Prof. Michał Pióro z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, Yoann Fouquet, Dritan Nace oraz Michael Poss otrzymali nagrodę Best Paper Award (2016-2018), przyznawaną przez międzynarodowe Stowarzyszenie INFORMS, za wspólnie napisany artykuł.
3 grudnia 2019 r. prof. Andrzej Trautman z UW otrzyma „Kosmos Pitagorasa”, wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych PW. Wręczy je Dyrektor jednostki. O godz. 15.15 w Sali Senatu Gmachu Głównego PW laureat wygłosi odczyt pt. „Moja droga od fal elektromagnetycznych na PW do fal grawitacyjnych na UW”.
22 listopada 2019 r. w hali sportowej Politechniki Warszawskiej w Płocku odbył się kolejny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 17 i PRELUDIUM 17. Kilkanaście projektów zgłoszonych przez naukowców z Politechniki Warszawskiej otrzyma dofinansowanie.
Kolejna, 56. Varsoviada już za nami. Zawodnicy Politechniki Warszawskiej zdobyli 10 medali. Najlepsi w konkurencjach drużynowych okazali się futsaliści, siatkarze oraz koszykarki.
Skrócona wersja wniosku Politechniki Warszawskiej przyjętego do realizacji przez MNiSW w ramach programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.
93 duety wzięły udział w Turnieju Par Open w Brydżu Sportowym o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej, który 9 listopada 2019 r. odbył się w PW. Zawody zostały rozegrane w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.
Studenci Aleksander Kossakowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Krzysztof Wasilewski z Politechniki Warszawskiej zdobyli 8 listopada 2019 r. brązowy medal w biegu na 1500 m podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Dubaju.
Hubert Nakielski - student I roku Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrycznym PW zdobył trzy medale na 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.
Prof. Mariusz Malinowski z Politechniki Warszawskiej został wybrany na stanowisko prezydenta IEEE Industrial Electronics Society (IEEE IES).
Wyróżnienie w dziedzinie literatury to nie jedyny polski akcent przyznanych w tym roku Nagród Nobla. Historie laureatów z dziedziny chemii - Johna Goodenough'a, Stanleya Whittinghama i Akira Yoshino splotły się z losami naukowców z Politechniki Warszawskiej.
Prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska została wybrana na stanowisko zastępcy przewodniczącego Zespołu II Nauk Inżynieryjno-Technicznych Rady Doskonałości Naukowej.
5 października 2019 roku na lotnisku Politechniki Warszawskiej w Przasnyszu odbyły się zawody szybowcowe na celność lądowania. Nagrodą był Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.
Najczęściej występuje w formie kwadratowej tablicy, podzielonej na wiersze i kolumny. Jej opanowanie jest zadaniem każdego ucznia, ale ta znajomość przydaje się później na co dzień. Kto i kiedy wymyślił tabliczkę mnożenia oraz czy na pewno trzeba ją „wkuwać” na pamięć?
Termin „plastik” to potoczne określenie, które obejmuje substancje chemiczne z grupy polimerów. Najnowsze badania pokazują, że zużyty plastik ląduje nie tylko na wysypiskach lub w morzach, lecz także na naszych talerzach.
Szymon Pośnik, student studiów II stopnia na Wydziale Mechatroniki PW, zdobył srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji czwórek podwójnych. Zawody zostały rozegrane w dniach 25 sierpnia - 1 września 2019 r. w austriackim Linzu.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW realizuje badanie „Bilans kompetencji” - w projektach „NERW PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”, „NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca” oraz „Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych” dofinansowanych ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Dr inż. Konrad Markowski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW znalazł się w gronie laureatów dziesiątej edycji konkursu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Politechnika Warszawska jest jedną z instytucji naukowych, w których powstało najwięcej publikacji z zakresu sztucznej inteligencji - wynika z raportu Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego.
Piotr Górski, doktorant Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, został mistrzem świata w solvingu, czyli rozwiązywaniu zadań szachowych. Zawody odbyły się w dniach 20-21 sierpnia 2019 r. w Wilnie na Litwie, w trakcie Kongresu Światowej Federacji Kompozycji Szachowej.