Dr inż. Kamil Sitarski z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej został jednym z członków zespołu kierowniczego Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Dr Grzegorz Rządkowski z Wydziału Zarządzania PW wesprze Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej w rekrutacji osób polskiego pochodzenia na studia w Polsce ze stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W sobotę 22 kwietnia br. w Lesie Młocińskim rozegrały się dantejskie sceny. Niemal 300 zawodników wzięło udział w pierwszym biegu z przeszkodami zorganizowanym przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej.
Na Wydziale Fizyki PW grafen może przybrać „postać” gumowego krążka, węglowej nanorurki czy też ultraszybkiego fotodetektora. Na czym polega użyteczność tych rozwiązań - opowiada prof. Mariusz Zdrojek.
W weekend nasi siatkarze zakończyli sezon. Po dwóch meczach z GKS-em Katowice wywalczyli 9. miejsce. Były to ostatnie spotkania, w których zespół prowadził trener Jakub Bednaruk i ostatnie występy w profesjonalnej karierze dla naszego kapitana Pawła Zagumnego.
8 kwietnia 2017 r. w Hali Sportowej PW odbył się Turniej Piłki Ręcznej z okazji Jubileuszu 50-lecia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Celem zawodów była popularyzacja piłki ręcznej.
W dniu 30 marca 2017 r. przeprowadzono pierwsze posiedzenie nowej 24-osobowej Rady Naukowej Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego. Podczas spotkania dokonano wyboru kierownictwa Rady.
Dr hab. inż. Tadeusz Waściński, prof. PW, zatrudniony w Katedrze Finansów i Systemów Finansowych Wydziału Zarządzania, został powołany do Rady Naukowej Instytutu Transportu Samochodowego na kadencję 2016-2019 przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa.
W zakończonych już halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, Damian Czykier student Wydziału Inżynierii Lądowej PW, ustanowił swój najlepszy w życiu wynik - 7,65 s. w biegu na 60 m. przez płotki.
Wyboru dokonano podczas Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), która odbyła się pod końcem lutego 2017 r. w Politechnice Wrocławskiej. Prof. Bohdan Macukow będzie pełnił funkcję przewodniczącego KAUT już po raz drugi.
Podczas Balu Lotników i Polskiej Obronności uhonorowano najlepszych lotników wojskowych i sportowców lotniczych. Wśród nich zobaczyliśmy Wojtka Bógdała z PW Filii w Płocku.
W kategorii „Zarządzanie” ten zaszczytny tytuł został przyznany mgr. inż. Janowi Olczakowi mechanikowi po Politechnice Warszawskiej. Wyróżnienie otrzymał także mgr. inż. Marcin Sęk - materiałoznawca i absolwent PW - w kategorii „Innowacje”.
Ministerstwo Cyfryzacji informuje o powołaniu w skład Rady Naukowej Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego, Dziekana Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. Janusza Zawiła-Niedźwieckiego, prof. PW.
Student Politechniki Warszawskiej Damian Czykier reprezentujący Podlasie Białystok 19 lutego br. został mistrzem Polski w biegu na 60 metrów przez płotki. W finale uzyskał wynik 7,80 s.
W bieżącym roku aż cztery projekty stworzone na PW zostały nominowane do Soczewek Focusa. Wśród nich znajdziemy rakietę TuCan, zapylającego B-droida, sztuczną krew, chip minitorujący zdrowie - BioSoC. Głosowanie potrwa do 31 marca 2017 r.
ONICO AZS Politechnika Warszawska wzięła rewanż na AZS-ie Częstochowa. Siatkarze Jakuba Bednaruka w meczu dwudziestej pierwszej kolejki PlusLigi wygrali pod Jasną Górą 3:1. Kolejny mecz już 19 lutego. Tym razem nasi siatkarze zmierzą się z LOTOSEM Trefl Gdańsk.
Aż 5 wynalazków zaprojektowanych przez naukowców Politechniki Warszawskiej bierze udział w konkursie Connecting People to Technology. Głosy można oddawać do 28 lutego 2017 r.
Po trzyletniej przerwie drużyna Politechniki Warszawskiej powróciła do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach zajmując trzecie miejsce w turnieju drużynowym i czwarte w klasyfikacji generalnej.
Przy pełnych trybunach hali COS Torwar nasi siatkarze pokonali utytułowanego rywala 3:1. Mecz został rozegrany pod hasłem „Szacunek i wsparcie” dla weteranów misji wojskowych oraz rodzin poległych na służbie żołnierzy.
W dniach 26-27 stycznia br. w Newcastle Business School odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 - GETM3. To 4-letni projekt badawczy, w którym dużą rolę odgrywają mobilności naukowców.