Odpowiedzialna uczelnia

Solidarni z Ukrainą

Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej w pełni solidaryzuje się z narodem ukraińskim w tej trudnej dla naszego sąsiada chwili.

Od 23 lutego zajęcia dydaktyczne i praca w formie stacjonarnej

Zgodnie z komunikatem Rektora PW od 23 lutego 2022 r. zajęcia dydaktyczne w PW realizowane będą stacjonarnie. W takiej formie pracują również pracownicy Uczelni.

Aplikacja pomoże poruszać się po PW

To tutaj! - być może taki komunikat usłyszą użytkownicy aplikacji, która ułatwi poruszanie się w pięciu budynkach Politechniki Warszawskiej. Jej koncepcję stworzyli pracownicy Uczelni, kierując się zwłaszcza potrzebami osób z niepełnosprawnościami.

Gramy razem z WOŚP!

Politechnika Warszawska włącza się w 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego tematem przewodnim jest okulistyka dziecięca.

Nauka i sesja egzaminacyjna w trybie zdalnym

20 stycznia 2022 r. Rektor PW wydał decyzję w sprawie realizacji zajęć dydaktycznych oraz weryfikacji osiągnięć efektów uczenia się w trybie zdalnym w okresie od 24 stycznia do 22 lutego 2022 r.

Szczepienia przeciw COVID-19 na PW - aktualne dane

Ponad 80 proc. pracowników naukowych, doktorantów i studentów PW jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Dane opublikował Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB).

Studenci PW w Płocku zbudowali domek dla WOŚP

Studenci PW Filii w Płocku, z pomocą pracowników uczelni, zbudowali drewniany domek, który został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie go można wylicytować na aukcji internetowej.

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych odwiedził Święty Mikołaj z… jednorożcem

Ciekawostki o pojazdach szynowych, rysowanie świątecznych pociągów czy wieszanie bombek na choince - to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci podczas spotkania mikołajkowego na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Spotkania z doradcami zawodowymi dla nauczycieli akademickich

Biuro Karier PW zaprasza nauczycieli akademickich na indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi i coachami dotyczące rozwoju zawodowego, komunikacji interpersonalnej oraz budowy dobrostanu osobistego.  

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, ponownie mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer. Szczepienia odbędą się 10 grudnia 2021 r.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Rektor Politechniki Warszawskiej wydał decyzję o realizacji zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Kiermasz Świąteczny PW za nami!

2 i 3 grudnia 2021 r. na placu przed Gmachem Głównym zapanowała świąteczna atmosfera. Zapewnił ją niecodzienny wystrój i tłumnie odwiedzający kiermasz na Placu Politechniki.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, ponownie mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer. Szczepienia odbędą się 3 i 4 grudnia 2021 r.

Więcej bezpłatnych zajęć sportowych dla pracowników PW

Oferta bezpłatnych zajęć sportowych dla pracowników PW została rozbudowana o tai chi oraz piłkę nożną.

Szlachetna Paczka w PW

Każdy z nas choć na chwilę może wcielić się w rolę św. Mikołaja i pomóc potrzebującym. Zapraszamy do wspierania „Szlachetnej Paczki”. Akcja trwa do 10 grudnia 2021 r.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer, które odbędą się 26 i 27 listopada 2021 r.

Świąteczny kiermasz Politechniki Warszawskiej

Rękodzieło, świąteczne wypieki oraz autorską biżuterię można znaleźć było na stoiskach Kiermaszu Świątecznego PW. Wszyscy odwiedzający w tych dniach Plac Politechniki mogli przekazać datek na stypendia dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Funkcjonowanie PW w czasie pandemii

Funkcjonowanie uczelni w okresie epidemii COVID-19 określa zarządzenie Rektora Politechniki Warszawskiej nr 110 /2021 z 18 listopada 2021 roku. Zarządzenie obowiązuje od 19 listopada 2021 roku.

  

Powstało Centrum Projektowania Uniwersalnego

Do głównych zadań Centrum należy udział w kształtowaniu polityki dostępności na Uczelni i poza nią, prowadzenie innowacyjnych, interdyscyplinarnych badań i przygotowywanie ekspertyz, szkolenia, edukacja oraz budowanie świadomości.

Stypendium pod choinkę 2021

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji „Stypendium pod choinkę”. W ramach akcji nagradzani są zaangażowani, aktywnie promujący Politechnikę Warszawskiej i budujących jej wizerunek studenci i doktoranci.