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokonają uroczystej inauguracji projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Wydarzenie odbędzie się w formule uroczystego posiedzenia Senatu PW, podczas którego zostanie wręczona pamiątkowa tablica.

Promocje doktorskie i habilitacyjne - styczeń 2020. Odznaczenia dla wieloletnich i zasłużonych pracowników w służbie PW

27 stycznia 2020 r. w Politechnice Warszawskiej powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości zostały również wręczone odznaczenia państwowe oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Pierwsza na świecie platforma medyczna powstaje w Polsce

7 stycznia 2020 r. konsorcjum Sages Sp. z o.o. i Politechniki Warszawskiej podpisało umowę z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, liderem projektu, na utworzenie otwartej platformy informacyjnej nazwanej ​Polska Platforma Medyczna (PPM).​

Delegacja z NUAA w Politechnice Warszawskiej

17 grudnia 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin. Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów PW prof. Krzysztof Lewenstein, Dyrektor CWM Grzegorz Robak, przedstawiciele Wydziału MEiL PW oraz Instytutu Konfucjusza.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2020

Politechnika Warszawska w roku 2020 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

Działo się, czyli podsumowanie 2019 roku w Politechnice Warszawskiej

Rok 2019 obfitował w istotne wydarzenia związane między innymi z wejściem w życie Konstytucji dla Nauki i uzyskaniem statusu uczelni badawczej. Nie brakowało uczelnianych sukcesów, znaczących osiągnięć studentów, doktorantów i pracowników PW. Przypominamy najważniejsze zdarzenia ubiegłego roku.

Modernizacja Gmachu Instytutu Techniki Cieplnej w toku

Nowoczesny obiekt z trzema aulami, wielofunkcyjnymi pomieszczeniami przeznaczonymi na działalność naukową kół studenckich i doktoranckich oraz zmodernizowanymi laboratoriami - tak po rozpoczętej w 2019 r. przebudowie będzie wyglądał Gmach Instytutu Techniki Cieplnej.

Liderzy bezpieczeństwa

12 grudnia 2019 r. w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Podczas wydarzenia uroczyście wręczono wyróżnienia i nagrody IV edycji „Konkursu Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”.

III ogólnopolskie Forum Dziekanatów

W dniach 9-10 grudnia 2019 r. odbyło się III ogólnopolskie Forum Dziekanatów. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Stowarzyszenie Forum Dziekanatów, a partnerem merytorycznym Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. W tegorocznej edycji wzięło udział pół tysiąca osób.

Kto jest właścicielem nauki? - debata naukowców

Każdy z nas ma prawo korzystać z osiągnięć nauki, zadawać pytania i starać się ją zrozumieć. Szans na poznanie jej fascynujących stron jest dziś wiele. Zarówno świat nauki, jak i odpowiedzialny biznes powinien ułatwiać tę edukację - mówili uczestnicy konferencji zorganizowanej 13 grudnia 2019 r. Warszawie.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2020

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt składa wszystkim czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Seminarium naukowe poświęcone Gabrielowi Narutowiczowi - relacja

11 grudnia 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się zgromadzenie ogólne Akademii Inżynierskiej w Polsce połączone z seminarium naukowym poświęconym sylwetce prof. Gabriela Narutowicza - prezydenta RP, wybitnego naukowca i polityka.

Ofiary zbrodni katyńskiej - relacja z konferencji

„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się 9 grudnia 2019 r. w PW. Jej organizatorami byli: Politechnika Warszawska - Biuro Rektora oraz Muzeum Katyńskie - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego.