21 kwietnia 2018 roku na Wydziale SiMR sekcja KARDAN (Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji) Koła Naukowego Mechaników Pojazdów zorganizowała po raz piąty otwarcie sezonu motocyklowego w Politechnice Warszawskiej, a XXXVI w historii Klubu.
Zawodnicy Politechniki Warszawskiej bardzo dobrze zaprezentowali się na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. Wszystkie konkurencje przeprowadzono na dystansie 1000 m.
W Akademickich Mistrzostwach Polski we Wspinaczce Sportowej student Politechniki Warszawskiej - Mikołaj Nowotnik zdobył srebrny medal w konkurencji bouldering.
Studenci Politechniki Warszawskiej za pośrednictwem eksperymentu LUSTRO zbadają rozkład promieniowania UV w różnych warstwach atmosfery. Pomysł realizowany jest w ramach programu REXUS/BEXUS organizowanego m.in. przez Europejską Agencję Kosmiczną.
Uczestniczysz w pracach koła naukowego, masz doświadczenie w ciekawych projektach? Myślisz o doktoracie i pracy naukowej? Chciałbyś zacząć własne badania? Centrum Obsługi Projektów PW podpowiada, jak uzyskać dofinansowanie i od czego zacząć.
Piąte miejsce na 42 pozycje w klasyfikacji uczelni zajęła Politechnika Warszawska w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się w dniach 23-24 marca 2018 r. w Siemianowicach Śląskich.
W trakcie Forum Bankowego 2018 wręczono Nagrodę i Wyróżnienia imienia śp. prof. Remigiusza Kaszubskiego. Jednym z laureatów został dr inż. Marcin Kotarba z Wydziału Zarządzania, Katedry Finansów i Systemów Finansowych Politechniki Warszawskiej.
W klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym znalazły się 24 uczelnie. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Politechnika Warszawska uplasowała się na czwartym miejscu.
Ostrzegałbym przed tym, żeby w naukach technicznych uciekać się do zbyt wyrafinowanych teoretycznych analiz. A jeśli już się to robi, żeby widzieć ich sens, czyli możliwość aplikacji - mówi prof. Roman Barlik, laureat 44. Medalu PW.
Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt otrzymał podziękowania za zaangażowanie w tworzenie programu sektorowego IUSER oraz współpracę z przemysłem elektronicznym w Polsce.
Studentka Politechniki Warszawskiej Zuzanna Czapska wywalczyła złoty medal w slalomie gigancie i brązowy medal w slalomie podczas narciarskich Akademickich Mistrzostw Polski.
Zakończyła się integracja satelity PW-Sat2. Kosmiczny satelita studentów Politechniki Warszawskiej jest gotowy do ostatnich testów wibracyjnych oraz w komorze próżniowej przed przekazaniem go do lotu w kosmos.
Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej otrzymał tytuł „Złotego Inżyniera” w XXIV Plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego”. Inicjatywa realizowana jest wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
Wojciech Bógdał, student kierunku Mechaniki i Budowy PW Filii w Płocku, otrzymał tytuł sportowca 15-lecia w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017. Został także uznany drugim najlepszym pilotem sportowym w kraju.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów SONATA 13, SONATA BIS 7, MAESTRO 9 oraz HARMONIA 9. Trzy projekty zgłoszone przez naukowców z Politechniki Warszawskiej otrzymają dofinansowanie.
Reprezentacja Politechniki Warszawskiej zwyciężyła w rozgrywkach drużynowych Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. W turnieju mężczyzn Kacper Żochowski zajął trzecie miejsce.
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej oraz Miasto Warszawa opracowali Warszawski Indeks Powietrza - narzędzie, które przekaże mieszkańcom stolicy informacje oraz prognozy związane z jakością powietrza.
Na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej opracowano technologię wytwarzania polimerowych past używanych do drukowania elastycznych i rozciągliwych warstw elektronicznych bezpośrednio na podłożach tekstylnych.
Reprezentująca Politechnikę Warszawską para - Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska - zwyciężyła w tańcach latynoamerykańskich Akademickich Mistrzostw Polski FTS w Tańcu Sportowym.
NanoGroup to biotechnologiczny holding, w skład którego wchodzą trzy spółki: NanoVelos, NanoSanguis i NanoThea. Założycielem i koordynatorem najważniejszych projektów jest prof. Tomasz Ciach z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.